Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Międzynarodowa Tratwa

Zapowiedzi festiwali szantowych

11 listopada już tuż tuż. Z tej właśnie okazji publikujemy najnowsze informacje związane z Festiwalem oraz listę zespołów konkursowych.

Cały program XXVI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa możecie znaleźć tutaj.

 

Centrum wydarzeń tegorocznej Tratwy będzie Chorzowskie Centrum Kultury, gdzie 12 listopada o godzinie 14.00 rozpocznie się konkurs, a o godzinie 18.00 koncert gwiazd. Poniżej publikujemy listę zespołów zakwalifikowanych do konkursu:

 

1. II Wachta Mosiu

2. IV Harcerska Drużyna Wodna – Zastęp Spółka Posejdona z Rekinami

3. Ciągle na Fali

4. Grupa Trzymająca Ster

5. Jarosław Jura

6. Komandor Bartosz Błach

7. Majtki Bosmana

8. Nikola Warda

9. Nok Rei

10. Novi

11. Shantażyści

12. Ślązaczek

13. Wojciech Kloc

14. Załoga

 

W koncercie gwiazd wystąpią:

Andrzej Korycki

Bez Paniki

Indygo

Mechanicy Shanty

Ryczące Dwudziestki

oraz po raz pierwszy w Polsce

Chris Ricketts i Mark Willshire

 


Chris Ricketts i Mark Willshire skupiają się na przedstawianiu muzyki folk i szanty współczesnemu światu. Obaj urodzili się i wychowali w Portsmouth, a muzyka, którą grają wiąże się mocno z marynarską historią miasta. Śpiewają wersje wielu szant w swoim niepowtarzalnym stylu, prezentując tradycyjne pieśni w nowy, świeży i ekscytujący sposób.

Ricketts i Willshire spędzili minione lato grając na niektórych z najbardziej renomowanych festiwali szant, takich jak Festival Maritim (Vegesack, Niemcy), Daip Bie (Appingedam, Holandia) i International Shanty Festival (Scarborough, Wielka Brytania).

W sierpniu tego roku wydali swoją debiutancką płytę pt. „Simple Folk”, o której magazyn Properganda napisał: „Album Simple Folk zawiera wszystko, czego można oczekiwać od tradycyjnych albumów folkowych, a nawet nieco więcej. Od pierwszych akordów „Briery Bush”, aż do końca „Wild Goose” Simple Folk wspaniale płynie i zdaje się przenosić słuchaczy w czasie, poprzez mieszankę klasycznej szanty i kompozycji autorskich. Ten album z pewnością spodoba się szerokiemu gronu melomanów.”

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 13:48, 26 październik 2010, wyświetlono: 1996 razy

KAMiL Piotrowski

wysłano: 15:35,26 październik 2010

szkoda, że konkurs o 14:00, czyżby ChCK w sobotę był niedostępny, mam nadzieję, że to jednorazowy ruch, bo wyjdzie na to, że konkursowicze będą grać tylko dla siebie

Chris - świetny gość, poznałem go na festiwalu "Bie Daip" (tak się to pisze Jolu) w Appingedam. Głos i opanowanie gitary godne uwagi, zapowiada się fajny finał koncertu.

pozdrawiam i do zobaczenia na Tratwie
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI