Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

FOSA, FOSA i po Fosie

Relacje

Uff ... drugi etap zamknięty!!!
Majowa FOSA 2005 to już historia. Nie ma co płakać. Wszystko, co dobre daje życie następnym wyzwaniom! Było nieźle, chociaż nie wszystkim musiało się podobać. Nie każdemu jesteśmy w stanie dogodzić! Jednak zdecydowana większość

Uff ... drugi etap zamknięty!!!
...

Uff ... drugi etap zamknięty!!!
Majowa FOSA 2005 to już historia. Nie ma co płakać. Wszystko, co dobre daje życie następnym wyzwaniom! Było nieźle, chociaż nie wszystkim musiało się podobać. Nie każdemu jesteśmy w stanie dogodzić! Jednak zdecydowana większość bawiła się pysznie i odczuwała nieudawaną przyjemność obcowania z kulturą białego szaleństwa. Byli i tacy, którzy z tą formą muzykowania mieli pierwszy raz do czynienia, co wyrażone zostało w ich postawie i zdumieniu słownym. Cytujemy: "fajna muza, nigdy tego nie słuchałem, dlaczego nie ma szant w radio czy telewizji, a country są?", "chodzę na różne grania wyczadować się i choć ten folklor nie wyzwala agresji to czuję się WYCZADOWANY!!....".

Każdy znalazł tu coś dla siebie.
Konkurs, który wniósł kilogramy adrenaliny na FOSĘ wzmocnił startujących w nim artystów o nowy bagaż doświadczeń scenicznych. Wygrać nie mogli wszyscy, ponieważ taka już jest rola konkursu. Na pewno nikt nie przegrał, bo rywalizację traktując serio ujarzmiano duchem przyjaźni i zabawy. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy :) !!!! Niektórzy zdobyli tu pierwsze szlify estradowe. Im należą się szczególne brawa i medale za odwagę! Taki kurs trzymać!!!
Na "wybiegu szantowym FOSY 2005" konkurowały o względy JURY "modelki" ;) w następującej kolejności:

  1. DRACCAR- Warszawa
  2. TOMEK KRASKA - Szydłowiec
  3. MUSZELKI - Radom
  4. Przedszkole Samorządowe Nr 2 - Szydłowiec
  5. HYNSKY KFAS - Szydłowiec
  6. PONTON - Warszawa
  7. KINGA KATANA - Przysucha
  8. WATRA - Przysucha
  9. FAŁSZERZE NA BIS - Sandomierz

Dostojne Jury w składzie:

Grzegorz Świtalski (Hambawenah) - przewodniczący

Piotr Ruszkowski (Mechanicy Szanty)

Paweł Leszoski (DNA)

Nina Wiśniewska (DNA)

 

którego "macki pedagogii pupiej" sięgały osobowo zespołów występujących w koncercie gwiazd, gremialnie orzekło, że poziom jest na zadowalającym pułapie i wróży wszystkim na przyszłość dalekosiężne loty.
Jury podkreślało: "Dobrze się dzieje, że istnieje kategoria dziecięca konkursu. Udział dzieci w festiwalu jest istotny z pedagogicznego punktu widzenia. To z nich w nadchodzących latach wyrośnie napędowa siła Szantymenów, oraz czynni słuchacze pieśni kubryku, którzy nie koniecznie muszą być żeglarzami".

Pomimo, że zawsze pozostaje niedosyt, publiczność spragnioną muzyki, tak jak zauroczonych w sobie kochanków, zaspokoiły gwiazdy wieczoru: Mechanicy Szanty, Paweł Leszoski i DNA, Hambawenah, Bra - De - Li, Fair Lady, laureat FOSY 2004 Katarzyna Dyzner oraz gospodarze, czyli zespół KLIPER. Samotne wilczyce i wilki morskie stęsknione za szumem morza szukały go także w kuflach z piwem, nawołując się wzajemnie w rytmie szant.

Wielu żeglarzy przyzwyczaiło się do miejsca XV-wiecznego zamczyska otoczonego fosą. Dziękujemy Wam, że byliście. Przyjedźcie za rok do Szydłowca. Dziękujemy również sponsorom i wszystkim tym, dzięki którym FOSA ma rację bytu.

Cel, jaki sobie wyznaczyliśmy został osiągnięty:
Szanty są dla ludzi w każdym wieku, a atmosfera na żeglarskiej imprezie ma być nie do podrobienia, czyli specyficzna i ... fosowo fantastyczna!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S 
Człowiek jest jak mała żaglówka, która płynie w nieznane
Bez muzyki  jego żagle są ubogie i na  szarość skazane.


Pozdrawiamy

Organizatorzy

czyli

Federacja Optymalna Szantymenów Atrakcyjnych

F.O.S.A

 

Fotorelacja oraz protokół Jury z konkursu na stronie festiwalu.

 

Informację wprowadził(a): Rafał "Kliper" Błędowski - godz. 20:14, 2 czerwiec 2005, wyświetlono: 1151 razy

Radzu

wysłano: 21:30,2 czerwiec 2005

No Faszerze!!! Grogersi gratulują Wam z całego serca najwyższych wzgledów Jurorów!!!!!!!!!!!!!!:) Mam nadzieję, że po "wpadce" na www.szanty.art.pl z relacją z SnS tu juz zobaczymy Was w pełnej krasie!!! No i do zobaczenia i pośpiewania sobie (przy grogu:)w Sandomierzu! Ale... przyznam, że boimy się trochę z Wami śpiewać, bo my mimo tego, że to Wy nazywacie się Fałszerzami, naprawdę fałszujemy:):):):) Pozdrówcie resztą "fałszującej dziatwy" Pozdrowienia od Grogersów. SIAL HO!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Stłukla

wysłano: 10:48,3 czerwiec 2005

Nareszcie Mechanicy zdecydowali się na zmiany - Ruszkowski Tomasz to zupełnie nowa nowość i wielkie wspomożenie dla zespołu - gratuluję odważnych decyzji personalnych. Stłukla
Odpowiedz na ten komentarz
Jupi

wysłano: 20:6,3 czerwiec 2005

Cieszy to, że z dala od morza i Mazur można było posłuchać piosenki żeglarskiej i szanty. Wielkie brawa i podziękowania dla tych,którym nie straszne burze,sztormy i wichury polskich realiów (mam na myśli szczególnie kwestie finansowe i organizacyjne w ogóle). Ktoś, kto cokolwiek próbował bądź próbuje zorganizować w Polsce, wie, że jest to droga przez mękę. Jednak owoce bywają słodkie. Tak było chyba w przypadku FOSY: obserwowałem przybyłą publiczność (może nie najliczniejszą, ale przecież nie o to chodzi) - bawiła się doskonale (sam popijałem zimne piwko, wrzuciłem coś ciepłego na ząb i skakałem pod sceną,oczywiście w rytmie muzyki żeglarskiej). Dobór zespołów występujących na festiwalu też był OK: można było poszaleć przy Mechanikach, Hambawenah, pokołysać się przy P. Leszoskim, a i szanty klasycznej nie zabrakło (Kliper dał niezły koncert). Dla każdego coś miłego! Ogólnie impreza fajna, mam nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza imprez szydłowieckich. Organizatorzy - TAK TRZYMAĆ! (A ja trzymam kciuki za powodzenie następnych edycji:-)
Odpowiedz na ten komentarz
wiki-wr

wysłano: 14:4,12 czerwiec 2005

Dzieki Radziu :) Tylko mam pytanko... Skąd wiesz co o nas jury powiedziało? Przecież tego nigdzie niepisze:) Odpisz jak mozesz:P dzieki jeszcze raz !:P
Odpowiedz na ten komentarz
Radziu

wysłano: 10:29,13 czerwiec 2005

Mówiąc o "najwyższych względach Jurorów" miałem na mysli to, że zdobyliście I miejsce!:) Nie wiem natomiast co powiedzieli, ale skoro przyznali Wam I miejsce no to musieliście im się najbardziej podobać:):):) I tak trzymać!!!! SAIL HO!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI