Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Konkurs PPP za nami - UZUPEŁNIENIE!

Relacje

Wczoraj, w trakcie pierwszego dnia zimowej edycji festiwalu Port Pieśni Pracy w Tychach, tradycyjnie odbył się konkurs. Niestety nie mogę już napisać, że to pierwszy w tym roku, gdyż palmę pierszeństwa Tychom przypadkiem odebrał krakowski ...
Wczoraj, w trakcie pierwszego dnia zimowej edycji festiwalu Port Pieśni Pracy w Tychach, tradycyjnie odbył się konkurs. Niestety nie mogę już napisać, że to pierwszy w tym roku, gdyż palmę pierszeństwa Tychom przypadkiem odebrał krakowski Shanties, który odbył się wyjątkowo 15-go stycznia (poprzednio w grudniu). Fakt ten nie miał znaczenia dla konkursowiczów, bo w szranki stanęło 8 zespołów. Kolejno występowali na scenie:

 1. PCHNĄĆ W TĘ ŁÓDŹ JEŻA (Chorzów),
 2. NAGIELBANK (Nowa Sól),
 3. SZANTANA (Pszczyna),
 4. ABORDAŻ (Warszawa),
 5. DRUGA WACHTA (Katowice),
 6. THE COOFELLS (Białystok),
 7. ZA HORYZONTEM (Wrocław),
 8. REJS (Gliwice).

   No to już oficjalnie wyniki: Jury w składzie Danuta Rajchel, Wojciech Wieczorek, Irek Herisz i Marek Szurawski (podobno nie dość zgodnie) postanowiła przyznać:

 1. ZA HORYZONTEM z Wrocławia I miejsce, Wielki Dzwon PPP oraz 30 godzin nagrań w Cyberstudiu w Katowicach
 2. THE COOFELLS z Białegostoku II miejsce, Średni Dzwon PPP oraz zaproszenie do koncertu na Festiwalu KUBRYK w Łodzi
 3. PCHNĄĆ W TĘ ŁÓDŹ JEŻA z Chorzowa III miejsce i Mały Dzwon PPP

Wszyscy nagrodzeni wystąpią podczas letniej edycji PPP.


   Gdybym był w jury mój wybór byłby podobny. Pozostałe grupy są na razie daleko w tyle za tymi wykonawcami. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się w sobotę, w trakcie drugiego dnia festiwalu. Gratuluję! Pozostałym konkursowiczom życzę wytrwałości i ciekawych, autorskich piosenek.

Letnia edycja PPP weekend wcześniej niż zwykle!!!. Do zobaczenia zatem.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 12:40, 5 luty 2005, wyświetlono: 873 razy

Martuś

wysłano: 13:4,6 luty 2005

na PPP jak co roku było super... wiecej takich imprez!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 19:5,6 luty 2005

I racja - pozostałe grupy były "daleko" - i mój wybór też byłby podobny jak Jury. Kontrast był tak duży, że faktycznie Jury nie miało zbyt dużo pracy:-) Ale - od czegoś trzeba zacząć - a może pozwolić najpierw, by grupy ( przynajmniej ich część:-) ) dopuszczane do konkursu reprezentowały już troszkę wyższy poziom... Jury miało by więcej pracy, publiczność wiecej satysfakcji... A może faktycznie chodziło tu o ten "kontrast" ???
Odpowiedz na ten komentarz
g

wysłano: 19:15,6 luty 2005

Może by organizatorzy napisali jakie wyniki kto wygrał??? Dziekuje
Odpowiedz na ten komentarz
Jaro20

wysłano: 12:8,7 luty 2005

III miejsce - Pchnij w tę łódź jeża II miejsce - The Coofells I miejsce - Za Horyzontem szczegóły werdyktu zapewne pojawią się na stronach PPP
Odpowiedz na ten komentarz
Cicik

wysłano: 15:27,7 luty 2005

Mi osobiscie bardzo podobal sie zespol Pchnij w te lodz jeza. Szczegolnie ich druga piosenka (ta Lotewska). Mysle jednak, ze bylaby duzo ciekawsza gdyby ja zaspiewac a cappella (instrumenty troche mi przeszkadzaly).
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 17:50,8 luty 2005

Bardzo przepraszam za błędnie podaną nazwę grupy, która brzmi: PCHNĄĆ W TĘ ŁÓDŹ JEŻA (a nie "Pchnij... ). Sorki. Skąd taka dziwna nazwa? Otóż razu pewnego... o tym już niedługo a na razie jeśli chcecie wiedzieć skąd się wzięła nazwa zespołu wpiszcie w Wordzie komendę: =rand (200,99) :-) i... cieszcie się, że wybrali tylko fragment z tego co tam wyskoczy!!! :-)))
Odpowiedz na ten komentarz
majka

wysłano: 18:11,9 luty 2005

gratuluje wszytskim! ale oczywiscie w szczegolnosci wroclawianom ;) bardzo sie ciesze, i nie bardzo dziwie po ostatnim koncercie w gawrze... pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
pablo

wysłano: 2:30,10 luty 2005

Moje GRATULACJE dla Za Horyzontem! Jestem z Was dumny. Byle tak dalej.Nie ma takiego konkursu,którego nie możecie wygrać!Trzymam kciuki.Jesli za rok,góra półtora,nie będzie mówić o Was cała Polska to pamiętajcie...WIEM GDZIE MIESZKACIE:) BUZIAKI dla żeńskiej części zespołu i uściski dłoni dla panów.Trzymajcie się ciepło! (:oldaq PS.Dajcie znać jak ruszy strona www.
Odpowiedz na ten komentarz
WDLtTDupeFa

wysłano: 5:42,21 lipiec 2009

c6jCCp pcfrtyov xxnbyycg iqmujbpj
Odpowiedz na ten komentarz
WDLtTDupeFa

wysłano: 5:42,21 lipiec 2009

c6jCCp pcfrtyov xxnbyycg iqmujbpj
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI