Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Przechyły - nowa tawerna żeglarsko-szantowa w Warszawie

Prezentacje

Już w najbliższą środę, 27 czerwca, zostanie otwarta nowa warszawska tawerna Przechyły. Jako wścibska rodzinka Delfinów, postanowiliśmy dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Umówiliśmy się z właścicielami na krótki ...

Już w najbliższą środę, 27 czerwca, zostanie otwarta nowa warszawska tawerna Przechyły. Jako wścibska rodzinka Delfinów, postanowiliśmy dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Umówiliśmy się z właścicielami na krótki wywiad. W praktyce okazało się, że są tak sympatyczni i otwarci, iż przegadaliśmy ponad dwie godziny i trudno było nam się z nimi rozstać.

Ela, Jacek, Marek i Diana są pasjonatami żeglarstwa i sportów wodnych. Postanowili przenieść atmosferę letnich, mazurskich wypadów na żagle do Warszawy.

Głównym  założeniem jest stworzenie klubu żeglarsko-szantowego, a nie zwykłej knajpy. Z tego względu właściciele nie planują na razie płatnych koncertów. Chcą "wyłapywać" i wspierać młode talenty. Myślą o organizacji różnych konkursów, np. malarskiego na najlepszy obraz o tematyce marynistycznej.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, również dzieci. Specjalnie z myślą o najmłodszych w tawernie będą odbywały się żeglarskie przedstawienia teatralne.

Wnętrze tawerny urządzone jest ze smakiem, bez zbędnego przepychu. W wystroju dominują ciepłe barwy - od wielbłądziej wełny, przez soczysty pomarańcz, czerwone wino, aż do czekoladowego brązu. W oczy rzuca się wiele elementów drewnianych oraz bar serwujący potrawy z różnych regionów Polski i świata, np. kuchni mazurskiej czy owoce morza. Podchodząc do baru nie sposób nie zauważyć, wykonanych z oryginalnych materiałów (dopatrzyć się można np. tkaniny z materaca), obrazów marynistycznych przedstawiających żaglowce.

Jako mieszkanka Ursynowa i miłośniczka warszawskiego metra, jestem zachwycona lokalizacją tawerny - trzy minuty od stacji "Wilanowska", przy ul. Cieszyńskiej 6 (na pierwszym piętrze, nad sklepem).

Już w środę 27go czerwca spełni się jedno z marzeń Eli, Jacka, Marka i Diany w koncercie inauguracyjnym wystąpią Perły i Łotry, które usłyszeli po raz pierwszy w zeszłym roku, w Sztynorcie i od razu zakochali się w ich muzyce.

Właścicielom klubu życzymy wielu sukcesów, a Wam drodzy Szantymaniacy polecamy Przechyły jako naprawdę przyjazne i ciepłe miejsce

 

Zuzanna "Zuzik" Topiłko

w imieniu Delfiniej rodziny

 

***

Najbliższe koncerty w Przechyłach:


27.06. PERŁY I ŁOTRY- impreza zamknięta (zaproszenia)
28.06. PIOTR KOSTKA GODECKI
29.06. WŁODEK "TRZECI" DĘBSKI
30.06. BLACK VELVET
02.07. ZIBI
03.07. B.O.R.Y
04.07. ZIBI
07.07. B.O.R.Y

Strona internetowa (w budowie): www.przechyly.pl
 

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 22:56, 25 czerwiec 2007, wyświetlono: 3223 razy

tom-ash

wysłano: 17:13,26 czerwiec 2007

Same gwiazdy :) Szkoda, że organizatorzy mają takie podejście do klientów... Grają Perły i Łotry, to robimy za zaproszeniami... a dla plebsu się rzuci Black Velvet i reszte ekipy (nic oczywiście nie ujmując Włodkowi). Wróżę knajpce same sukcesy z takim podejściem :)
Odpowiedz na ten komentarz
kika

wysłano: 18:38,27 czerwiec 2007

Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj otwarcia (nie tylko tawern) są zazwyczaj wielkimi wydarzeniami. Nie tylko w tawernach bardzo często się zdarza, że w dniu otwarcia impreza jest za zaproszeniami i to zwykle imiennymi. Kiedyś byłam na otwariu basenu i też miałam na to zaproszenie imienne. Tak, więc nie łam się i przyjdź jutro czy w najliższym wolnym Tobie terminie, bo w "Przechyłach" jest faktycznie bardzo przyjemnie (właśnie tu jestem) i to nie dlatego, że grają tu Perły, ale dlatego, że jest tu rodzinna atmosfera oraz sympatyczni ludzie.
Odpowiedz na ten komentarz
tomash

wysłano: 10:33,29 czerwiec 2007

W Kliprze też było przyjemnie ;) Ale nie o to chodzi. Rodzi się kolejne coś, gdzie po raz kolejny będę mógł usłyszeć Fajera, Black Velvet i Wyciągniętych z Mesy na zmianę z Nautilusem... i jakoś nie wierzę, żeby zespoły typu Ryczące, Mechanicy czy ta pozostała reszta, weszły na stałe do programu występów. Myślę, że skończy się na hucznym otwarciu. Tak jak to było z Barrakudą, tą tawerną nad Wisłą (ktoś pamięta jak ona się nazywa?) czy tez innymi Betsaidopodobnymi tworami...
Odpowiedz na ten komentarz
sunnypol

wysłano: 16:41,29 czerwiec 2007

tomash napisał: W Kliprze też było przyjemnie ;) Ale nie o to chodzi. Rodzi się kolejne coś, gdzie po raz kolejny będę mógł usłyszeć Fajera, Black Velvet i Wyciągniętych z Mesy na zmianę z Nautilusem... i jakoś nie wierzę, żeby zespoły typu Ryczące, Mechanicy czy ta pozostała reszta, weszły na stałe do programu występów. Myślę, że skończy się na hucznym otwarciu. Tak jak to było z Barrakudą, tą tawerną nad Wisłą (ktoś pamięta jak ona się nazywa?) czy tez innymi Betsaidopodobnymi tworami... Myśle, że każde "coś" chetnie mialoby w swoim repertuarze codziennie najlepszych wykonawców sceny polskiej i zagranicznej. Dlaczego Ich nie ma, odpowiedz jest chyba tak prosta że nie warto się rozpisywać. Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
Makenzen

wysłano: 18:41,29 czerwiec 2007

...gdzie to jest, no gdzie to jest?
Odpowiedz na ten komentarz
Hemik

wysłano: 0:21,30 czerwiec 2007

W tym pawilonie, co niebieska kropa wskazuje: http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Warszawa%2C+Cieszy%F1ska+6&Submit.x=0&Submit.y=0&Submit=Szukaj&long=21.026778&lat=52.181738&type=3&scale=12
Odpowiedz na ten komentarz
Warszawiak

wysłano: 12:57,5 lipiec 2007

Moje pierwsze wrazenie gdy tam wszedlem bylo bardzo pozytywne ponieważ wszystko doparcowane z głową dosłownie kazdy szczegol praktycznie wszystko z drewna poczulem sie jak bym byl na statku. Obsluga przemila dania wysmienite calej knajpie daje z 10 możliwych – 10. !!!!!!!!POLECAM GORACO TO MIEJSCE!!!!!!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Kinga

wysłano: 21:15,5 lipiec 2007

szkoda, tylko ze Przechyly nie wprowadziły nic oryginalnego, od siebie, czegoś co by ja wyróżniało od innych, tylko są prawie kopia innej Tawerny warszawskiej. Oczywiście bardzo słaba kopią.
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 8:45,16 lipiec 2007

...to pewnie 100% oryginalna i w świecie takowej nie znajdziesz ...
Odpowiedz na ten komentarz
Kinga

wysłano: 22:28,16 lipiec 2007

Ano nie znajdziesz, przynajmniej w Polsce,a juz NA PEWNO nie w Warszawie, za świat ciężko mi ręczyć bo nie wszędzie byłam...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI