Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Na scenie, nad wodą - XVIII "Szanty Kunice" już 19-20 lipca!

Zapowiedzi festiwali szantowych

Festiwal szantowy pojawił się w Kunicach już w 1988 roku. W bieżącym roku przypada więc 20. rocznica tego wydarzenia, jednak sama impreza odbędzie się po raz 18 (zdarzyły się w omawianym okresie trzy lata "bezszantowe"). "Szanty Kunice" są niewątpliwie ważnym wydarzeniem,

...

Festiwal szantowy pojawił się w Kunicach już w 1988 roku. W bieżącym roku przypada więc 20. rocznica tego wydarzenia, jednak sama impreza odbędzie się po raz 18 (zdarzyły się w omawianym okresie trzy lata "bezszantowe"). "Szanty Kunice" są niewątpliwie ważnym wydarzeniem, zwłaszcza dla szantowej Polski południowo-zachodniej.

Miłośnik szanty w ścisłym tego słowa znaczeniu raczej nie znajdzie na tym festiwalu zbyt wiele dla siebie. Co innego fani brzmień bardziej nowoczesnych. Trzon wykonawców stanowią bowiem grupy prezentujące szeroko pojętą piosenkę żeglarską, często nawet rock-szantę, między nimi z rzadka trafiają się klasyczne "rodzynki". Festiwal prezentuje w szczególności bogatą scenę wrocławską: w tym roku zagrają w Kunicach Orkiestra Samanta, Znienacka Project, ZKM Wrocław i Betty Blue. Organizatorzy zaplanowali aż dwa koncerty dla dzieci (Klang i Orkiestra Dni Naszych)! Imprezę poprowadzi Tomasz "Emeryt" Lenard, a szczegółowy program można znaleźć tu oraz na stronie festiwalu.

Mocnym punktem festiwalu był zawsze konkurs. Termin zgłoszeń wprawdzie już upłynął, ale z pewnością rywalizacja o główne nagrody (1500 zł za I miejsce) będzie interesująca.

Nasz portal jest patronem medialnym festiwalu "Szanty Kunice 2008".

 

Organizatorzy festiwalu wystosowali specjalne zaproszenie dla wszystkich szantymaniaków:

Koncerty na scenie ulokowanej tuż przy malowniczym Jeziorze Kunickim, które stanowi naturalną scenografię i dodatkowy atut muzycznego widowiska. Konkurs, który niejednokrotnie wzbudzał równie wielkie emocje, co koncert "gwiazd". Publiczność równie dobrze bawiąca się słuchając ballad, śpiewając szanty, co tańcząc do mocniejszego uderzenia. Słowem, Kunice czas zacząć.

Dotychczas festiwal gościł m.in. takie zespoły jak Latający Holender, Strefa Mocnych Wiatrów, Za Horyzontem, EKT Gdynia, Segars, Mechanicy Shanty, Róża Wiatrów i wiele, wiele innych. 

Tegoroczny XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Szanty Kunice 2008" odbędzie się w dniach 19-20 lipca (sobota i niedziela). Rozpocznie go tradycyjnie część konkursowa, podczas której zaprezentują się debiutanci, jak również dojrzałe zespoły, dla których konkurs w Kunicach często staje się formą autoprezentacji i promocji publicznej.

Tuż po konkursowych zmaganiach na scenie pojawią się: goszczący w Kunicach po raz kolejny poznański Sailor, zespół z Łańcuta Morże Być, jeden z czołowych zespołów wykonujących piosenki o tematyce morskiej - Mietek Folk oraz zespół Passat.

W niedzielę natomiast zapraszamy na występ wyłonionych laureatów tegorocznego Konkursu Piosenki Żeglarskiej oraz koncert takich grup muzycznych, jak ZKM Wrocław, Orkiestra Samanta, Betty Blue oraz Orkiestra Dni Naszych. Muzyce żeglarskiej towarzyszyć będą regaty windsurfingowe, konkursy, nocne ogniska.

Ważną inicjatywą Stowarzyszenia "Persona" jest umożliwienie udziału, po raz pierwszy w historii festiwalu, także osobom niepełnosprawnym.

Zapraszamy zatem do Kunic.

 

Organizator festiwalu: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach, tel/fax: (76) 8575-477, e-mail: gokis.kunice@plusnet.pl.

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 12:54, 9 lipiec 2008, wyświetlono: 1346 razy

Dziadek Władek

wysłano: 10:50,10 lipiec 2008

No właśnie - problem:-( Czytam: ""Szanty Kunice" są niewątpliwie ważnym wydarzeniem, zwłaszcza dla szantowej Polski południowo-zachodniej. Miłośnik szanty w ścisłym tego słowa znaczeniu raczej nie znajdzie na tym festiwalu zbyt wiele dla siebie. " Mina mi się po tej "zachęcie" troszkę wydłużyła - ale nie za bardzo; nie jestem aż takim "ortodoksem" w "ścisłym tego słowa znaczeniu:-) Zbyt wiele nie potrzebuję. Po wejściu na stronę Festiwalu okazuje się, że "skład" całkiem niezły:-) Ale chyba jednak wybiorę Jaworzno i Sosinę - choć Szantymaniak nie wspomina o tym ani słowem.
Odpowiedz na ten komentarz
JACK

wysłano: 12:19,11 lipiec 2008

Mimo wszytsko zapraszam do Kunic Jacek Stacewicz
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 15:11,11 lipiec 2008

JACK napisał: Mimo wszytsko zapraszam do Kunic Jacek Stacewicz Za daleko:-( Niech się uda ten Festiwal - bo liczą się przede wszystkim LUDZIE i to, jak się bawią:-) Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
miszka

wysłano: 16:29,15 lipiec 2008

od kilku lat bywam na szantach i trzeba przyznać ze atmosfera jest odpowiednia przyjeżdża dużo ludzi z wrocławia którzy dbają o to by ludzie spragnieni szant nieco sie nasycili gitary grają dopóki ktoś ma siły śpiewać ja planuje trochę popływać polarisami które są na wyposażeniu ośrodka wiec serdecznie zapraszam atmosferę tworzymy my
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI