Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Powroty na "Szantkach"

Zapowiedzi festiwali szantowych

XXIII "Szantki" w Kędzierzynie-Koźlu już w sobotę i niedzielę! Po niemal 20 (!) latach na festiwalu wystąpią Ryczące Dwudziestki, po raz pierwszy - Flash Creep.

Tegoroczne "Szantki" organizowane są w znanej z ubiegłych lat formule. Legendarny Wieczór Poezji Morskiej odbędzie się w sobotę w Domu Kultury "Koźle Rogi". Po raz ostatni - trwa bowiem remont Domu Kultury "Koźle", gdzie zwykle się odbywał i gdzie powróci w przyszłym roku. Dzień później konkurs w kędzierzyńskim "Chemiku". Wygląda na to, że ten rok oznacza ciąg dalszy wędrówki po tym budynku - po kawiarni "Athena" i sali kinowej tym razem muzyka zabrzmi w Galerii Sztuk Wszelakich - kameralnej, niedawno wyremontowanej sali.

A kogo zobaczymy na scenie? W sobotę bez wielkich zaskoczeń - Marek Szurawski, Ryszard Muzaj czy Mirosław Kowalewski grają na "Szantkach" niemal co roku, podobnie jak Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Koncert "Życie jak wielki sztorm" poświęcony będzie pamięci Janusza Sikorskiego. Tego wieczoru wystąpią również Ryczące Dwudziestki, które wracają na festiwal po niemal 20 latach przerwy (!), choć w 2006 i 2008 r. wystąpiły w Kędzierzynie-Koźlu na "pływadłach", czyli imprezie "Odra rzeką integracji".

W sobotę konkurs, znowu bardzo silnie obsadzony. Jury w składzie: Marek Szurawski, Izabela Puklewicz, Dariusz Czarny, Waldemar Mucha, Michał Nowak oceniać będzie aż 13 podmiotów wykonawczych. Udział wezmą: Bartosz Błach, Grupa Trzymająca Ster, Jarosław Jura, Marcin Magdziar, Nok Rei, Novi, Przylądek Dobrych Dni, Shantażyści, Ślązaczek, Nikola Warda, Załoga, Zęzazygi, Znienacka Project.

O 17:30 wystąpią laureaci, a po nich Happy Crew, ubiegłoroczny zwycięzca. Warto podkreślić, że od 2010 r. "Szantki" dołączyły do grona festiwali zapraszających zwycięzców swojego konkursu do występu na kolejnej edycji imprezy. Wielką atrakcją będzie pierwszy w Kędzierzynie-Koźlu występ zespołu Flash Creep (choć Iza i Maciek grali już na "Szantkach" z Czterema Refami - ostatni raz w 2007 r.).

Tradycyjnie bilety na Wieczór Poezji Morskiej (cena 50 zł!) rozeszły się praktycznie w ciągu jednego dnia. Obecnie można liczyć najwyżej na ewentualne zwroty tuż przed koncertem. Nie ma problemu z dostępnością biletów na koncert niedzielny - w cenie 10 zł.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 23:38, 10 marzec 2011, wyświetlono: 1855 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI