Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Graniczna Kuźnia Szant - nowy festiwal w Zgorzelcu

Zapowiedzi festiwali szantowych

W najbliższy piątek i sobotę (18-19 września) w Zgorzelcu rusza Graniczna Kuźnia Szant - zupełnie nowy festiwal szantowy. Powołany do życia za sprawą Magdaleny Dziuk (ex-Kant) oraz Artura Dziuka (znanego z ...

W najbliższy piątek i sobotę (18-19 września) w Zgorzelcu rusza Graniczna Kuźnia Szant - zupełnie nowy festiwal szantowy. Powołany do życia za sprawą Magdaleny Dziuk (ex-Kant) oraz Artura Dziuka (znanego z zespołów Poszedłem na Dziób, Perły i Łotry, Kant). Wszystko wskazuje na to, że na zachodniej granicy naszego kraju powstał bardzo istotny przyczółek krzewienia szant i kultury marynistycznej.

Piątek w Zgorzelcu to przede wszystkim konkurs. Najwyższa w historii nagroda (4100 zł!) przyciągnęła do Zgorzelca aż 11 podmiotów wykonawczych, w większości dobrze znanych. Wystąpią: BCM Band, Bez Paniki, Rafał Gołąbowski, Indygo, Marcin Magdziar, oJ taM, Velbot, ZKM Wrocław, Grzegorz Żak. Pracom jury przewodniczył będzie "Szkot", czyli Henryk Czekała, a towarzyszyć mu będą Radosław Baranowski (zastępca burmistrza Zgorzelca), Marek Bidol (wieloletni dyrektor festiwalu "Keja"), Magdalena Dziuk, Michał Karczewski (Mechanicy Shanty), Agnieszka Krajewska ("Shanties"), Jerzy Ozaist (Cztery Refy, North Wind), Nikos Rusketos (dyrektor Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu).

Na "ukojenie nerwów" po konkursie wystąpi zespół Prawdziwe Perły, pojawi się też tajemniczy duet o nazwie Szkocka Trupa.

W sobotę organizatorzy przygotowali atrakcje turystyczne. O 12:00 przewidziano zwiedzanie Görlitz. Sobotni koncert zainaugurują laureaci Złotej Podkowy, którzy wystąpią tuż po uroczystym odczytaniu werdyktu jury. Swoją nagrodę będzie mogła również przyznać publiczność, wypełniając kupon w dniu przesłuchań konkursowych. Dla szczęśliwca oddającego swój głos czeka niespodzianka.

Ciekawostką będzie koncert zaprzyjaźnionego chóru szantowego Bedos z Görlitz (około 20 głosów i kilka akordeonów). Niegdyś prawdziwi marynarze, dziś śpiewają profesjonalnie szanty po niemiecku i angielsku. Być może usłyszymy w ich wykonaniu utwór Chłopcy, ahoj w języku polskim, który panowie mają w swoim repertuarze.

A potem... maraton szantowy w wykonaniu gwiazd polskiej sceny szantowej. Wystąpią: Happy Crew, Passat, Orkiestra Samanta, Prawdziwe Perły, Mechanicy Shanty, Ryczące Dwudziestki, natomiast całość okraszona będzie pieśniami i opowieściami morskimi wielkiego szantymena Marka Szurawskiego. Po zakończeniu koncertu gwiazd w plenerze, podobnie jak w piątek, scena zostanie przeniesiona do restauracji "Kuźnia".

A tam... będziemy śpiewać, póki nam sił w gardłach wystarczy. Scena w "Kuźni" będzie otwarta dla wszystkich, dlatego też wierzymy, że atmosfera tego wieczoru będzie niepowtarzalna. Dopuszczalne wszelkie kombinacje wokalne! Oczywiście po zakończeniu dwudniowego szantowania nie obędzie się bez rozmów w kuluarach o życiu, szantach, dawnych przyjaźniach...

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 13:35, 13 wrzesień 2009, wyświetlono: 2057 razy

IKA

wysłano: 9:38,14 wrzesień 2009

Ogłaszam wszem i wobec, że Shantymentalnych na festiwalu nie będzie - wiadomość potwierdzona. Dlaczego zatem podaje się nieprawdziwe informacje na tak szacownym portalu? Już miałam nadzieję na spotkanie z Shantymentalnymi wszak do Zgorzelca mi bliżej jak do Gdańska, a tu masz....
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 10:24,14 wrzesień 2009

IKA napisał:.... Dlaczego zatem podaje się nieprawdziwe informacje na tak szacownym portalu?... Zdarza się, pewnie Michał miał nieaktualne informacje. Pytanie, ktopowinien je weryfikować - i czy ma to byc redaktor piszący ogłoszenie o imprezie (nikt mu TUTAJ, na portalu, za telefony do wykonawców nie zapłaci) czy wykonawca (im też nie, ale to w końcu oni byli przewidziani na tą imprezę, a nie w/w redaktor). Moim zdaniem sprostowanie (odpowiednio wcześniej) powinien podać organizatorom wykonawca - wtedy redaktor piszący o imprezie ma szansę na aktualne informacje.
Odpowiedz na ten komentarz
SKRZYPACZKA

wysłano: 13:25,14 wrzesień 2009

...na stronie GKS Zgorzelec Shantymentalni byli wpisani jako zakwalifikowani do konkursu... teraz w tym miejscu pojawiła się dziura... Nie każcie kochani Redakcji sprawdzać codziennie wszystkich stron festiwali, bo jest to niemożliwe. Jeśli macie jakieś informacje, sprostowania - powiadomcie nas niezwłocznie. Też jesteśmy ludźmi i - choć bardzo się staramy - nie jesteśmy w stanie wiedzieć wszystkiego. Bardzo się staramy, żeby informacje zamieszczane na portalu były rzetelne i aktualne. Czasami jednak komunikacja na linii wykonawca-organizator-redakcja zawodzi... i pojawia się sytuacja taka, jak ta. Jeśli organizator oficjalnie podaje, że zespół zakwalifikował się do konkursu, mało kto się spodziewa, że nagle z tego konkursu zniknie. A jednak. Dziękujemy IKA za zwrócenie uwagi. Zaraz postaramy się coś z tym zrobić. Pozdrawiam cieplutko Jola
Odpowiedz na ten komentarz
Słupek

wysłano: 13:54,14 wrzesień 2009

Zakwalifikowani do konkursu Szantymentalnych a nie Shantymentalnych ;) Przepraszam za zamieszanie ale ja wysłałem do organizatorów info że nie przyjedziemy dwa tygodnie temu! Nie ja pisałem na Szantymaniaku i nie ja powinienem to prostować. Myślę że nie muszę podawać powodu dlaczego nas nie będzie ;)
Odpowiedz na ten komentarz
Jaromir

wysłano: 14:8,14 wrzesień 2009

Brakuje jeszcze z ramienia Romów Dona Vasyla, z festiwalu im, Kiepury B. Kaczyńskiego i festiwalu disco-polo Szazy
Odpowiedz na ten komentarz
M. Nowak

wysłano: 19:3,14 wrzesień 2009

Wszelkie pretensje są nieuzasadnione. Informacje dot. festiwalu dostałem od organizatorów. Jeszcze wczoraj Shantymentalni widnieli na stronie. W tym momencie po raz pierwszy włączyłem dzisiaj komputer i oczywiście wprowadziłem zmianę, ponaglany atmosferą skandalu :P Uprzejmie przepraszam, że nie jestem w stanie pilnować portalu 24h/dobę, sprawdzać co kilka godzin stron wszystkich wykonawców oraz wszystkich festiwali. Dzieje się tak m.in. dlatego, że jako człowiek muszę czasem spać i jeść. I również zajmować się tak przyziemnymi sprawami jak praca i rodzina. Pragnę też zauważyć, że to praca daje pieniądze, a na portalu "pracuję" za darmo. Rodzina daje wsparcie, portal jedynie pomyje wylewane co jakiś czas przez sfrustrowanych czytelników. Przepraszam, że przez długich kilka (kilkanaście?) godzin portal podawał informację sprzeczną ze stroną festiwalu ;)
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 19:8,14 wrzesień 2009

Słupek napisał: ...Przepraszam za zamieszanie ale ja wysłałem do organizatorów info że nie przyjedziemy dwa tygodnie temu!... No cóż - wygląda zatem na to, że organizatorzy nie dostali/zgubili/itp. Twoje info. W tym punkcie najwyraźniej wystąpił 'zator' w przepływie informacji i chyba nie ma co winić za to Michała.
Odpowiedz na ten komentarz
rudzia

wysłano: 20:53,14 wrzesień 2009

uwazam, ze Jury jest super dobrane... Takiego Jury nie spotkalam na zadnym festiwalu. Wolelibyscie zeby bylo takie jak na kazdym festiwalu?
Odpowiedz na ten komentarz
IKA

wysłano: 3:15,15 wrzesień 2009

Michał Nowak napisał: Pragnę też zauważyć, że to praca daje pieniądze, a na portalu "pracuję" za darmo. Za darmo znaczy byle jak? Bez przykładania się? Uważałam ten portal za miarodajny, rzetelny, wiarygodny. Pracujacy za darmo, społecznie, "z miłości do..." robi to niesumiennie? Mam życiową zasadę - jak coś robić to dobrze, bo jak mam robić byle jak to lepiej się za to nie brać. Mierzę zamiary na siły - jeśli nie podołam, nie biorę się.
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 11:1,15 wrzesień 2009

IKA napisał: Za darmo znaczy byle jak? Bez przykładania się? Uważałam ten portal za miarodajny, rzetelny, wiarygodny. Pracujacy za darmo, społecznie, "z miłości do..." robi to niesumiennie? Mam życiową zasadę - jak coś robić to dobrze, bo jak mam robić byle jak to lepiej się za to nie brać. Mierzę zamiary na siły - jeśli nie podołam, nie biorę się. Myślę, że sprostowanie Michała stawia sprawę wystarczająco jasno. Jak go znam, to wątpię żeby się nie przykładał. Każdemu zdarza się popełnić błąd (tym bardziej jeśli źródło informacji może okazać się nierzetelne, nieaktualne). Czy naprawdę do tej pory wszystkie informacje były w 100% zgodne z rzeczywistością? Mocno wątpię, tak więc traktowanie tego portalu jako "do tej pory rzetelnego, itd. " to takie trochę czepianie się... Dla mnie jest to dalej ważne źródło informacji i dopuszczam pomyłki. Postępowanie zgodne z Twoją IKO zasadą, że "albo bardzo dobrze albo wcale" to bardzo szczytne ale trochę trąci utopią. W konsekwencji takiego idealizowania wypadałoby zamknąć portal.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI