Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

International Shanty and Seasong Association

Taclem

wysłano: 13:27,29 marzec 2004

Spójrzcie ile jest tradycyjnych szantowych chórów w takiej np. Holandii. Chóry te prezentuja jedne z najbardziej surowych (a wiec trudnych w odbiorze) wykonan piesni morza. A jednak jest ich tak wiele. Moze to jednak o czyms swiadczy ;)
Odpowiedz na ten komentarz
RedNacz

wysłano: 16:47,29 marzec 2004

Od dwóch lat jeżdżę z SEGARSami na festiwale szantowe do Holandii i Niemiec. I muszę przyznać Taclemowi, że odbiór tamtejszych "surowych" chórów może być trudny dla nas, przyzwyczajonych do Ryczących 20, Starych dzwonów, 4 Refów, Pereł, Bananów itp, itd. Chóry holenderskie czy niemieckie są chórami z prawdziwego zdarzenia (40-100 osób), bywalcy festiwalu KEJA to wiedzą. Tworzą je w większości przypadków osoby starsze (średnia wieku ok 50-60 lat) i taka jest też ich publiczność. Traktują to śpiewanie bardzo hobbystycznie, festiwale przez nich organizowane są raczej zabawą w centrum miasta, okazją do spotkania z innymi chórami. Sposób śpiewania szant prezentowany przez Segarsów lub inne grupy z Polski jest za każdym razem pewną sensacją.
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 0:44,30 marzec 2004

Dzieki Robertus za ten artykuł! Wstyd powiedziec ale o istnieniu tej organizacji dowiedziałem się dopiero w Krakowie i to z Szantymaniaka... :))) Mysle ze musimy nawiązać z nimi kontakt jako portal w koncu skoro to organizacja międzynarodowa to musimy współpracowac i kultywowac szanty jak sie da najlepiej. Ku chwale szant!
Odpowiedz na ten komentarz
Robert Kolebuk

wysłano: 7:57,30 marzec 2004

Teraz przynajmniaj wiesz, po co współtworzyłeś Szantymaniaka. Żeby się czasami czegoś stąd dowiedzieć... :-)
Odpowiedz na ten komentarz
kiko

wysłano: 11:48,30 marzec 2004

Byłem na tej stronie. Ostatni 'news' pochodzi z 5 lipca 2003 !! Tam to się musi dziać :)
Odpowiedz na ten komentarz
Taclem

wysłano: 15:43,5 kwiecień 2004

Pewnie jam u nas :) Pamietam jak kiedys czasem SAP chodzil. Moznaby pomyslec ze koncerty trzy na krzyz i nikt na nie nie chodzi- bo brak relacji.
Odpowiedz na ten komentarz
ISSA Webmaster

wysłano: 23:33,5 kwiecień 2004

(Sorry this is in English), Small szanty groups pay only 36,00 euro. Please contact us if you want more information. Or look at our website. We would like to hear from all our polish szanty friends (bad online translation) Mały *szanty* grupa (grupuje) płacą tylko 36,00 Euro. Sprawiać przyjemność (proszę) kontaktują się z my (USA; amerykański) jeżeli wy potrzebujecie (chcieć) większa ilość (bardziej; więcej) informacja (informacyjny; informacja). Albo patrzą na nasz *website*. My chciałby otrzymywać wiadomość całego naszego język polski (polski; blask) *szanty* przyjaciele
Odpowiedz na ten komentarz
hakuna-matata

wysłano: 18:52,16 styczeń 2005

a na opisie pisało że tu będą nuty moglibyście się trochę postarać
Odpowiedz na ten komentarz
kudlaty

wysłano: 20:38,23 styczeń 2005

poszukuje nut do szant.jakich kolwiek szant!zapraszam na meila!
Odpowiedz na ten komentarz
kudlaty

wysłano: 20:45,23 styczeń 2005

widze że masz ten sam problem co ja szukam nut do szant i nigdzie nie moge znaleźć.!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI