Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Przez ćwierć wieku bez większych zmian

Zapowiedzi festiwali szantowych

XXVI Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK '2010 już niebawem.

Tradycyjnie piątek (14 maja) to „Żeglarska Kraina Łagodności" i wyjątkowo duża dawka folku, czyli KONCERT BALLAD ŻEGLARSKICH I MUZYKI FOLK od godz. 18. Tradycyjnie też łódzkie spotkania rozpoczynają pomysłodawcy i gospodarze imprezy - Cztery Refy, obchodzący w tym roku swe umowne 25-lecie. Z wielką satysfakcją muszę odnotować coraz większe zainteresowanie tym koncertem. Jeszcze kilka lat temu zdarzało się, że większość odbiorców kojarzyła KUBRYK tylko z koncertem sobotnim. Wystąpią (najprawdopodobniej w takiej właśnie kolejności): CZTERY REFY, FLASH CREEP, NORTH WIND, DUAN, SĄSIEDZI, FORMACJA, PCHNĄĆ W TĘ ŁÓDŹ JEŻA.

W sobotę, 15 maja (oczywiście też tradycyjnie) będzie więcej pieśni morskich, a nawet będą też szanty. Niektóre zespoły będą miały okazje zaprezentować się w dwóch koncertach, ale w sobotnim repertuarze na pewno nie powtórzy się nic z tego, co jest przewidziane na piątek. Warto zatem być na obydwu koncertach, o czym doskonale wiedzą stali bywalcy KUBRYKU. W KONCERCIE SZANT I PIEŚNI MORSKICH, który też rozpocznie się o godz 18, wystąpią: MECHANICY SHANTY, BUKANIERZY, SĄSIEDZI, ATLANTYDA, BANANA BOAT, CZTERY REFY. Przewidywana kolejność może ulec nieznacznym zmianom. Minutowy program będzie znany nieco później, ponieważ szykują się pewne niespodzianki. Nie będzie natomiast niespodzianką realizacja akustyczna imprezy. Komfort po obu stronach estrady tradycyjnie zapewnia mistrz Tomek Podwysocki.

Koncerty w ŁDK kończą się przeważnie ok. północy, ale już od 22 można będzie posłuchać swoich ulubieńców w tawernie „Gniazdo Piratów" (ul. Żeromskiego 52), która na czas KUBRYKU pełni także rolę klubu festiwalowego. Być może nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada, ale jest to rozwiązanie sprawdzone i uwzględniające także tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli zdążyć na koncerty w ŁDK. Bilety kupione na koncerty w Łódzkim Domu Kultury upoważniają do bezpłatnego w danym dniu wstępu na imprezy towarzyszące w tawernie.

Szczegółowy rozkład koncertów towarzyszących pojawi się wkrótce na stronach KUBRYKU i stronach tawerny „Gniazdo Piratów".

Bilety można już rezerwować pod adresem: joter@joter.pl W mailu należy podać imię i nazwisko oraz ilość zamawianych biletów na piątek i na sobotę. Odbiór w Biurze Organizacyjnym przed koncertem. Bilety też można nabyć drogą konwencjonalną (informacje na www.kubryk.szanty.pl)

I jeszcze jedna ważna informacja: w tym roku KUBRYK, zachowując swą autonomiczność i dotychczasowy charakter, jest jedną z imprez w ramach odbywających się nieprzypadkowo w tym terminie I Łódzkich Dni Żeglarskich „Łódź na horyzoncie". Warto bliżej przyjrzeć się programowi, który zapowiada się bardzo interesująco. Uważajcie też, żeby przypadkiem nie trafić na inną imprezę, ponieważ w tym miasteczku będą także się odbywać różne „cepeliady", na które tutaj można znaleźć sponsorów.

 


Łódzkie Dni Żeglarskie trwają od piątku do niedzieli (16 maja), a na ich zakończenie, o godz. 16 w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) przewidziany jest oddzielny (inny niż pozostałe) koncert jubileuszowy zespołu Cztery Refy.

Na wszystkie koncerty już teraz serdecznie zapraszam.

 

Do zobaczenia na KUBRYKU

Jurek Rogacki

Informację wprowadził(a): Jurek "Rogaty" Rogacki - godz. 16:0, 4 maj 2010, wyświetlono: 1902 razy

Paweł Jędrzejko

skąd: Sosnowiec / Poland

wysłano: 13:38,17 maj 2010

Ogłasza się wszem i wobec, iż Nagrodę Publiczności Festiwalu Kubryk 2010 otrzymali.... znakomici... wspaniali... SĄSIEDZI!!!!!
Gratulacje najserdeczniejsze!!!
Banana Boat
(Synchro et consortes)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI