Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

International Shanty and Seasong Association

Felietony

Poniższym tekstem chciałbym zwrócić uwagę wszystkich krajowych szantymaniaków na organizację "International Shanty and Seasong Association" (Międzynarodowe Stowarzyszenie Szant i Pieśni Morza) oraz na ich stronę internetową

Poniższym tekstem chciałbym zwrócić uwagę wszystkich krajowych szantymaniaków na organizację "International Shanty and Seasong Association" (Międzynarodowe Stowarzyszenie Szant i Pieśni Morza) oraz na ich stronę internetową www.shanty.org


Organizacja ta istnieje od roku 1995 i za cel postawiła sobie ochronę szant i pieśni morza jaki dobra kulturowego, wzajemne wspieranie się, współpracę i wymianę informacji między chórami i grupami stowarzyszonymi w tej organizacji oraz pielęgnowanie kontaktów między stowarzyszonymi krajami. Jednym z założeń ISSA jest organizowanie każdego roku festiwalu szantowego w jednym ze stowarzyszonych krajów.


Zgodnie z podanymi na stronie ISSA informacjami członkowie tego stowarzyszenia mogą liczyć na wiele korzyści. Główną korzyścią zespołów stowarzyszonych jest dostęp do bazy danych zawierającej wszelkie możliwe utwory z tego nurtu. Baza danych zawiera nuty, teksty, kompozytorów, źródła, wydawnictwa itp. Dostępny dla wszystkich spis tytułów utworów umieszczony na stronie www.shanty.org zawiera 1134 pozycji. Ponieważ wszyscy członkowie mogą dodawać do bazy danych własne utwory, liczba ta stale rośnie. Wspomniana baza danych to idealne rozwiązanie dla zespołów, które chcą rozszerzyć swój repertuar o nowe, nieznane szerokim masom piosenki.


Inna korzyścią mają być rabaty, które ISSA dla swoich członków wynegocjowała u różnych firm. Chodzi tu o zniżki na wydawnictwa, odzież morską, noclegi podczas imprez szantowych czy ubezbieczenie instrumentów muzycznych. Zespoły stowarzyszone w ISSA mogą brać udział w organizowanym przez to stowarzyszenie dorocznym festiwalu szantowym. ISSA daje swoim członkom darmową możliwość prowadzenia zespołowej strony WWW i umieszcza na własnej stronie internetowej informacje o festiwalach i koncertach swoich członków. Członkowie otrzymują także regularnie wszystkie informacje dotyczące imprez ISSA. ISSA stara sie regularnie wydawać gazetkę (coś jak nasz "Szantymaniak"), w którym przedstawia zespoły, informuje o imprezach, publikuje ogłoszenia (np. o tym, że zespół poszukuje muzyków).


ISSA wydała już swoje dwie płyty składankowe z nagraniami 22 różnych grup muzycznych stowarzyszonych w tej organizacji. Za pomocą tych wydawnictw ISSA chce promować twórczość swoich członków. Strona ISSA zredagowana jest w czterech językach: niemieckim, angielskim, francuskim i holenderskim.


Wszyscy zainteresowani członkostwem w ISSA mogą zamówić materiały informacyjne pod adresem europe@shanty.org. Opłata członkowska wynosi 72 euro na rok.


Na zakończenie warto dodać, że w spisie zespołów stowarzyszonych w ISSA jest jeden zespół z Polski - Segars.


Informację wprowadził(a): Robert Kolebuk - godz. 21:4, 28 marzec 2004, wyświetlono: 890 razy

Taclem

wysłano: 13:27,29 marzec 2004

Spójrzcie ile jest tradycyjnych szantowych chórów w takiej np. Holandii. Chóry te prezentuja jedne z najbardziej surowych (a wiec trudnych w odbiorze) wykonan piesni morza. A jednak jest ich tak wiele. Moze to jednak o czyms swiadczy ;)
Odpowiedz na ten komentarz
RedNacz

wysłano: 16:47,29 marzec 2004

Od dwóch lat jeżdżę z SEGARSami na festiwale szantowe do Holandii i Niemiec. I muszę przyznać Taclemowi, że odbiór tamtejszych "surowych" chórów może być trudny dla nas, przyzwyczajonych do Ryczących 20, Starych dzwonów, 4 Refów, Pereł, Bananów itp, itd. Chóry holenderskie czy niemieckie są chórami z prawdziwego zdarzenia (40-100 osób), bywalcy festiwalu KEJA to wiedzą. Tworzą je w większości przypadków osoby starsze (średnia wieku ok 50-60 lat) i taka jest też ich publiczność. Traktują to śpiewanie bardzo hobbystycznie, festiwale przez nich organizowane są raczej zabawą w centrum miasta, okazją do spotkania z innymi chórami. Sposób śpiewania szant prezentowany przez Segarsów lub inne grupy z Polski jest za każdym razem pewną sensacją.
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 0:44,30 marzec 2004

Dzieki Robertus za ten artykuł! Wstyd powiedziec ale o istnieniu tej organizacji dowiedziałem się dopiero w Krakowie i to z Szantymaniaka... :))) Mysle ze musimy nawiązać z nimi kontakt jako portal w koncu skoro to organizacja międzynarodowa to musimy współpracowac i kultywowac szanty jak sie da najlepiej. Ku chwale szant!
Odpowiedz na ten komentarz
Robert Kolebuk

wysłano: 7:57,30 marzec 2004

Teraz przynajmniaj wiesz, po co współtworzyłeś Szantymaniaka. Żeby się czasami czegoś stąd dowiedzieć... :-)
Odpowiedz na ten komentarz
kiko

wysłano: 11:48,30 marzec 2004

Byłem na tej stronie. Ostatni 'news' pochodzi z 5 lipca 2003 !! Tam to się musi dziać :)
Odpowiedz na ten komentarz
Taclem

wysłano: 15:43,5 kwiecień 2004

Pewnie jam u nas :) Pamietam jak kiedys czasem SAP chodzil. Moznaby pomyslec ze koncerty trzy na krzyz i nikt na nie nie chodzi- bo brak relacji.
Odpowiedz na ten komentarz
ISSA Webmaster

wysłano: 23:33,5 kwiecień 2004

(Sorry this is in English), Small szanty groups pay only 36,00 euro. Please contact us if you want more information. Or look at our website. We would like to hear from all our polish szanty friends (bad online translation) Mały *szanty* grupa (grupuje) płacą tylko 36,00 Euro. Sprawiać przyjemność (proszę) kontaktują się z my (USA; amerykański) jeżeli wy potrzebujecie (chcieć) większa ilość (bardziej; więcej) informacja (informacyjny; informacja). Albo patrzą na nasz *website*. My chciałby otrzymywać wiadomość całego naszego język polski (polski; blask) *szanty* przyjaciele
Odpowiedz na ten komentarz
hakuna-matata

wysłano: 18:52,16 styczeń 2005

a na opisie pisało że tu będą nuty moglibyście się trochę postarać
Odpowiedz na ten komentarz
kudlaty

wysłano: 20:38,23 styczeń 2005

poszukuje nut do szant.jakich kolwiek szant!zapraszam na meila!
Odpowiedz na ten komentarz
kudlaty

wysłano: 20:45,23 styczeń 2005

widze że masz ten sam problem co ja szukam nut do szant i nigdzie nie moge znaleźć.!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI