Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

PERŁY PERŁY PERŁY

Idź do strony: 12»
Marek

wysłano: 14:27,6 maj 2006

... a życie życiem. Zamknać konkurs i calosc festiwalu jednego dnia? Byloby cieżko. Stad jako organizator MUSZE powiedzieć, że SzNS bedzie sie odbywala dalej piątek-sobota-niedziela. Ale my zaczynamy o 17-tej ;) Marek
Odpowiedz na ten komentarz
bartigol80

wysłano: 14:35,6 maj 2006

Nie mogłem być w Łaziskach, ale dzięki Kamilowi wiem co sie działo ;) I to juz nazajutrz. Dzieki za relację + fotki . Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
II Wachta

wysłano: 23:5,6 maj 2006

wszystkim WSPANIAŁYM internautom, dzięki którym ku naszemu totalnemu zaskoczeniu zostaliśmy wyróżnieni . Śpiewamy i gramy bo lubimy, kochamy żagle, wodę, szanty, piosenki i miło nam, że są tacy, któerym spodobało się to co robimy na miarę naszych możliwości. Dodaliście nam skrzydeł, aż chce się z uporem i radością pracować, bawić, cieszyć się i na pewno w kolejnych próbach będzie lepiej. A to m.in. dzięki Wam i Waszemu uznaniu KOCHANI INTERNAUCI !!!!!!!!!!!
Odpowiedz na ten komentarz
II Wachta

wysłano: 23:12,6 maj 2006

wspaniałej i życzliwej DYREKCJI DOMU KULTURY w Łaziskach, która do uznania internautów dołączyła OGROMNY kosz ze słodkościami. Podzielil;iśmy się bardzo sprawiedliwie i jesteśmy najsłodszą grupą szantową na świecie, oczywiście po skonsumowaniu tego bogactwa smaków.
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 10:40,7 maj 2006

Pierwszy dzień.. Racja - nie zaczyna się o 16-nastej:-( Jednak najważniejsze, że się zaczyna:-) Blaski, cienie - jakby nie to, to co przeszła by "do historii":-) Dla mnie na pewno przejdzie ALL HANDS pierwszego dnia, bo - zepsuło mi wszystko. Jakiś niedosyt - a przecież było super:-) Już po drugim dniu - I tak "awansem" - bo nic jeszcze o nim nie ma - SUPER!!! Właśnie ten koniec - godny Festiwalu - tak jak ten Festiwal - godny takiego zakończenia. Wspaniałe ALL HANDS... CUDOWNE:-) Ponoć męzczyznę nie ceni się po tym, jak zaczyna, tylko jak kończy:-) Tu - wspaniały, "męski" koniec:-)!!!!!!! (oczywiście festiwalu:-) ) I TO JEST TO !!!!!
Odpowiedz na ten komentarz
V-szerze Na Bis

wysłano: 11:19,7 maj 2006

W imieniu zespołu ..::V-szerze Na Bis::.. składam ogromne podziękowania wszystkim Organizatorom, Zespołom i Publice za świetny Festiwal i cudowną zabawę!! Jesteśmy bardzo wzruszeni i myśle że niektórzy z nas jeszcze nie mogą się otrząsnąć po wydarzeniach z ostatnich dwóch dni. Byliśmy naprawde miło zaskoczeni klimatem jaki panował na tym świetnym Festiwalu, organizacją (wszystko było dopięte na ostatni guzik), a także Publicznością, która znała prawie wszystkie szanty i bawiła się razem z Zespołami. Gościnność kochanych BANANÓW i otwartość wszystkich Zespołów zrobiła na nas naprawde duże wrażenie i chęć spotykania sie na kolejnych Festiwalach (i nie tylko;)) Uważam, że słowa które usłyszeliśmy od Jury, Szantymenów i innych ludzi są piękne i bardzo nam pomogą, by dalej rozwijać umiejętności, a także dały dużego kopa do pracy nad sobą i tym co robimy. Pozdrawiam Organizatorów, Wszystkie Zespoły, wszystkich Szantymenów i Szantymenki!!! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być z Wami!! Kasia
Odpowiedz na ten komentarz
Anik

wysłano: 15:54,7 maj 2006

Zabawa była rewelacyjna!! Tyska ekipa bardzo zadowolona ;) i jak zwykle dumna z Perełek !! Dzięki ;)
Odpowiedz na ten komentarz
Maciek "Ponton"

wysłano: 19:25,7 maj 2006

Serdeczne podziekowania dla zęzowej Publiczności za to że nas słuchali i wybrali, dla Bananów za "Zęzę" jako całość , pozdrawiam wszystkie zespoły te konkursowe i te "sobotnie" , dzięki za spiew do białego rana. (Ciekawe kiedy zacznę znowu mówić) na razie skrzypię jak wytarte łozysko w zęzowej pompie, hi hi hi. DO ZOBACZENIA KOCHANI ! ! !
Odpowiedz na ten komentarz
Ania:)

wysłano: 21:14,7 maj 2006

Tak...ZĘZA...nic dodac nic ująć...po prostu super :) Najbardziej oczywiście podobał mi się zespół BELTAINE:):):) Chłopaki są świetni ::):) Po prostu kosmos....NA NASTĘPNY ROK TEŻ ICH ZAPROŚCIE...prosze Was Banany:):):) No i oczywiście Banana Boat też byli w deche:P Ta energia:) Podobali mi sie jeszcze Perły i Łotry :)Buziaki :) Brawo Beltaine :)
Odpowiedz na ten komentarz
Ania:)

wysłano: 21:23,7 maj 2006

Super zespół!!! Pokochałam ich w zeszłym roku na ZĘZIE:):):) Chłopaki dają czadu :) No i kosmiczny skrzypek;):P
Odpowiedz na ten komentarz
Adam

wysłano: 6:13,8 maj 2006

Perły i łotry zdecydowanie wolałbym widzieć w Opolu. Są tak dobrzy że właściwie z tradycyjna szantą nie mają już nic wspólnego. Trudno jest mi wyobrazić sobie przy dzwiękach ich pięknego wokalnego brzmienia pracujących marynarzy na statkach, którzy dodawali sobie werwy śpiewając szanty. Chłopaki jestem pełen uznania do waszego profesionalizmu ale tradycja i charakter muzyki szantowej jakby już do was nie pasują. Gratulacje i życze powodzenia w Opolu !!!!!!!!
Odpowiedz na ten komentarz
asia

wysłano: 7:32,8 maj 2006

Panie Adamie! Nie mogę się z Tobą zgodzić, że miejsce PiŁ jest w Opolu (m.in. bo znacznie zawyżyli by poziom). Nie zwróciłeś chyba uwagi na to, że Zęza to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Łaziskach Górnych. A to nie tylko szanta w rozumieniu klasycznym, ale również pieśni śpiewane w tzw. kubryku!
Odpowiedz na ten komentarz
M. Nowak

wysłano: 8:18,8 maj 2006

...ani Refy, ani Dzwony, ani tym bardziej Perły i Tonamy. Gdyby grać tak, jak na dawnych żaglowcach, mało kogo by to obchodziło.
Odpowiedz na ten komentarz
Kubryk z Gliwic

wysłano: 9:53,8 maj 2006

Brawo dla nagłośnieniowców, wreszcie na tym festiwalu dało się słyszeć jak potrzeba, odbiór był tak jak na płycie i nie było żadnych przerw. Banany ZAJEBISTE !!!!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 10:18,8 maj 2006

M. Nowak napisał: ...ani Refy, ani Dzwony, ani tym bardziej Perły i Tonamy. Gdyby grać tak, jak na dawnych żaglowcach, mało kogo by to obchodziło. Tak, to prawda - gdzieś duch tych prawdziwych szant ulatuje... I prawdą jest to, że mało kto by ich słuchał - mało kto rozumiał. Wiekszośc chce się po prostu dobrze bawić i maja w nosie, czy to tak naprawdę jest szanta, czy też - nie....Niestety.... Dlatego zniknęła w zasadzie nazwa "Festiwal szant" - są to już festiwale "wszystkiego" po trochu... Ogólnie - cos z wody, coś z ogniska, coś ze szlaku.... Ważne, żeby każdy się kończył pięknym ALL HANDS... I żeby ludzie nie uciekali do domów - wcześniej...
Odpowiedz na ten komentarz
ewa;)

wysłano: 15:3,8 maj 2006

ja się tam nie znam ale akurat na akustyków sporo moich znajomych narzekało a i czesto było tak że wokale zagłuszały instrumenty podejrzewam że nie celowo:> ale ogólnie festiwal jak najbardziej udany a żal że nie jest szantowo również podzielam:(
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 17:5,8 maj 2006

chyba najlepiej to nie było narzekań było sporo (a to chyba norma) jednak coś wtym musiało być bo osobiście tylu sprzężeń jak na Zęzie w dwa dni to już dawno nie słyszałem a podobno sprzęt był "klasowy" a tradycyjne szanty to słyszałem rok temu w Bytomiu i na Shanties - jak zaśpiewali Square Riggers :D cóż, świat się zmienia, słuchacze też no i gusta zespołowe ewoluują
Odpowiedz na ten komentarz
wiki-wr

wysłano: 18:34,8 maj 2006

Sprzęt był pierwsza klasa i mi osobiście śpiewało się bardzo dobrze! a sprzękania były ponieważ cóż poradzić... banany skaczą po całej scenie, a czasami nawet przed głośniki przednie także tródno żeby ich niebyło! pozdrawiam wiki-wr VNB
Odpowiedz na ten komentarz
Agob

wysłano: 18:45,8 maj 2006

słoneczko miłe , postaw sobie obok komputera słownik ortograficzny albo zainstaluj stosowny program! Sprzękanie jeszcze można by ci darować ale > tródno < albo >niebyło < to już błędy niedopuszczalne w podstawówce! Niestety komputer to tylko narzędzie, a uczyć się trzeba!
Odpowiedz na ten komentarz
wiki-wr

wysłano: 19:3,8 maj 2006

Agob napisał: słoneczko miłe , postaw sobie obok komputera słownik ortograficzny albo zainstaluj stosowny program! Sprzękanie jeszcze można by ci darować ale > tródno < albo >niebyło < to już błędy niedopuszczalne w podstawówce! Niestety komputer to tylko narzędzie, a uczyć się trzeba! Oj daj spokój! każdemu się zdarza popełnić błąd na klawiarurze!! a poza tym klawiatura mi ledwo co chodzi:)
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 19:53,8 maj 2006

postawienie "o" z kreską a "u" to zupełnie inne klawisze...
Odpowiedz na ten komentarz
Robert Kolebuk

wysłano: 20:53,8 maj 2006

jachu napisał: postawienie "o" z kreską a "u" to zupełnie inne klawisze... "U" od "O" leży tylko dwa klawisze na lewo i to w tym samym rządku. I teraz wyobraźmy sobie sytuację, że chciał nacisnąć "U", ale w pośpiechu nacisnął nie ten klawisz, co trzeba (tylko ten drugi - co leży dwa klawisze na prawo). I jeszcze jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie długopis z biurka spadł mu na prawy ALT. W ten sposób zamiast "U" powstało "Ó". Mnie taka wersja przekonuje. ;-)
Odpowiedz na ten komentarz
Hoodini

wysłano: 21:3,8 maj 2006

Jasny gwint!! A co Wasze traktaty o ortografii polskiej mają wspólnego z tematem?? Jakoś nie zauważyłem u Was wielkiego zapału w komentowaniu artykułu, za to każdy jest specjalistą z zakresu korekty tekstu!! Wróćmy może do tematu, a wycieczki edytorskie kierujmy privem. Myślę, że autor artykułu jest zachwycony tak konstruktywnymi komentarzami na temat jego relacji... super, naprawdę super!
Odpowiedz na ten komentarz
Greegus

wysłano: 21:39,8 maj 2006

Jak w temacie.. Kamil chlopie... relacje z pierwszego dnia napisales ekspresem a drugi cos kuleje... umiesz pisac i to dobrze pisac to napisz bom ciekaw.. A co do Imprezy i sprzetu.. Impreza bardzo fajna. organizatyjnie bez uwag... sprzet wypasiony a akustycy IMHO tez dobrzy, poza drobnym zgrzytem.. na probie pelen profesjonalizm tylko na pierwsyzm utworze podczas wystepu kiszka nastapila i sprzegi byly.. no ale w drugim utworze jeden z naszych nie docisnął jacka w diboksie przez co nie mielismy gitary wiec na linii akustycy - Q.F.T.R.Y. wynik 1:1.. Bardzo dobrze sie spiewalo.. mam nadzieje ze publicznosci sie dobrze sluchalo... załuje osobiscie ze nie moglismy zostac dluzej ale kierownik naszego qftrobusa miał parcie na powrót.. Stary jest juz i zramolały a co gorsza nie zdaje sobie z tego sprawy. kapcie pilot i ciepły barszczyk... ech żyzń łobata Enyłej wielkie dzieki Bananom za zaproszenie...
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 22:38,8 maj 2006

wiki-wr napisał: Sprzęt był pierwsza klasa i mi osobiście śpiewało się bardzo dobrze! a sprzękania były ponieważ cóż poradzić... banany skaczą po całej scenie, a czasami nawet przed głośniki przednie także tródno żeby ich niebyło! pozdrawiam wiki-wr VNB to pewnie dlatego tak skakali, że byli u siebie :D
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 22:42,8 maj 2006

Greegus napisał: Jak w temacie.. Kamil chlopie... relacje z pierwszego dnia napisales ekspresem a drugi cos kuleje... dopiero dziś udało mi się wreszcie odespać skład Szantymaniaka :( a weekend miałem pracowity cierpliwości - wrzucę a jakbyście tak szybko nie "zwiali" to... no nawet słowa nie zdążyłem zamienić - trza będzie Was za karę nawiedzić w SZ.
Odpowiedz na ten komentarz
jagoda

wysłano: 8:36,9 maj 2006

a który to Czajka? niech ktoś mnie oświeci?
Odpowiedz na ten komentarz
radek

wysłano: 9:6,9 maj 2006

Ja słyszałem ten utwór juz 3 razy i uważam, że jest to jeden z najlepszych kawałków Bananów, a że nowy to może czasem jeszcze kuleje. Yen był trochę już zdarty. W krakowie w Wiśle zaje...ście to zabrzmialo, aż mi ciarki poszły. Widzę szansę na kultowy kawałek. Podoba mi się, że Banany zawsze podają autorstwo nie swoich piosenek, które spiewają - to swiadczy o klasie. Polskie tłumaczenie wg tego co mówili - napisał Paweł Jędrzejko ale muzyka jest Tercji Pikardyjskiej - już zacząłem szukać ich w internecie hehe. Może ktoś ma płyty Tercji - jesli tak to poproszę o maila - chętnie kupie po wczesniejszym posłuchaniu.
Odpowiedz na ten komentarz
Kubryk

wysłano: 9:13,9 maj 2006

Uważam że akurat realizator pokazał swój kunszt poniewaz w piesniach żeglarskich własnie słowa są wązne a instrumenty sa tylko tłem tak więc ten zarzut jest bezzasadny ja słyszałem czytelny śpiew i własnie o to chodzi
Odpowiedz na ten komentarz
Nazio

wysłano: 9:25,9 maj 2006

KAMiL napisał: chyba najlepiej to nie było narzekań było sporo (a to chyba norma) jednak coś wtym musiało być bo osobiście tylu sprzężeń jak na Zęzie w dwa dni to już dawno nie słyszałem a podobno sprzęt był "klasowy" a tradycyjne szanty to słyszałem rok temu w Bytomiu i na Shanties - jak zaśpiewali Square Riggers :D cóż, świat się zmienia, słuchacze też no i gusta zespołowe ewoluują Byłem pierwszego i drugiego dnia na zproszenie jednego z bardziej znanych zespołów, znam sie na akustyce bo kiedyś jeżdziłem z zespołem jako dźwiekowiec i uwazam że nagłosnienie było b. dobre (najlepsze w historii tego festiwalu) a chłopaki na scenie dali koncert dobrej (bardzo dobrej) roboty. Nie wiem czy zauwazyłes że koncert był na żywo a zmiany zespołów były nie odczuwalne czasowo, tak jakby grał jeden zespół a przeciez zmieniali się ludzi i instrumenty. A to że sprzegało to jest wina miejsca pod głosniki których inaczej nie można postawić i jesli tak jak Banany ktoś wychodzi na front to nie ma siły musi zagwizadac. Tak wiec chłopie badź obiektywny było naprawdę fajnie.
Odpowiedz na ten komentarz
Idź do strony: 12»
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI