Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Po piosenkę morską hej, nad Bałtyk!

Zapowiedzi festiwali szantowych

W dniach 8-9 sierpnia już po raz dwudziesty trzeci odbywać się będzie w Gdyni Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej, jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce.

"SZANTY" to termin, który od wielu lat kojarzy się większości Polaków z morzem,

...

W dniach 8-9 sierpnia już po raz dwudziesty trzeci odbywać się będzie w Gdyni Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej, jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce.

"SZANTY" to termin, który od wielu lat kojarzy się większości Polaków z morzem, wiatrem, morskimi opowieściami i muzyką, a najlepszym miejscem do ich prezentacji jest na pewno Gdynia, szczególnie latem. Jak w latach poprzednich festiwal odbędzie się na Plaży Miejskiej, gdzie przez dwa wieczory odbywać się będą festiwalowe koncerty.

W tym roku wystąpią zespoły, które już mieliśmy okazję oglądać na Bałtyckim Festiwalu, takie jak Atlantyda, Mietek Folk, Yank Shippers, ale będą też premiery w postaci zespołów DrakeNorth Wind oraz Betty Blue. Z pewnością premierą będzie też występ pod nową nazwą zespołu Prawdziwe Perły, który po czysto tytularnej zmianie, lecz w takim samym składzie zabrzmi jak zwykle "perłowo".

Każdy znajdzie coś dla siebie w tej muzycznej mieszance, od utworów tradycyjnych śpiewanych a cappella, po współczesne piosenki żeglarskie z bogatym instrumentarium. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami odsyłamy do stron internetowych poszczególnych zespołów.

Warto dodać, że festiwal nie jest biletowany, otwarty dla wszystkich, którzy lubią żeglarskie klimaty, muzykę morską i folkową.

 

Już trzeci rok Festiwalowi towarzyszą także Targi "Wiatr i Woda", oprócz muzyki będzie więc można podziwiać również dzieła naszego przemysłu jachtowego.

 

PROGRAM FESTIWALU w dziale KONCERTY.

 

Informację nadesłała JOLANTA KLUPŚ (Nautilus Media). Dziękujemy!

Informację wprowadził(a): Ela "Kwiatuch" Kołodziejczyk - godz. 21:45, 1 sierpień 2008, wyświetlono: 1327 razy

majka

wysłano: 10:42,4 sierpień 2008

no to ja się już nie mogę doczekać... cudnie będzie Was posłuchać po całym dniu na targach :) do zobaczenia i usłyszenia :)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI