Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Piąte urodziny Starego Szmuglera

Prezentacje

17 listopada w szczecińskim DK "Słowianin" nie lada gratka dla miłośników przemytniczych brzmień-  Piąte urodziny Starego Szmuglera!! Impreza jubileuszowa rozpocznie się już o godzinie 19:00. Na scenie wystąpią  Jacek Rdesiński, Może i My ,Qftry oraz jubilat

...

17 listopada w szczecińskim DK "Słowianin" nie lada gratka dla miłośników przemytniczych brzmień-  Piąte urodziny Starego Szmuglera!! Impreza jubileuszowa rozpocznie się już o godzinie 19:00. Na scenie wystąpią  Jacek Rdesiński, Może i My ,Qftry oraz jubilat Stary Szmugler, który prócz rytmicznych brzmień zapewne przygotował wiele atrakcji! Szczecin ,17 listopada ,sobota, DK Słowianin, godz. 19:00

Historia zespołu.

Zespól Stary Szmugler powstal w 2002 roku. Powodem calego zamieszania byla inspiracja szantami - muzyka z dawnych pokladów oraz poszukiwanie nowych kierunków muzycznych przez czlonków zespolu. Czesc z muzyków miala juz bowiem staz w szantowym zespole Kilwater. Poczatkowo koncerty odbywaly sie w czteroosobowym skladzie wokalno instrumentalnym (gitara, gitara basowa, bodhran oraz skrzypce i mandolina) a kierunek dzialania byl stricte folkowy  piesni zeglarskie oraz muzyka irlandzka. W tym czasie zespól koncertowal w swoim rodzinnym miescie Szczecinie a takze w wielu innych miastach Polski grajac podczas imprez okolicznosciowych, koncertów klubowych oraz licznych festiwali o tematyce morskiej, niejednokrotnie zbierajac dobre oceny i nagrody od jurorów i publicznosci. Przelomem w dzialalnosci zespolu byl rok 2004. Wtedy to sklad z czterech osób poszerzony zostal do szesciu, doszedl takze nowy instrument perkusja, nadajac zupelnie nowe brzmienie muzyce Starego Szmuglera. Styl zespolu zostal okreslony jako folk  rock. W stalym juz skladzie zespól odwiedzil sceny najwiekszych festiwali w kraju  poczatkowo jako konkursowicz (posiada spory dorobek nagród jurorskich a takze tych najwazniejszych nagród publicznosci) , z czasem zas jako wykonawca glówny. Grupa uczestniczyla takze w wielu ogólnopolskich imprezach plenerowych (np. Dni Morza) a takze dawala koncerty w tematycznych pubach, tawernach na terenie calej Polski. Zespól zaliczyl tez udane wystepy w Szwecji, Niemczech czy tez Belgii. Repertuar grupy tworza w wiekszosci autorskie kompozycje. W roku 2004 zespól wydal swa debiutancka plyte Z przemytu a latem 2007 roku ukazal sie drugi album grupy 5 years old. Utwory zespolu mozna równiez uslyszec na plycie Zobaczyc morze a takze w niektórych stacjach radiowych podczas tematycznych audycji. Obecnie sklad zespolu Stary Szmugler tworza:

Kuba Knobloch (gitara akustyczna, vocal)  zalozyciel i lider zespolu. Absolwent Katedry Edukacji Artystycznej (wychowanie muzyczne). Wspóltworzyl równiez zespól Kilwater, jego hobby to muzyka zeglarska, turystyka oraz pilka nozna. Jest autorem wiekszosci utworów wykonywanych przez zespól.
Stanislaw Durda (perkusja, vocal)  multiinstrumentalista ; w zespole gra na perkusji na dosc wysokim poziomie, nie stroni jednak od innych instrumentów  jest doskonalym gitarzysta solowym, potrafi tez grac na fortepianie. Swoja pasje realizuje grajac w zespole black  metalowym Satuk, którego jest wspólzalozycielem. Na codzień jest projektantem budowlnanym.
Łukasz Kubiciel (bodhran, vocal)  jego przeszlosc równiez siega czasów Kiwatera. Jest jednym z glosów prowadzacych w zespole, w swoim dorobku ma równiez wlasne utwory wykonywane przez zespól. Na co dzien pracuje jako barman w przyjaznym dla zespolu pubie The Long Bridge.
Rafal Smaderek (gitara akustyczna, vocal)  eks czlonek Kilwatera. Doskonaly gitarzysta, dawniej grywal takze na mandolinie i gitarze basowej. Jego hobby to turystyka górska oraz pilka nozna w czym aktywnie uczestniczy z dosc dobrymi wynikami. Student oceanotechniki na Politechnice Szczecinskiej.
Szymon Mielcarek (gitara basowa)  jeden z zalozycieli zespolu Satuk, gdzie gra na gitarze elektrycznej. Nie posiada kierunkowego wyksztalcenia w zakresie muzyki lecz mimo to dysponuje ogromna wiedza z jej zakresów godna niejednego muzyka z dyplomem. Jego metalowe pochodzenie widac na pierwszy rzut oka i smialo mozna nazwac to jego pasja. Jego hobby to równiez ksiazki i podróze. Studiuje na Politechnice Szczecinskiej.
Anna Kazmierska (skrzypce)  najmlodszy stazem czlonek zespolu. Jest dobra skrzypaczka a swoje umiejetnosci potwierdza na co dzien w szczecinskiej operetce. Jej gra tworzy trzon klimatu folkowego w zespole.
Jakub Zajączkowski (flety dmuchane bokiem) - drugi najmłodszy stażem członek zespołu, zaraz po Ani. Na codzień mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego, a na co drugi weekend student Katedry Edukacji Artystycznej.

Piąte  urodziny Starego Szmuglera! Szczecin, 17 litopada ,sobota, DK Słowianin, godz. 19:00 Serdecznie zapraszamy!

Informację wprowadził(a): Jakub "Bryzgal" Bryzgalski - godz. 21:35, 14 listopad 2007, wyświetlono: 1922 razy

Łuki

wysłano: 22:49,14 listopad 2007

Wszystkiego najlepszego panowie i dzieki za miłe wspomnienia z Rafy:)
Odpowiedz na ten komentarz
Łuki

wysłano: 22:59,14 listopad 2007

Nie chodziło tu raczej nikomu o fałszowanie wyników głosowania, tylko o to, ze łatwo wytypowac zespoły, które zagrają , swoja droga grają One na prawie każdym festiwalu i jakby staje sie to normalne.
Odpowiedz na ten komentarz
Antek Stalich

wysłano: 7:7,15 listopad 2007

...za uzupełnienie artykułu istotnym komentarzem skąd się wzięła taka, a nie inna lista. Teraz zasady są jasne, przejrzyste i czytelne.
Odpowiedz na ten komentarz
:*

wysłano: 12:14,18 listopad 2007

Rafałek... Dzieki za koszulke.. jezeli bedziesz chciał ją odzyskac to zapraszam... co sobote do agrafki :*:*:*
Odpowiedz na ten komentarz
Paweł Synchro Jędrzejko

wysłano: 22:59,18 listopad 2007

... i do zobaczenia! Paweł Jędrzejko
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI