Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Morskie dźwięki w Twierdzy Boyen

Zapowiedzi festiwali szantowych

Wielki festiwal w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się już po raz 17. To największy letni festiwal piosenki żeglarskiej w Polsce, jedno z większych szantowych wydarzeń roku w naszym kraju.

Tegoroczna edycja to ciąg dalszy ewolucji "Szant w Giżycku". Po ...

Wielki festiwal w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się już po raz 17. To największy letni festiwal piosenki żeglarskiej w Polsce, jedno z większych szantowych wydarzeń roku w naszym kraju.

Tegoroczna edycja to ciąg dalszy ewolucji "Szant w Giżycku". Po kilkunastu latach festiwal kurczy się o jeden dzień - tym razem koncerty odbędą się tylko w piątek i sobotę. Co zrozumiałe, pociągnęło to za sobą również redukcję liczby zaproszonych zespołów.

Festiwal rozpocznie się 17 lipca (piątek) o 17:00 na plaży miejskiej, gdzie po raz pierwszy zorganizowany zostanie konkurs z udziałem 5 zakwalifikowanych podmiotów wykonawczych. O 20:00 w Twierdzy Boyen rozpocznie się koncert inauguracyjny, w którym obok laureatów konkursu z 2008 r. (Velbot) wystąpią Stare Dzwony, Ryczące Dwudziestki, uwielbiana przez giżyckich fanów Orkiestra Dni Naszych (powrót po roku nieobecności), a także Zejman i Garkumpel, Yank Shippers i OKAW Sztorm. Koncert poprowadzi Jerzy Porębski.

Drugi dzień to kolejny z serii koncertów jubileuszowych Jerzego Porębskiego. Wraz z jubilatem świętować będą Banana Boat, EKT Gdynia, Atlantyda, Ryczące Dwudziestki, Mechanicy Shanty oraz Grzegorz Tyszkiewicz z zespołem. Rolę konferansjerów pełnić będą członkowie Ryczących Dwudziestek.

Nasz portal jest patronem medialnym XVII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej "Szanty w Giżycku".

 

 

Drodzy żeglarze i muzykanci!

W środku letniego sezonu turystycznego, gdy nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi będą wypoczywać turyści i żeglarze, amfiteatr w zabytkowych fortyfikacjach po raz siedemnasty będzie rozbrzmiewał  szantami  i piosenkami żeglarskimi.

Pierwszy dzień festiwalu (piątek) to konkurs dla zespołów stawiających pierwsze kroki na scenie szantowej. Tym razem konkurs odbędzie się w godzinach popołudniowych na plaży miejskiej.

"Dobry wieczór - tu port Giżycko" - tak przywita publiczność prowadzący wieczorny koncert gwiazd w amfiteatrze Jerzy Porębski. Drugi dzień (sobota) to rozstrzygnięcie konkursu młodszych zespołów, wręczenie nagród i oczywiście koncert laureatów.

Jednakże wydarzeniem tego wieczoru będą obchody jubileuszu 50-lecia pracy na scenie Jerzego Porębskiego - dyrektora artystycznego naszego festiwalu oraz promocja jego piątej płyty "i niech tak zostanie...".

Impreza zapisała się już na stałe w tradycji naszego miasta. Jest szeroko rozpropagowana wśród miłośników szant, żeglarzy, muzyków oraz osób poszukujących latem na Mazurach dobrej zabawy.

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasz festiwal i życzymy mile spędzonych chwil w naszym uroczym mieście.

Organizatorzy

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 15:46, 14 lipiec 2009, wyświetlono: 867 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI