Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Londyńskie Spotkania Szantowe - odsłona druga już wkrótce!

Zapowiedzi festiwali szantowych

Londyńskie Spotkania Szantowe to wyjątkowa impreza. Wystartowała w ubiegłym roku dzięki pasji i energii londyńskiego sandomierzanina (sandomierskiego londyńczyka?) Bernarda Wieczorka, zwanego "Kapitanem Benge". 19 lipca ubiegłego roku na ...

Londyńskie Spotkania Szantowe to wyjątkowa impreza. Wystartowała w ubiegłym roku dzięki pasji i energii londyńskiego sandomierzanina (sandomierskiego londyńczyka?) Bernarda Wieczorka, zwanego "Kapitanem Benge". 19 lipca ubiegłego roku na pokładzie pływającego po Tamizie (!) "Dutch Mastera" zaprezentowali się Flash Creep, Włodek "Trzeci" Dębski, Wiktor Bartczak oraz brytyjscy szantymeni Graham Metcalfe i Ian Woods. W sierpniu zaś odbyło się małe tournee (Londyn, Bristol, Birmingham) zespołów Hambawenah i North Wind oraz Mikołaja Firleta. W pierwszym z tych koncertów wystąpili także Johnny Collins i Graeme Knights. Relacje z Londyńskich Spotkań Szantowych specjalnie dla portalu i magazynu "Szantymaniak" pisała Ela Chrobot.

Druga edycja imprezy startuje już 20 czerwca w Birmingham. W Polish Millenium House zaprezentują się Janusz Nastarowicz, zespół oJ taM oraz sam Ian Woods. Dzień później w Londynie na pokładzie "Dutch Mastera" obok Iana Woodsa i oJ taM wystąpią Leje na Pokład. Wśród patronów medialnych jest także nasz portal.

W ubiegłym roku szantowy rejs po Tamizie cieszył się wielką popularnością wśród polonijnych fanów szant - wielu z nich z pewnością zaciera ręce na myśl o kolejnym.

Wszelkie informacje oraz rezerwacja biletów na stronie www.rejs.co.uk. Polecamy również film zapowiadający imprezę z obszernymi fragmentami ubiegłorocznego koncertu.

Jesienią "Kapitan Benge" planuje kolejne koncerty polskich zespołów w Londynie. Przyjechać mają North Wind i Smugglers.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 22:22, 5 czerwiec 2008, wyświetlono: 788 razy

dobson

wysłano: 12:24,4 kwiecień 2009

jwVOH2 dk9DwxldLla3j9dfVj
Odpowiedz na ten komentarz
dobson

wysłano: 12:24,4 kwiecień 2009

jwVOH2 dk9DwxldLla3j9dfVj
Odpowiedz na ten komentarz
dobson

wysłano: 12:24,4 kwiecień 2009

jwVOH2 dk9DwxldLla3j9dfVj
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI