Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Piąty "Rubin" już w sobotę

Zapowiedzi festiwali szantowych

Już w najbliższą sobotę, 18 lipca, mały jubileusz (5 edycja) będą obchodzić Jasnogórskie Spotkania Szantowe "Rubin" - jedna z najbardziej oryginalnych inicjatyw na polskiej scenie szantowej.

Już o 14:00 w Sali Papieskiej jasnogórskiego klasztoru odbędzie się specjalna msza

...

Już w najbliższą sobotę, 18 lipca, mały jubileusz (5 edycja) będą obchodzić Jasnogórskie Spotkania Szantowe "Rubin" - jedna z najbardziej oryginalnych inicjatyw na polskiej scenie szantowej.

Już o 14:00 w Sali Papieskiej jasnogórskiego klasztoru odbędzie się specjalna msza święta, do której oprawę muzyczną zapewnią zaproszone zespoły szantowe. O 16:00 rozpocznie się koncert "Gdy burzowe huczą fale". Wśród gwiazd "Rubinu" nie po raz pierwszy zaprezentują się Stare Dzwony, Klang, Formacja, Waldemar Mieczkowski, Flash Creep. A wśród nich satyryk Marek Majewski, gość zza Oceanu - Arek Wlizło - oraz miejscowe grupy oJ taM i Nok Rei. Całość poprowadzi jak zwykle Marek Szurawski.

 

 

To samo, a jednak zupełnie inaczej...

 

Wszyscy, którzy byli już na "Rubinie" powtarzają jeszcze nieobecnym - to miejsce, ta atmosfera, to puste wzgórze jasnogórskie, na które pełni muzyki wychodzimy w nocy, po koncercie... Zawsze podążaliśmy do Częstochowy po siłę dającą nam ogromne wsparcie. Teraz podbija to bliska nam aura, zamyślenie płynące ze sceny...

Życie tak bardzo przyspieszyło. Wysyłamy sobie błyskawicznie wiadomości i oczekujemy natychmiastowej, nieprzemyślanej odpowiedzi... Czas na przemyślenia stał się luksusem. Zafundujmy go sobie, na "Rubinie", w lipcu, w Częstochowie.

Agnieszka Maciejewska

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 12:41, 13 lipiec 2009, wyświetlono: 1182 razy

Felix

wysłano: 18:8,14 lipiec 2009

Wcześniej o tym nie wiedziałem, że taka impreza istnieje, ale teraz czytając wzmiankę o tym festiwalu tudzież spotkaniach szantowych jestem przekonany, żeby uczestniczyć w tej jakby nie było żeglarskiej pielgrzymce. No i msza święta pewnie za żeglarzy i szantymenów też nie jest dla mnie obojętna. – Przecież niedawno pożegnaliśmy duchem i osobiście ( ci co mogli ) Darka Ślewę (Stuklę) , Ojcia Bogusława Palecznego, J. Collinsa . Należy im się modlitwa, żeby tam na ,,rejach niebieskich’’ było im żeglarsko i muzycznie lżej niż tu na matce Ziemi.
Odpowiedz na ten komentarz
Makenzen

wysłano: 18:16,14 lipiec 2009

...jadę już po raz trzeci :-) Polecam wszystkim, bo to jedyna taka impreza w swoim rodzaju!
Odpowiedz na ten komentarz
figa

wysłano: 2:58,15 lipiec 2009

Czyli 18 lipca to czas na rozczworzenie Rubin... Kunice... Giżycko.. i lokalnie Krzysztof Malinowski... Kto przemyślał te wszystkie terminy? No kto?
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI