Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Dookoła Wody Festiwal - nowe życie sandomierskich szant

Zapowiedzi festiwali szantowych

Muzyka wodniacka znowu zabrzmi w Sandomierzu. Przez trzy dni (24-26 lipca) na sandomierskiej starówce, w hotelu "Ciżemka" oraz na Bulwarze im. J. Piłsudskiego wystąpią znakomici wykonawcy związani z folklorem wód wszelakich. Dookoła Wody ...

Muzyka wodniacka znowu zabrzmi w Sandomierzu. Przez trzy dni (24-26 lipca) na sandomierskiej starówce, w hotelu "Ciżemka" oraz na Bulwarze im. J. Piłsudskiego wystąpią znakomici wykonawcy związani z folklorem wód wszelakich. Dookoła Wody Festiwal to nowa inicjatywa, która ma szanse nawiązać do znakomitych tradycji Festiwalu Piosenki Wodniackiej "Szantomierz".

- Dookoła Wody Festiwal nie jest kontynuacją "Szantomierza", choć nawiązań do niego oraz wspomnień trudno uniknąć - powiedział nam Grzegorz Świtalski z zespołu Hambawenah. - To była inicjatywa znakomitych ludzi - żeglarzy, wodniaków, wielbicieli szant. Osoby te wkładały całe serce w organizację imprezy, nie biorąc w zamian zapłaty. Dzięki nim poziom organizacyjny oraz klimat koncertów i spotkań był wręcz niespotykany. Za czasów FPW "Szantomierz" Sandomierz odwiedziła czołówka szantymenów oraz kilka bardzo ciekawych projektów folkowych.

Nie inaczej będzie na nadchodzącym festiwalu. W piątkowym koncercie na scenie przy Studni pojawią się m.in. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Pchnąć w Tę Łódź Jeża czy Klang. Obok nich wystąpi Marek Sochacki, ceniony sandomierski pieśniarz, oraz Kapela Flisacka z Ulanowa, polskiej stolicy flisactwa, wykonująca tradycyjne melodie ze swoich okolic. Po koncercie w "Ciżemce" odbędzie się Folk-Biesiada - etno jam session.

W sobotni wieczór nad Wisłą zagrają Smugglers, Hambawenah, Klang, Orkiestra Dni Naszych i folkowa Varsovia Manta. Ciekawy będzie również niedzielny koncert zamykający festiwal. Obok folkowego alter ego Smugglersów - grupy Szela - pojawią się Dzieci Kapitana Cooka. To powrót na scenę dawnej dziecięcej formacji, nagradzanej na wielu szantowych festiwalach. W Sandomierzu - już w "dorosłej" wersji - zaśpiewają takie szlagiery jak O wielki Manitou!

Nasz portal jest patronem medialnym Dookoła Wody Festiwal.

 

Zobacz film promujący festiwal

www.dookolawody.pl

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 9:37, 19 lipiec 2009, wyświetlono: 814 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI