Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Drugi Sztorm na Green Horn

Zapowiedzi festiwali szantowych

Drugi sztorm na Green Horn 20 -21 lipca 2007

Sobota, połowa czerwca, wjeżdżamy w zielony tunel ul. Dworcowej w Rucianem -Nidzie. Mijamy kawiarenki i restauracje pełne rozweselonych gości.  Mazury tętnią życiem. W porcie na kei słychać radosny klekot

...

Drugi sztorm na Green Horn 20 -21 lipca 2007

Sobota, połowa czerwca, wjeżdżamy w zielony tunel ul. Dworcowej w Rucianem -Nidzie. Mijamy kawiarenki i restauracje pełne rozweselonych gości.  Mazury tętnią życiem. W porcie na kei słychać radosny klekot fałów a w sercu grać zaczyna  nuta skocznej szanty..  Rok temu przechodziliśmy tu chrzest bojowy - Mechanicy Shanty, Izabella Ejtel i ja - festiwalowe żółtodzioby (ang. greenhorn - żółtodziób).

Krótkie wspomnienie... Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 29 lipca 2006r. i została przez fanów piosenki żeglarskiej przyjęta bardzo ciepło. Ogromny wpływ na to miał zapewne fakt, że na scenie pojawiły się same gwiazdy - EKT Gdynia, Perły i Łotry, Paweł Leszoski i DNA oraz gospodarze - Mechanicy Shanty. Chcieliśmy, by wieczór był wyjątkowy i udało się - Mechanicy Shanty przez cały koncert nie schodzili ze sceny a publiczność miała okazję po raz pierwszy usłyszeć "zmechanizowane" duety - "Śmiały harpunnik" w wykonaniu wraz z  EKT Gdynia, "Stary Malarkey" i "Drunken Sailor"  w duecie z Perłami oraz cały koncert będący premierą płyty "Szepty z dalekich stron"  Pawła Leszoskiego i DNA. (chłopcy z Mechaników Shanty cały czas akompaniowali zespołowi, a Szkot dołączył ze swym niesamowitym wokalem do PaFciowej "Molly", później "Nostalgii" i w końcu do swych nieśmiertelnych "Wzgórz Walii"). Na samo wspomnienie tamtego wieczoru serce zaczyna szybciej bić.


Dziś znowu zaglądamy do amfiteatru.. nowe deski pachną jeszcze świeżym drewnem. Remoncik niewielki, ale jakże ważny dla nas organizatorów - wszak w tym roku zawierucha na Green Horn będzie trwała 2 dni! W piątek staną w szranki młodzi kadeci szantowania (ZAPRASZAMY!!!Informacje o konkursie: tu).

 Tym razem czeka nas prawdziwy sztorm! Wpłyńcie z nami w Strefę Mocnych Wiatrów, zabierzcie na pokład Sąsiadów i Elitarny Klub Turystów (EKT Gdynia), "załadujcie te Banany do ładowni"  i popłyńcie w niezapomniany rejs! Zanim jednak wypłyniecie na szerokie morskie wody - spotkajcie się naszymi polskimi flisakami, w których świat wprowadzi Was zespół Hambawenah - przybywający na Green Horn z "gorącą" jeszcze płytą studyjną.


Obiecujemy wiele niespodzianek - w tym nowe "zmechanizowane" duety - zacumowanie na Green Horn powinno więc znaleźć się w kalendarzu każdego miłośnika okołomorskich klimatów! Zapraszamy!

 

Monika Makarewicz

nowa strona festiwalu: www.greenhorn.pl

 

fotografie: Małgorzata Kowalczyk i Tomasz "Emeryt" Lenard

Poprawa formatowania, 30 czerwca 2007 Antek Stalich

 

Informację wprowadził(a): Monika "Monia" Makarewicz - godz. 11:30, 28 czerwiec 2007, wyświetlono: 1121 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI