Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"...a my pływamy Tratwą!"

Zapowiedzi festiwali szantowych

Przeniesiona w zeszłym roku z Katowic do Chorzowa zaświeciła jaśniej. Dzięki krakowskiej Fundacji Hals "Tratwa" - festiwal początku sukcesów wielu znakomitych zespołów szantowych (nie tylko ze Śląska) nie zniknęła z mapy szantymaniakalnych punktów ...

Przeniesiona w zeszłym roku z Katowic do Chorzowa zaświeciła jaśniej. Dzięki krakowskiej Fundacji Hals "Tratwa" - festiwal początku sukcesów wielu znakomitych zespołów szantowych (nie tylko ze Śląska) nie zniknęła z mapy szantymaniakalnych punktów obowiązkowych.

 

Druga chorzowska edycja odbędzie się już od 6 do 8 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury oraz Tawernie "Stary Port" Chorzów.

W programie Festiwalu wiele atrakcji. Na swoim podwórku przywita nas grupa Pchnąć w Tę Łódź Jeża. Nowym brzmieniem zaszczycą nas Prawdziwe Perły oraz Formacja, promująca swoją pierwszą płytę. Usłyszymy też Banana Boat, Klang i Brasy - czyli 3 oblicza starego, dobrego a'capella w różnym wydaniu. A gdyby komuś jeszcze było mało balladowo utulą nas Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

Młode - niekoniecznie wiekiem, ale na pewno doświadczeniem - zespoły serdecznie zaproszone są do Przeglądu Konkursowego. Zgłoszenia tylko do 15 października, więc trzeba się spieszyć!

Konkurs odbędzie się 7 listopada (sobota) w godzinach od 14 do 17 - zaraz przed głównym koncertem w Chorzowskim Centrum Kultury. Zgłoszenia formularzem konkursowym dostępnym tutaj, oczywiście po uprzednim przeczytaniu regulaminu dostępnego tutaj.

Dlaczego warto się zgłosić? Oprócz możliwości stąpania po deskach sceny ChCK, zaszczytu występu przed cudowną śląską (ale nie tylko) publicznością i szansą bycia ocenianym przez jak zwykle zacne jury, na zwycięzców czeka jeszcze nominacja na Przegląd Konkursowy Festiwalu Shanties 2010 oraz nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.tratwa.com.pl

 

Fot. Mariusz Bartosik - "Passat" na Festiwalu Tratwa 2008.

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 8:9, 7 październik 2009, wyświetlono: 1651 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI