Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

II Festiwal Szantowy NA FALI 2007 w Kołobrzegu już 29-30 czerwca

Zapowiedzi festiwali szantowych

W 2006 roku Jacht Klub Morski "Joseph Conrad" rozpoczął poważną przygodę z szantami w Kołobrzegu oragnizując Pierwszy Festiwal Szantowy "NA FALI". Uprzejmie donoszę, że w tym roku festiwal ...

W 2006 roku Jacht Klub Morski "Joseph Conrad" rozpoczął poważną przygodę z szantami w Kołobrzegu oragnizując Pierwszy Festiwal Szantowy "NA FALI". Uprzejmie donoszę, że w tym roku festiwal również się odbędzie !

Warto przyjrzeć się tej nowej propozycji i wspierać ją,  bowiem festiwale szantowe w nadmorskich miastach należą paradoksalnie do... rzadkości! Świnoujscie, Mrzeżyno, Gdańsk a teraz na Szantowej Mapie Polski pojawił się (oby na stałe) KOŁOBRZEG. To wspaniale, że Festiwal NA FALI nie okazał się jedynie miłym, ale krótko żyjącym "fajerwerkiem" z okazji zeszłorocznego jubla :-) czyli 50-lecia Klubu. Należy docenić, że władze klubu postanowiły kontynuować ideę spotkań z szantami tymbardziej, że nieczęsto słyszymy o szantowym Kołobrzegu. Drugą edycję festiwalu należy potraktować za ważny sygnał dla szantowej Polski, że coś drgnęło w tym mieście i to na poważnie.

Festiwal nie należy do dużych, ale naoczni świadkowie twierdzą, że ma przemiły klimat. Kto na ochotnika sprawdzi jak bedzie w tym roku?

 

UWAGA UWAGA!!! KONKURS DLA CZYTELNIKÓW!

Dla czytelnika, który napisze najlepszą relację z imprezy, okraszoną ładnymi zdjęciami - mamy w prezencie aż cztery najnowsze płyty (PASSAT, YANK SHIPPERS, ANAM na EIREANN oraz DRAKE), których patronem medialnym jest Wolny Portal Szantymaniak.pl. Na relacje czekamy do 20 lipca. Rozwiązanie konkursu 1go sierpnia. Relacje z imprezy należy publikować na www.forum.szantymaniak.pl w dziale RELACJE Z IMPREZ i FESTIWALI gdzie zostaną wystawione na tortury i komentarze pozostałych forumowiczów :-) Najlepsze relacje zostaną opublikowane na stronie głównej portalu. Przy okazji zbliżajacych sie wakacji ZACHĘCAM WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW do dzielenia się z nami Waszymi Wrażeniami z koncertów. Forum i Portal czekają na Wasze teksty i zdjęcia.

 

Jak piszą organizatorzy: występy zespołów można podziwiać w żeglarskiej atmosferze zabytkowego fortu w porcie jachtowym. Wśród kołyszących się masztów, na niewielkiej scenie rozbrzmiewa pieśń żeglarska podrywając z miejsc wszystkich przybyłych na koncerty. Do późnych godzin wieczornych trwa gorąca zabawa przy muzyce i przy ognisku. A po występach gwiazd niestrudzeni żeglarze zasiadają wokół stołu w portowej tawernie i wspólnie grają i śpiewają do białego rana...


    
    Festiwal Szantowy "NA FALI" jest nieodłączną częścią Regat "Srebrny Dzwon",które odbywają się w Kołobrzegu od ponad trzydziestu lat. Na regaty przybywają żeglarze z wielu portów polskich i zagranicznych, aby przez cały dzień rywalizować na morzu, a wieczorem bawić się pod czasfestiwalu. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia żeglarskie związane z morzem i muzyką.

 

W tym roku w programie festiwalu przewidziano  koncert konkursowy oraz koncerty zespołów:

  • 29.06.2007: EKT Gdynia,
  • 30.06.2007: Matelot, Mechanicy Shanty, Mordewind

Więcej na stronie festiwalu: http://www.jkmjc.com.pl/nafali2007/index.html

Kontakt z Organizatorami:

Jacht Klub Morski "Joseph Conrad" w Kołobrzegu

tel. 505-173-633

www.jkmjc.com.pl


Informacje o festiwalu nadesłał WiceKomandor ds. Szkolenia Mariusz Marzewski

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 2:34, 25 czerwiec 2007, wyświetlono: 1093 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI