Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Jak Sąsiedzi płytę promowali...

Relacje

Koncert z okazji wydania płyty zespołu Sąsiedzi pt. "Wrócić do Derry" odbył się w 3 marca we wrocławskim klubie "Łykend". Grały zespoły Za Horyzontem, Róża Wiatrów i oczywiście główny sprawca - Sąsiedzi. Koncert zorganizowano w ramach rozpoczynającego się właśnie

...

Koncert z okazji wydania płyty zespołu Sąsiedzi pt. "Wrócić do Derry" odbył się w 3 marca we wrocławskim klubie "Łykend". Grały zespoły Za Horyzontem, Róża Wiatrów i oczywiście główny sprawca - Sąsiedzi. Koncert zorganizowano w ramach rozpoczynającego się właśnie festiwalu "Szanty we Wrocławiu".

Do "Łykendu" dotarłem, kiedy grać kończył zespół Za Horyzontem, więc nic o ich występie napisać nie mogę. Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się Róża Wiatrów. O ich scenicznych poczynaniach w ostatnim czasie warto chyba napisać w osobnym miejscu, dlatego skupię się tutaj tylko na występie Sąsiadów.

Sąsiedzi zagrali bardzo rozluźnieni, świadomi tego, co osiągnęli. Luz i profesjonalizm. Widać było, że są gospodarzami tego wieczoru. Występ - co naturalne - oparli o zestaw piosenek z płyty. Nie jestem fanatykiem takiego stylu muzyki, ale obok ich występów nie można przejść obojętnie. Z jednej strony olbrzymia dynamika, a z drugiej dbanie o niuanse harmoniczne. No i ten bardzo charakterystyczny styl prowadzenia koncertów przez Kubę.

Poniżej kilka zdjęć z tego koncertu.

Galeria

Idź do strony: 123»

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Robert Kolebuk - godz. 22:14, 6 marzec 2005, wyświetlono: 846 razy

Dziadek Władek

wysłano: 19:24,9 marzec 2005

Taki mały cytat - a tak dużo treści... Było faktycznie przyjemnie, na luzie, dynamika występu - pewno, że nie można przejść obojetnie - i obojętnie słuchać. Cieszę się, że ten, co nie jest "fanatykiem takiego (jakiego?) stylu" wypowiada się w takich superlatywach:-) Sąsiedzi się postarali - i myślę, że jeszcze bardziej będą się starać:-)
Odpowiedz na ten komentarz
Synchro

wysłano: 22:24,9 marzec 2005

Jak w tytule Michałku. Sam też niedługo popełnię recenzje, ale nasze myśli biegną w podobnym kierunku. Paweł
Odpowiedz na ten komentarz
bzzz

wysłano: 20:12,14 marzec 2005

... pozostawia wiele do zyczenia. Co mial na mysli autor ilustrujac swoj artykul takim badziewiem?
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI