Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

IV Szanta Claus Festiwal - powrót do korzeni

Zapowiedzi festiwali szantowych

Już w najbliższy piątek w Poznaniu startuje IV Szanta Claus Festiwal. To ostatni festiwal piosenki żeglarskiej w tym roku. Przed zapadnięciem w zimowy sen szantowy warto wybrać się do Poznania!

Imprezę rozpocznie recital laureatów przeglądów konkursowych z

...

Już w najbliższy piątek w Poznaniu startuje IV Szanta Claus Festiwal. To ostatni festiwal piosenki żeglarskiej w tym roku. Przed zapadnięciem w zimowy sen szantowy warto wybrać się do Poznania!

Imprezę rozpocznie recital laureatów przeglądów konkursowych z poprzednich lat. W piątkowy wieczór w restauracji "Fenix" na Starym Rynku zagrają Betty Blue (I miejsce w 2006 r.), Mieszko Osiewicz (III miejsce w 2007 r. - "w zastępstwie" zespołów Nagielbank i Lewiatan, które zawiesiły działalność) oraz oJ taM (I miejsce w 2008 r.).

Tradycyjnie bogaty program przewidziano na sobotę. O 10:00 rano najmłodszych bawić będzie grupa Banana Boat. Dwie godziny później rozpocznie sie przegląd zespołów amatorskich z udziałem 12 zespołów i solistów. Przewodniczącym jury w tym roku będzie Paweł Jędrzejko.

Koncert główny festiwalu po dwuletnim epizodzie w Centrum Kultury "Zamek" wraca do sali kina "Grunwald" przy ul. Polnej - tam też odbyła się I edycja festiwalu w 2006 r. W sobotni wieczór wystąpią: Sailor (który będzie promować swoją nową płytę "Cała naprzód!"), Andrzej Korycki i Dominika Żukowska (to trzecia wizyta Andrzeja na festiwalu - w 2006 r. wystąpił w duecie z Jerzym Porębskim, w 2008 r. - ze Starymi Dzwonami), Banana Boat (Maciek Jędrzejko wcieli się również w konferansjera - Szanta Clausa) oraz Trzy Majtki (które z pewnością przyciągną liczną grupę fanów z Trójmiasta). Tradycyjnie po koncercie organizatorzy zapraszają do tawerny festiwalowej, gdzie... rozmowom i śpiewom nie będzie końca.

Serdecznie zapraszamy do Poznania!

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 23:9, 1 grudzień 2009, wyświetlono: 1682 razy

Mateusz

wysłano: 14:14,9 grudzień 2009

W imieniu dzieci chorych na zespół Dandy-Walkera chcę bardzo podziękować zespołowi Banana Boat oraz Organizatorom IV Festiwalu Szanta Claus w Poznaniu za przekazanie płyt i licytację podczas sobotnich koncertów. Pieniądze zasilą konto Fundacji "Podaj Dalej" (patrz: www.fundacja.dandy-walker.org.pl). Trudno znaleźć słowa wyrażające naszą wdzięczność... Serdeczności za wspomnienie o Staszku! Z wyrazami szacunku Mateusz Nowak Poznań
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI