Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Dwa razy większy Contrast!

Wywiady

Wywiad z Jackiem Parzychem - właścicielem "Contrast Cafe".


 

Ponieważ od dłuższego już czasu dochodziły do mnie pytania: "Co z Contrastem?", "Kiedy będzie otwarty?", "Kiedy jakieś koncerty w Gdyni?", postanowiłem

...
Wywiad z Jackiem Parzychem - właścicielem "Contrast Cafe".


 

Ponieważ od dłuższego już czasu dochodziły do mnie pytania: "Co z Contrastem?", "Kiedy będzie otwarty?", "Kiedy jakieś koncerty w Gdyni?", postanowiłem przeprowadzić miniwywiad z Jackiem, aby rozwiać wszystkie niewiadome. Oto zapis naszego spotkania:

 

 

 

EH: Witaj Jacku, Od kilku miesięcy przebudowujesz najbardziej znaną gdyńską tawernę. Co spowodowało, że zdecydowałeś się na tak gruntowne zmiany - postawienie Contrastu od nowa?

JP: Witaj. Zmiana planów zagospodarowania przestrzennego, zrobiona przez Urząd Miasta Gdynia, zmusiła mnie do zburzenia dotychczasowego lokalu i stworzenia czegoś nowego. Nad całością zmian Bulwaru Nadmorskiego czuwa architekt Jacek Drożdż, który planował jego nowy wygląd. Jak zapewne zauważyłeś, powstały nowe ciągi komunikacyjne, parasole i promenady. W to zagospodarowanie wkomponowane są dwa lokale Minga i właśnie Contrast, zaprojektowane przez Tomka Janiszewskiego. Wszystko też musiało ze sobą współgrać czasowo ze względu na otwarcie Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej. W zasadzie nie mieliśmy więc możliwości odmowy. Stary Contrast musiał zniknąć z plaży, a w jego miejsce powstaje nowy, zgodny z planem zagospodarowania.

Ja się z taką sytuacją liczyłem od kilku lat. Contrast powstawał drogą ewolucji. Od małej budki 6x6m, potem 12x12m, aż w końcu urósł do ponad 200m2. To były jednak niekończące się dobudówki, przybudówki, bez normalnego kształtu. Trzeba było kiedyś z tym wszystkim skończyć, postawić od nowa. Tak więc wszystko złożyło się w jedną całość.

 

EH: Powiedz, jaki będzie nowy Contrast? Czy planujesz jakieś znaczące zmiany?

JP: Nowy Contrast zarówno charakterem jak i układem będzie bardzo zbliżony do starego Contrastu. Wszystkie gadżety, pamiątki, które były w Starym Contraście na pewno zaistnieją w Nowym. Powierzchnia będzie jednak dwukrotnie większa - około 400m2. Co za tym idzie będzie też dwukrotnie większa scena, dwukrotnie większy bar. Pomyśleliśmy też o lepszym zapleczu, większych toaletach, miejscu dla akustyka, oświetleniu. Dodam, że przybył nam również nowy manager. Jest nim Darek Ślewa - gitarzysta i lider znanego chyba wszystkim zespołu Smugglers.

 

EH: Czy nie boisz się utraty klimatu, jaki był w starym Contraście? Przecież ten nowy już nie będzie taki kameralny.

JP: Czas pokaże jak będzie. Pewnych rzeczy nie da się zaplanować, przewidzieć. Na pewno przy dwukrotnie większej powierzchni, kameralność trochę zniknie, ale niestety realia i wymogi narzucone z Urzędu Miasta były takie, a nie inne i będziemy musieli sobie z tym jakoś poradzić. Pewnie dużo osób zakotwiczyło się w innych lokalach, ponieważ Contrast przez od dłuższego czasu jest nieczynny. Będziemy starali się o ich odzyskanie, choć zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe. Mam też nadzieję, że koncerty, które tu się odbywały i będą się odbywały nadal, zapełnią to miejsce z powrotem starymi przyjaciółmi jak również nowymi ludźmi. A z nimi, wierzę, przyjdzie też i klimat.

 

EH: Jacku, Kiedy otwarcie? Czy planujesz jeszcze w tym roku jakieś szczególne atrakcje? Jak zachęcisz stałych bywalców starego Contrastu i potencjalnych nowych gości?

JP: Na pewno otwarcie będzie jeszcze w tym roku. Którego dnia jeszcze nie potrafię powiedzieć, ale prawdopodobnie około 14,15 grudnia. To zależy od uwarunkowań prawnych. Przed otwarciem konieczne są bowiem odbiory sanepidu, przeciwpożarowe, aby wszystko było bezpieczne i legalne.

Zaraz po otwarciu chcemy szybko wrócić do tradycji koncertów na żywo: wtorkowych, czwartkowych i niedzielnych. Planujemy też zorganizowanie bardzo morskiego sylwestra z udziałem zespołów szantowych, ciekawe atrakcje i niespodzianki. Myślę też o imprezie letniej, choć na razie nie chcę jeszcze o tym mówić.

EH: Wiele osób czeka już z niecierpliwością na otwarcie Contrastu. Dziękuję zatem za  rozmowę i życzę samych sukcesów w nowym lokalu.

JP: Dzięki. Zapraszam już wkrótce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Jackiem Rozmawiał Edek Hańcza.

Informację wprowadził(a): Edward "Eddy" Hańcza - godz. 10:39, 14 listopad 2006, wyświetlono: 2428 razy

NiecnyKsiaze

wysłano: 11:19,14 listopad 2006

Czekamy z niecierpliwością! Czy jest znana data otwarcia nowego Contrastu?
Odpowiedz na ten komentarz
Edek

wysłano: 11:37,14 listopad 2006

NiecnyKsiaze napisał: Czekamy z niecierpliwością! Czy jest znana data otwarcia nowego Contrastu? Oj NiecnyKsiążę - widać, bardzo wybiórczo czytasz, albo tylko tytuły i obrazki oglądasz :) A ja się tak starałem :) Nawet wytłuściłem tą datę w tekście :)
Odpowiedz na ten komentarz
Kris

wysłano: 15:26,14 listopad 2006

A czy wiadomo cos o naglosnieniu? czy podczas koncertow działające glosniki beda w calej tawernie czy tylko dla kilku rzedów przy scenie jak bylo w starym contrascie? Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
Edek

wysłano: 16:9,14 listopad 2006

Kris napisał: A czy wiadomo cos o naglosnieniu? starym contrascie? Przed sceną są już podwieszone pod sufitem 4 głośniki po 700W każdy. A że sala jest wysoka, to też dźwięk bez przeszkód dotrze do samego końca sali. Do tego będą po bokach dwa następne głośniki - też po 700W i dodatkowo jeszcze dwa subbuffery po 1000W każdy. Myślę, że teraz już każdy usłyszy grających :)
Odpowiedz na ten komentarz
WRONA^^

wysłano: 16:51,14 listopad 2006

i serdecznie pozdrawiam ekipę z Gdyni : Trenera Krzyśka, Panią Aneczkę, Przema, JAsira, Lakiego, wszystkie Kasie, Alicję, Monię...Do zobaczenia...
Odpowiedz na ten komentarz
Adam

wysłano: 13:36,15 listopad 2006

W związku z zapytaniem o zastosowane w nowym Contraście nagłośnienie pragnę poinformować iż właściciel potraktował tą sprawę priorytetowo. System nagłośnienia wewnętrznego obejmuje cztery podwieszne zestawy głośnikowe DAS Audio z serii RF oraz wspomagające je subbasy. Łączna moc nagłośnienia głównego to 3600 W RMS. Całość jest napędzana końcówkami mocy renomowanej firmy Crest Audio. Dodatkowo w klubie zastosowano dwie niezależne strefy dogłośnienia, zapewniające odpowiednią słyszalność w każdym punkcie. System ma również możliwość spięcia sygnału wewnętrznego z moblinym systemem nagłośnienia zewnętrznego o mocy 4200 W będącym również na wyposażeniu klubu. Dzięki temu koncert wewnętrzny będzie dobrze słyszalny również na świeżym powietrzu. Nad całością systemu nagłośnienia czuwa cyfrowa matryca audio odpowiedzialna za właściwą korekcję, wyrównanie czasu pogłosu i poziomy głośności w poszczególnych strefach. Przewidzano również odpowiednie miejsce dla realizatora w specjalnej reżyserce. Można śmiało powiedzieć, że to pierwszy klub na wybrzeżu z tak rozwiniętym i zaawansowanym systemem nagłośnienia. Całość zaprojektowała i wykonała firma Mega Music z Sopotu.
Odpowiedz na ten komentarz
Kris

wysłano: 15:17,15 listopad 2006

Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi!!! Teraz z jeszcze większą niecierpliwością oczekuję na pierwszy koncert:))) Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI