Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Inauguracja "Ćwiartki z Zejmanem"

Relacje

W 2010 roku zespół Zejman & Garkumpel zamierza wspólnie ze swoją wierną publicznością hucznie i wesoło obchodzić 25-lecie istnienia.

Z tej okazji już 27 listopada, w Ośrodku Kultury "Arsus" w Warszawie, odbył

...

W 2010 roku zespół Zejman & Garkumpel zamierza wspólnie ze swoją wierną publicznością hucznie i wesoło obchodzić 25-lecie istnienia.

Z tej okazji już 27 listopada, w Ośrodku Kultury "Arsus" w Warszawie, odbył się pierwszy jubileuszowy koncert zespołu - inauguracja, a zarazem przedsmak szeregu zaplanowanych wydarzeń, które nazwano "Ćwiartka z Zejmanem". Występ ten został zarejestrowany i posłuży jako materiał do wydania pierwszej w historii zespołu płyty live.

 

 

Koncert zapowiedział ze sceny Wiesław Kaczmarek, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Chwilę później na scenie pojawili się Mirek "Koval" Kowalewski

oraz Roman Wojciechowski - założyciele zespołu Zejman & Garkumpel, którzy swoje wspólne występy rozpoczęli w 1985 roku. Po raz pierwszy wystąpili dla grona żeglarzy z klubu "PASSAT" przy ZM Ursus. W "Arsusie" wykonali  jeden ze swoich największych przebojów - "Samanthę".

 

 

Potem zespół Zejman & Garkumpel, już w obecnym składzie, zaprezentował publiczności swoje największe hity, przeplatane barwnymi opowieściami "Kovala". Ku uciesze publiczności, pojawiły się też zupełnie nowe utwory, w tym "A mój anioł", murowany kandydat na przebój.

 

 

Członkowie zespołu - Monika, Adam, Tadeusz, Zbyszek oraz Marcin - przygotowali dla "Kovala" miłą niespodziankę. Na scenie pojawiły się dzieci muzyków, które zaśpiewały piosenkę skomponowaną specjalnie dla wokalisty Zejmana. "Koval" nie pozostał im dłużny, wykonując utwór do popularnej melodii "Molly Malone", z oryginalnym tekstem, którego każda zwrotka opowiadała o którymś z członków zespołu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprawę koncertu stanowiły aranżacje sceny z wykorzystaniem światła i przeplataną animacjami realizacją video na żywo. Atmosfera była wyśmienita. Nie brakowało wzruszających i z

abawnych chwil. Śmiało można założyć, że płyta, która na początku przyszłego roku trafi do dystrybucji, będzie ważnym wydarzeniem dla szantymaniaków.

 

Zespół obiecuje, że krążek ujrzy światło dzienne już podczas festiwalu "Szanty we Wrocławiu", w drugiej połowie lutego 2010 roku. Zarówno tam, jak również tydzień później, na krakowskich "Shanties" odbędą się kolejne odsłony "Ćwiartki z Zejmanem", na które już teraz serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Informację wprowadził(a): Ela "Kwiatuch" Kołodziejczyk - godz. 13:26, 14 grudzień 2009, wyświetlono: 1828 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI