Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

III Szanta Claus Festiwal w Poznaniu już 5-7 grudnia!

Zapowiedzi festiwali szantowych

Występ Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w programie "Muzyka dawnego pokładu" będzie należał do największych atrakcji nadchodzącego Szanta Claus Festiwal w Poznaniu. Okraszony opowieściami o "morzu, ludziach i okrętach" w ...

Występ Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w programie "Muzyka dawnego pokładu" będzie należał do największych atrakcji nadchodzącego Szanta Claus Festiwal w Poznaniu. Okraszony opowieściami o "morzu, ludziach i okrętach" w wykonaniu samego Marka Szurawskiego koncert jest wydarzeniem artystycznym najwyższej próby. Jego premiera, która miała miejsce 8 stycznia br., odbiła się szerokim echem w szantowym świecie. Relację z tego wydarzenia zamieściliśmy na naszym portalu.

Organizatorzy nie poprzestali jednak na tym niedzielnym fajerwerku. Zamiast kameralnego koncertu "tawernianego" w piątek odbędzie się drugi duży koncert w Centrum Kultury "Zamek". Oba "zamkowe" koncerty będą obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń.

W piątek "okrągły" 200. koncert zagra zespół Sąsiedzi. Czy będą z tej okazji jakieś niespodzianki? Przekonamy się wkrótce... Ryczące Dwudziestki dadzą ostatni koncert w jubileuszowym roku 25-lecia zespołu. Pierwszy raz w Poznaniu pokaże się Klang, zaś przed swoją publicznością, tym razem na większej scenie, zagra szantowa legenda Poznania, czyli grupa Sailor.

W sobotę kolejne atrakcje. O godzinie 10:00 z zespołem Klang spotkają się dzieci. O 12:00 zaś rozpocznie się konkurs debiutów. W tym roku po raz pierwszy otwarty na uczestników z całego kraju, co zaowocowało zgłoszeniami wielu ciekawych wykonawców, m.in. zespołów Indygo, Lewiatan, oJ taM.

 Wieczorem w Sali Wielkiej CK "Zamek" odbędzie się kolejny bardzo ciekawy koncert. Stare Dzwony grywały już w Poznaniu, ale zawsze pojedynczo, chyba nigdy w komplecie. Flash Creep też jest dobrze znany poznańskiej publiczności, ale w zestawieniu z "Friends" (Paweł Hutny - banjo, Piotr Ruszkowski - mandolina, Cezary Sztendel - gitara elektryczna) - jeszcze nie. Nie można przegapić występu Gdańskiej Formacji Szantowej, ostatniego w jej historii... Będzie też rzadka możliwość zobaczenia Waldka Mieczkowskiego i przyjaciół, czyli praktycznie całego składu muzyków, którzy towarzyszyli mu w nagrywaniu płuty "Ulubione".

Zarówno w piątek, jak i w sobotę w restauracji "Sphinx" na Starym Rynku działać będzie tawerna festiwalowa. W ubiegłym roku zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu oraz programu festiwalu na www.szantaclaus.org  oraz w dziale Koncerty.

 

 

 

KONKURS!

 

Organizatorzy III Szanta Claus Festiwal przygotowali aż 10 karnetów (uprawniają do wejścia na wieczorne koncerty w piątek i w sobotę) dla czytelników portalu!

 

Pytania konkursowe:

1. Który zespół spośród tegorocznych gości Szanta Claus Festiwal gra na festiwalu po raz drugi?

2. Jakie wielkie międzynarodowe wydarzenie będzie miało miejsce w Poznaniu podczas trwania Szanta Claus Festiwal?

 

Na prawidłowe odpowiedzi czekam do czwartku 4 grudnia do godziny 15:00 pod adresem e-mail: michal.nowak@szantymaniak.pl. Do rozlosowania nagród szantowy Mikołaj potrzebuje Waszego imienia i nazwiska oraz miasta, w którym mieszkacie. Lista zwycięzców zostanie opublikowana w tym miejscu.

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU

Prawidłowe odpowiedzi na pierwsze pytanie to Flash Creep oraz Sailor (wystarczyło podać jedną nazwę). Na drugie - oczywiście Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (dopuszczalne i skrócone formy, np. Konferencja Klimatyczna).

Bilety otrzymują: Magdalena Barczak, Lidia Barczak, Bartosz Liczbański, Alina Kobiela, Marek Kugacz, Paweł Majchrzak, Piotr Płóciniczak, Natalia Ruks, Alicja Skorupka, Małgorzata Wierzchowska (wszyscy z Poznania!).

Odbiór biletów u mnie bezpośrednio przed festiwalem - szczegóły w mailach, które niedługo roześlę. W razie nieodebrania biletu, wśród obecnych na miejscu uczestników konkursu zostanie przeprowadzone dodatkowe losowanie.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 20:28, 25 listopad 2008, wyświetlono: 1493 razy

Tadek

wysłano: 10:4,30 listopad 2008

Dla wszystkich poznańskich szantymaniaków-sukcesu organizacyjnego i wspaniałej zabawy
Odpowiedz na ten komentarz
Blueper

wysłano: 10:5,30 listopad 2008

Skład festiwalu doskonały, na pewno przyjdę posłuchać chóru UAM razem z panem Markiem Szurawskim ale zaskoczony jestem doniesieniami, że w tym roku nie zagrają laureaci zeszłorocznego pierwszego miejsca - zespół Nagielbank, co się stało? Miałem nadzieję ich usłyszeć, a tu taka katastrofa... W zeszłym roku mi się podobały ich utwory, i czułem niedosyt bo były to tylko 3 piosenki, ale jakie! Proszę by ktoś mi wytłumaczył co sie stało, czy organizatorzy nie dogadali się z zespołem, a może zespół nie mógł przyjechać?
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI