Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

II Szanta Claus Festiwal już w ten weekend! Premiera "Szantypodów"/BILETY rozlosowane!

Zapowiedzi festiwali szantowych

Historia żeglarstwa w Poznaniu i Wielkopolsce liczy ponad 80 lat. Historia szant w grodzie Przemysła jest jednak dużo skromniejsza. W rodzinnym mieście Dariusza Ślewy (Packet, Smugglers) oraz zespołów Sailor i Mohadick przez długie lata brakowało niestety festiwalu szantowego. Czasy

...

Historia żeglarstwa w Poznaniu i Wielkopolsce liczy ponad 80 lat. Historia szant w grodzie Przemysła jest jednak dużo skromniejsza. W rodzinnym mieście Dariusza Ślewy (Packet, Smugglers) oraz zespołów Sailor i Mohadick przez długie lata brakowało niestety festiwalu szantowego. Czasy "szantowej pustyni" dobiegły końca w ubiegłym roku. Pierwsza edycja Szanta Claus Festiwal w 2006 r. okazała się wielkim sukcesem.

Druga odsłona imprezy  to czas stabilizacji, ale i zmian. Pierwsza z nich to aż dwa piątkowe koncerty inauguracyjne: w restauracji "Sphinx" na Starym Rynku zagra Flash Creep, w Klubie-Galerii-Pubie ZAK - Sailor oraz Sylwester Karnafel, Ireneusz Bachanko i lokalny bard Mieszko Osiewicz. Koncert główny zmienia lokalizację na bardziej prestiżową - w murach Centrum Kultury "Zamek" znajduje się jedna z najbardziej znanych sal koncertowych w Poznaniu. Zaprezentują się na niej giganci szantowej sceny, Cztery Refy, a obok nich wystąpi

ą Pchnąć w Tę Łódź Jeża, Drake oraz Johny Roger, który wystąpi także w koncercie dla dzieci. W sobotę odbędzie się również konkurs dla amatorów (przewidziane są cenne nagrody ufundowane przez sponsorów: przewodniczącego Rady Miasta Poznania, Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, Restauracje "Sphinx" i Henry
Lloyd, można uzyskać również nominację na konkurs "Shanties"!). Szefem jury konkursu ma być sam Jerzy Rogacki, zaś koncert główny poprowadzi Jerzy Ozaist.

W trakcie koncertu głównego będzie promowana nowa płyta grupy Perły i Łotry Shanghaju zatytułowana "Szantypody". Z okazji premiery do Poznania przyjadą dwaj członkowie zespołu: Grzegorz Majewski i Marek Razowski, którzy na stoisku wydawcy - Joter-Music - będą podpisywali swoje najnowsze dzieło.

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się koncert finałowy. Szantowa sensacja ostatnich miesięcy, grupa North Wind, wystąpi w niedzielne popołudnie w kameralnej sali Teatru Ósmego Dnia. Będą filmy, będą premierowe utwory, słowem - pełny przegląd dość sporego już dorobku znakomitego zespołu.

Z pewnością warto spędzić drugi weekend grudnia w Poznaniu!

Więcej szczegółów dotyczących konkursu oraz programu festiwalu na www.szantaclaus.org oraz w dziale Koncerty.

 

KONKURS!

 

Organizatorzy II Szanta Claus Festiwal przygotowali aż 20 biletów dla czytelników portalu!

 

Pytania konkursowe:

1. Jak się nazywa pomysłodawca i szef Szanta Claus Festiwal? Podaj imię i nazwisko.

    Do wygrania 10 wejściówek na sobotni koncert główny w Centrum Kultury "Zamek".

 

2. Z jakich zespołów wywodzą się członkowie grupy North Wind? Podaj dwie nazwy zespołów.

    Do wygrania 10 wejściówek na niedzielny koncert finałowy North Wind w Teatrze Ósmego Dnia.

 

Na prawidłowe odpowiedzi czekam do czwartku 6 grudnia do godziny 12:00 pod adresem e-mail: mn@wns.amu.edu.pl. Do rozlosowania nagród szantowy Mikołaj potrzebuje Waszego imienia i nazwiska oraz adresu. Dla ułatwienia można też podać nr telefonu. Lista zwycięzców zostanie opublikowana w tym miejscu w dniu Mikołaja.

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU!

 

W tym roku na nasz konkurs przyszło nieporównywalnie więcej poprawnych odpowiedzi niż rok temu! Większość zasadniczo odpowiadała na oba pytania, więc można było wygrać nawet dwa bilety. Wygrane bilety są do odebrania przed koncertami, szczegóły w przesłanych zwycięzcom mailach.

Wejściówkę na sobotni koncert główny w Zamku otrzymują: Barbara Ciechanowska (Chorzów), Bartosz Ciechanowski (Chorzów), Karolina Knast (Poznań), Alina Kobiela (Ostrzeszów), Bartosz Liczbański (Poznań), Paweł Majchrzak (Poznań), Piotr Płóciniczak (Leszno), Alicja Skorupka (Poznań), Ewa Trela (Sosnowiec), Honorata Wąsowicz (Olsztyn).

Wejściówkę na niedzielny koncert finałowy North Wind w Teatrze Ósmego Dnia otrzymują: Bartosz Ciechanowski (Chorzów), Paweł Ciechanowski (Chorzów), Agnieszka Dumańska (Żary), Mariusz Marzewski (Kołobrzeg), Adam Kaczmarek (Gdynia), Karolina Knast (Poznań), Marcin Knast (Poznań), Joanna Kopania (Poznań), Joanna Morawska (Warszawa), Jarosław Szczechowiak (Gorzów Wielkopolski).

W razie nieodebrania biletów przed koncertami urządzone zostanie dodatkowe losowanie wśród obecnych na miejscu uczestników konkursu :)

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 16:9, 4 grudzień 2007, wyświetlono: 1900 razy

bartolomeo

wysłano: 10:27,7 grudzień 2007

Ciesze się bardzo z biletu ale gdzie go można odebrać ?
Odpowiedz na ten komentarz
M. Nowak

wysłano: 11:29,7 grudzień 2007

Przepraszam wszystkich, wygląda na to, że z nieznanych mi przyczyn nie dochodzą maile informujące o wygranej. Posyłam je za chwilę ponownie, proszę o zwrotne potwierdzenie odbioru!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI