Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Mały jubileusz Szanta Claus Festiwal

Zapowiedzi festiwali szantowych

Szanta Claus Festiwal obchodzi mały jubileusz - odbędzie się już po raz piąty. W najbliższy weekend w Poznaniu wystąpią m.in. Sailor, Prawdziwe Perły oraz Zejman & Garkumpel.

Szanta Claus Festiwal zmienia też po raz kolejny swą lokalizację. Po kinie "Grunwald" (I i IV edycja) oraz Centrum Kultury "Zamek" (II i III) impreza przenosi się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, jednego ze swoich głównych sponsorów od początku istnienia.

W piątek wyjątkowe wydarzenie - koncert z okazji 15-lecia zespołu Sailor. Grupa dowodzona przez Leszka Walkowiaka przez te 15 lat nagrała dwie płyty, zdobyła nagrodę im. Stana Hugilla na "Shanties", wylansowała przynajmniej jeden wielki hit (Baba ze stali), a przede wszystkim stała się symbolem szantowego Poznania. Piątkowy wieczór będzie również swoistym "wieczorem poezji morskiej", a to za sprawą Andrzeja Koryckiego, Jerzego Porębskiego i Dominiki Żukowskiej. Andrzej i Dominika będą gościć na festiwalu już po raz czwarty.

Sobota to koncert dla dzieci - nareszcie w wykonaniu największych specjalistów od tego typu wydarzeń, czyli grupy Zejman & Garkumpel. O 12.00 konkurs z udziałem 12 podmiotów wykonawczych ocenianych przez jury pod przewodnictwem Wojciecha Harmansy z Prawdziwych Pereł. W wieczornym koncercie wystąpią poznański bard Mieszko Osiewicz, Shantymentalni oraz Prawdziwe Perły. Finałem koncertu będzie... finał jubileuszu 25-lecia Zejmana & Garkumpla. Potem tawerna festiwalowa - dla wielu jeden z najważniejszych punktów Szanta Claus Festiwal.

Zapraszamy do Poznania!

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 23:41, 28 listopad 2010, wyświetlono: 1996 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI