Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Pchnąć w Tę Łódź Jeża "Szksipcze" - recenzja

Taclem

wysłano: 19:57,5 październik 2008

W tekście dodałem sprostowanie dotyczące jednego z utworów.
Odpowiedz na ten komentarz
Ryszard Wąsowicz

wysłano: 14:18,6 październik 2008

Taclem, tak jak lubię czytać Twoje recenzje, bo bazują na głębokiej znajomości rzeczy i guście na ogół zgodnym z moim, tak w tym przypadku zatraciłeś, uważam, właściwe proporcje. Większą część Twojej recenzji zajmują sprawy skąd się coś wzięło, kto już dany utwór wykonywał i gdzie został opublikowany, a dopiero w dalszym tle używasz dość oszczędnych określeń typu: dojrzała aranżacja, ciekawe wykonanie, dobrze ustawiony głos, czy płyta broni się sama. A tu trzeba, moim zdaniem, krzyczeć pełnym głosem: Jeżyki, Wasza płyta jest REWELACYJNA, przynosi chlubę nie tylko Wam, ale i całej polskiej muzyce. To jest perełka, której aż chce się słuchać i słuchać. Szkoda, że trwa tylko kwadrans, który, przy słuchaniu jej, wyjątkowo szybko przemija. Zyskaliście w mojej osobie nowego fana, a nie mogąc liczyć na Waszą wizytę na Wybrzeżu, ja się pofatyguję przy najbliższej okazji na Śląsk, aby Was posłuchać.
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 16:50,6 październik 2008

Jeszcze nie słuchałem płyty - jakoś nie mogę się na to zdobyć. Wolę, jak na razie słuchać "Jeży" ze sceny:-) Właśnie dlatego, że KWADRANS szybko przemija. Jeżeli ten po wysłuchaniu płyty - nic nie szkodzi posłuchać jej jeszcze raz:-) - to przecież całe 47' 15". A to spora dawka muzyki:-)
Odpowiedz na ten komentarz
Yopas

wysłano: 18:37,6 październik 2008

Właśnie miałem takie samo odczucie - strasznie encyklopedyczna recenzja a zbyt mało o samym wykonawstwie Jeży. Pewnie taki był zamiar. Ja tam się nie znam, recenzji nie piszę :) Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
Taclem

wysłano: 20:34,6 październik 2008

Płyta jest rewelacyjna, ale o tym nietrudno się przekonać słuchając. Recenzja na pewno do tego nakłania. Natomiast o wielu faktach, które wyłowiłem warto wspomnieć. Może byłoby lepiej gdyby wkładka do płyty zawierała więcej informacji. Ale nie zawiera, więc w moim zamierzeniu ta recenzja miała mieć tą dodatkową funkcję, że dawała garść informacji służących do poszukiwania źródeł różnych utworów na własną rękę.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI