Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Powróćmy do Polic - II Łarpia Sail Festival

Zapowiedzi festiwali szantowych

1 maja 2008 r. w Policach (koło Szczecina) miało miejsce niesamowite wydarzenie związane z morzem, żeglarstwem i środowiskiem szantowym.

Tego dnia miała miejsce inauguracja trzeciego festiwalu piosenki morskiej w Zachodniopomorskiem - "Łarpia Sail Festival".

...

1 maja 2008 r. w Policach (koło Szczecina) miało miejsce niesamowite wydarzenie związane z morzem, żeglarstwem i środowiskiem szantowym.

Tego dnia miała miejsce inauguracja trzeciego festiwalu piosenki morskiej w Zachodniopomorskiem - "Łarpia Sail Festival". Program wypełnił skutecznie cały dzień "święta pracy".

Zaczęło się od godziny 12.00, kiedy to na przystani żeglarskiej "UKŻ Bras" w Policach prezes klubu ogłosił otwarcie sezonu żeglarskiego, lewiatanowym głosem zabrzmiał hymn RP, na wodę spuszczono pierwsze łódki, a gości zaproszono do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie od godziny 14.00 do 17.00 pod komendą piszącego te słowa rozpoczęto I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Morskiej i Folk. W konkury stanęło pięć podmiotów wykonawczych:

1. DTKF Szanty - Toruń

2. Placek i Przyjaciele - Wrocław

3. Wanty - Trzebież

4. Bagsztag - Szczecin

5. Karolina Zielińska - Szczecin

...skrzętnie na żywo ocenianych przez jury w składzie: Jerzy Porębski - przewodniczący i członkowie: Anna Ryl, Jerzy Nędzusiak, Wojciech Dudziński i Paweł Jędrzejko. Każdy z wykonawców otrzymał nagrodę, a publiczności nie zabrakło humoru i świetnej zabawy.

Potem przyszedł czas na odprężenie i relaks, ponieważ od godziny 18.00 w hotelu "Dobosz" w Policach każdy nieodpłatnie mógł oglądać i słuchać koncertów zespołów: Banana Boat, Ryczące Dwudziestki, Erik & Anders (Niemcy), Jerzy Porębski, Jacek Rdesiński, Stary Szmugler i Lewiatan. Mimo tego, iż impreza zakończyła się po godzinie 03.00, można było usłyszeć - prosimy o jeszcze!

 

Dlatego też pragniemy przypomnieć, iż tego roku również w Policach jest "święto pracy" i nie zapomnieliśmy o pieśniach pracy.

Rozpoczniemy - tradycyjnie już - o godzinie 11.30 inauguracją sezonu żeglarskiego na przystani głównego organizatora imprezy - Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "Bras" w Policach, gdzie oczywiście Lewiatan przypieczętuje otwarcie sezonu hymnem RP.

Następnie przeniesiemy się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, gdzie na deskach przepięknej sali widowiskowej będą zmagały się zespoły konkursowe.

Potem od godz. 17.00 w WIELKIM Hotelu "Dobosz" w Policach WIELKIE koncertowanie i jeden z najważniejszych punktów programu - benefis z okazji 70 urodzin Jerzego Porębskiego. Planujemy również konkurs "Moje morze" dla publiczności - dla tych najmłodszych i tych troszeczkę starszych! Szczegóły konkursu na festiwalowej stronie - zwycięzców konkursu będziemy obdarowywać dużymi nagrodami.

Całość uświetnią nam koncerty następujących wykonawców:

- RYCZĄCE DWUDZIESTKI

- Andrzej KORYCKI i Dominika ŻUKOWSKA

- Jerzy PORĘBSKI

- QFTRY

- ERIK & ANDERS (Niemcy)

- STARY SZMUGLER

- Jacek RDESIŃSKI (Niemcy)

- Jacek ZIELIŃSKI

- LEWIATAN

W programie przewidzieliśmy coś dla każdego. Oprócz bloku szantowego będą ballady rosyjskie w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, miłośnicy gospel będą mogli go posłuchać w wykonaniu Ryczących Dwudziestek, a na koniec trochę poezji śpiewanej Edwarda Stachury do muzyki Krzysztofa Myszkowskiego (Stare Dobre Małżeństwo) w wykonaniu... moim.

1 maja 2009 r. zapraszamy do Polic!

 

Organizatorzy: UKŻ "BRAS" Police, SAILART - Jacek Zieliński, MOK Police

Szantymaniak jest patronem medialnym II Łarpia Sail Festival.

Informację wprowadził(a): Jacek "Zielik" Zieliński - godz. 9:59, 21 kwiecień 2009, wyświetlono: 1250 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI