Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Projekt "Zobaczyć Morze - Szantymeni Szantymenom" - najpiękniejsze polske szanty

Prezentacje

No i stało się. Powstaje najbardziej niezwykła, współczesna płyta szantowa na świecie. Dotąd nikomu nie udało się zebrać tak wielu wykonawców z jednego kraju, we wspólnym projekcie. A polskim szantymenom znów się udało zrobic cos niecodziennego :-).

...

No i stało się. Powstaje najbardziej niezwykła, współczesna płyta szantowa na świecie. Dotąd nikomu nie udało się zebrać tak wielu wykonawców z jednego kraju, we wspólnym projekcie. A polskim szantymenom znów się udało zrobic cos niecodziennego :-).

 

Niebawem zostanie wydana jedna z najciekawszych płyt szantowych w historii, będąca jednocześnie:

 

1) cegiełką wspierającą finansowo Irka "Mesalinę" Wójcickiego oraz  Romka Roczenia

2) przekrojem współczesnej twórczości polskich zespołów szantowych i folkowych

3) dowodem siły i wielkości środowiska zespołów szantowych w Polsce,

4) najbardziej zróżnicowanym muzycznie wydawnictwem w Polsce, zawierającym utwory instrumentalne, a cappella, irlandzki folk, a być może nawet... hip hop?

 

Ojcem całego przedsięwzięcia jest Jacek Parzychi, właściciel gdyńskiego Contrast Cafe, który wpadł na pomysł stworzenia "płyty-cegiełki dla Romana" - wówczas jeszcze nie było wiadomo o problemach Messaliny. Kilka miesięcy później Jacek Parzych, Tomek Honkisz właściciel Gniazd Piratów oraz członkowie zespołu Banana Boat spotkali się w Łódzkim Gnieździe Piratów celem omówienia pomysłów. W trakcie burzy mózgów powstała koncepcja płyty - której ideą przewodnią jest wsparcie finansowe Romka Roczenia oraz Irka "Messaliny" Wójcickiego.

  

Rozpuściliśmy wici po szantowej Polsce i udało się dotrzeć do zdecydowanej większości  zespołów posiadających własne płyty. Każdy zespól poproszono o przekazanie jednego utworu na płytę dla Romka i Mesala. Każdy z kim rozmawiałem powtarzał:

 

- Dla Romka i Mesala? No jasne stary ! Jaki kawałek chcesz?

 

Serce mi rosło po kolejnych telefonach. Oto wykonawcy, którzy zadeklarowali udział w projekcie:

 

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Atlantyda

Banana Boat

Beltaine

Canoe

Carrantuohill

Cztery Refy

EKT Gdynia

Gdańska Formacja Szantowa

Hambawenah

Jerzy Porębski

Klang

Kliper

Kochankowie Sally Brown

Leje na Pokład

Marek Szurawski

Matelot

Mechanicy Shanty

Mieczkowski Waldemar

Mietek Folk

Mordewind

Muzaj Ryszard

North Cape

North Wind

Orkiestra Dni Naszych

Orkiestra Samanta

Passat

Paweł Leszoski i DNA

Perły i Łotry

Pioruners

Porębski Jurek

Przejazdem

Qftry

Romek Roczeń

Róża Wiatrów

Ryczące Dwudziestki

Sąsiedzi

Segars

Smugglers

Spinakery

Stare Dzwony

Stonehenge

Shantymentalni

Tonam and Synowie

Trzy Majtki

Wlizło Arek

Yank Shippers

Za Horyzontem

Zejman i Garkumpel

 

Pomoc swoją zaofiarowała natychmiast znana ze wspierania inicjatyw szantowych agencja promocyjno-reklamowa UNICORNGROUP, która zaproponowała pomoc we wszystkim co związane marketingiem płyty. Ogromną pomoc merytoryczną również zaofiarował Zbyszek Murawski za co składamy serdeczne podziękowania.

 

UWAGA Artyści plastycy i utalentowani graficy komputerowi!

 

Ogłaszamy konkurs na projekt okładki płyty. Nagrodą będzie ogłoszenie nazwiska zwycięzcy w Szantymaniaku, uścisk ręki prezesa Fundacji Gniazdo Piratów :-) autografy wszystkich biorących w projekcie wykonawców oraz satysfakcja z pomocy Mesalowi i Romkowi. Projekty w formie plików JPG można nadsyłać do dnia 10 października 2006 roku na adres szantymeni@szantymaniak.pl 

 

 

UWAGA!!!  POTRZEBUJEMY SPONSORÓW

 

Jeśli jesteś właścicielem firmy i jesteś zainteresowany zamieszczeniem logo swojej firmy oraz kupnem powierzchni reklamowej na płycie oraz na stronie www poświęconej płycie dla Romka i Mesaliny (adres niebawem) zgłoś się do nas! szantymeni@szantymaniak.pl

 

 

Szantymaniacy !

 

Kiedy już płyta powstanie - wszystko będzie zależeć od Was.  Czy zechcecie kupować ten wyjątkowy dowód szantowej przyjaźni ? Czy zechcecie wydać ciężko zarobione pieniądze na płytę,  która niestety nie będzie tania - może kosztować nawet 60zł - ale w zamian dostaniecie nie jedną, a dwie płyty z najlepszymi utworami wspólczesnego nurtu szantowego?

 

Dochód z płyty musi pokryć koszty jej produkcji (chyba, że znajdą się na to sponsorzy) oraz zasili konto Fundacji Gniazda Piratów, która przez wiele miesięcy wspiera i wspierać będzie długie i kosztowne leczenie i rehabilitację obu szantymenów. Wasze wsparcie pójdzie  również dla rodzin szantymenów, które są obecnie w szczególnie trudnej sytuacji, bo chłopcy chwilowo nie mogą ich wspierać swoimi dochodami z koncertów z przyczyn oczywistych.

 

Czy będzie w Was przyzwolenie na kopiowanie tej płyty? Czy będziecie swoim przyjaciołom potrafili powiedzieć: Nie gniewaj się stary ale nie skopiuje ci tej płyty, bo to dar serca od moich przyjaciół - polskich szantymenów - wesprzyj ich i kup sobie te płytę sam...  ?

 

Czy zechcecie poczuć się częścią wspólnoty ludzi, wśród których nie ma miejsca dla złych? Czy zechcecie razem z nami budować świat, w którym rządzą proste zasady żeglarskiej przyjaźni i zwykła ludzka przyzwoitość?

 

Tak łatwo będzie kliknąć nielegalnie wrzucone do netu empetrójki  - nie mamy co do tego złudzeń. Czy powstrzymasz się przed tym i czy pozwolisz wykonać dobrą robotę tej płycie - zdobyć pieniądze dla Romka i Mesala? To zależy wyłącznie od ciebie. Życie jest sztuką wyboru, a nam pozostaje wierzyć, że dokonacie tego właściwego.

 

Bądźcie z nami!

 

Co się stało Irkowi Wójcickiemu "Messalinie" ?

Co się stało Romkowi Roczeniowi ?

 

Poprawiono nazwisko Jacka - bardzo przepraszam za błąd. YenJCo 27.09.2006 10:17

Inne artykuły z tego cyklu

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 2:54, 27 wrzesień 2006, wyświetlono: 1172 razy

sarna

wysłano: 8:16,27 wrzesień 2006

Rewelacyjny pomysł!!! Płyta, ktora połączy morskie brzmienie z wielkością serca Przyjaciół to skarb. Czekam na efekty. Szanty górą!!! Pozdrawiam ciepło z Gdańska. magda /sarna/
Odpowiedz na ten komentarz
stlookla

wysłano: 8:18,27 wrzesień 2006

Maćku - właściciel Contrastu nazywa się Parzych
Odpowiedz na ten komentarz
yenjco

wysłano: 9:12,27 wrzesień 2006

stlookla napisał: Maćku - właściciel Contrastu nazywa się Parzych Najmocniej przpraszam Jacka. Dość późno w nocy to publikowałem... mózg mi wyparował... Oczywiście Jacek Parzych! Sssciskam Macieyco
Odpowiedz na ten komentarz
Skowronek

wysłano: 11:17,27 wrzesień 2006

Faktycznie PIORUNERSI trzymają się świetnie, miałam okazję to sprawdzić. Obecny ich skałd przy bliższym poznaniu jest nader sympatyczny. A głosy mają nie do zdarcia. Czekam z niecierpliwością na ich plytę, którą już nagrali ale jeszcze nie ma jej w sprzedaży. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Trzymajcie się chłopaki. Ahoj!
Odpowiedz na ten komentarz
M. Nowak

wysłano: 16:39,27 wrzesień 2006

To dopiero jest reprezentatywne grono szantymenów. Ciekawe, kiedy odbędzie się festiwal na którym zagrają wszyscy w/w. Gratulacje dla pomysłodawców i uczestników projektu.
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 18:30,27 wrzesień 2006

Ponieważ dzwonicie w sprawie konkursu na projekt okladki - podaję, że na w projekcie okladki nalezy uwzglednić taki tekst: ZOBACZYĆ MORZE SZANTYMENI SZANTYMENOM NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE SZANTY Sssciskam Yen
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 22:5,27 wrzesień 2006

Do listy dodałem kolejne zespoły, które wezma udział w projekcie: Kliper Szantymentalni Pioruners Anam na Erieann Dziękuję!
Odpowiedz na ten komentarz
Jabba

wysłano: 22:34,27 wrzesień 2006

Drogi Macieju zespół nazywa się Shantymentalni. A tak na marginesie to pomysł z płytą I klasa Pozdrawiam :o))
Odpowiedz na ten komentarz
E.T.

wysłano: 23:16,27 wrzesień 2006

Kiedy ta płyta ukaże się na rynku? Bardzo chcę ją mieć! Może jakaś subskrybcja? Pomysł niesamowity! Baaaardzo dobry!!!
Odpowiedz na ten komentarz
umo

wysłano: 13:50,28 wrzesień 2006

jasne,ze za taka plyte i wydana w takim celu jestem w stanie zaplaci kazda kwote byleby pomogla moim ulubionym wykonwacom , mam nadzieje,ze plyta szybko sie ukaze i bedzie mozna kupowac.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI