Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"Bezan" nad Rożnowskim

Zapowiedzi festiwali szantowych

Dziś w Tarnowie, a jutro nad jeziorem Rożnowskim rozpoczyna się kolejny Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Bezan". Zagrają na nim znane zespoły szantowe i żeglarskie. I to te z najwyższej półki.

Tarnowski "Bezan" od kilku lat nie może nabrać wiatru w żagle. Albo

...

Dziś w Tarnowie, a jutro nad jeziorem Rożnowskim rozpoczyna się kolejny Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Bezan". Zagrają na nim znane zespoły szantowe i żeglarskie. I to te z najwyższej półki.

Tarnowski "Bezan" od kilku lat nie może nabrać wiatru w żagle. Albo nie odbywa się wcale, albo z wielką pompą. Czasem trwał dwa, a czasem trzy dni. Rok temu organizowała go Tarnowska Artystyczna Konfraternia, w tym roku ster spraw przejął Urząd Miasta Tarnowa i ośrodek "Nad Zatoką", mieszczący się w Znamirowicach, nad przepięknym Jeziorem Rożnowskim.

Dlatego też tegoroczny XXIV "Bezan", podzielony jest na dwie części. Pierwsza ruszyła już dziś w Tarnowie, gdzie  o godz. 10.00 w kinie "Marzenie" odbył się koncert dla dzieci zespołu The Cotton (tarnowianie, od lat związani z Bezanem). Po południu przy ulicy Wałowej od 14.00 wystąpią The Cotton, Ryczące Dwudziestki, Cztery Refy, Mechanicy Shanty i... Roman Roczeń. Takiego zestawu żeglarskich gwiazd jednego dnia, to Tarnów dawno już nie widział.

 

Drugi dzień festiwalu przenosi się nad Jezioro Rożnowskie do ośrodka "Nad Zatoką", gdzie również wystąpią zespoły uznane już na scenie szantowej. Rozpoczną Mechanicy Shanty o 17.00. Główny koncert zacznie o 20.00, a wystąpią w nim Ryczące Dwudziestki, Roman Roczeń, Cztery Refy, Sąsiedzi i... Segars.

Zwłaszcza na tych ostatnich zwracam uwagę, bo ostatni raz na festiwalu słyszałem ich rok temu na... "Bezanie" (też bardzo z "Bezanem" związani). Jaskółki donoszą, iż w składzie Segarsów pojawił się nowy głos. Mam nadzieję, że usłyszymy go w sobotę.

Niedziela również należy do "Bezanu". W ośrodku odbędą się m.in. zabawy i konkursy dla dzieci, piknik oraz inne, wodne atrakcje.

W imieniu organizatorów zapraszamy.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 13:44, 5 czerwiec 2009, wyświetlono: 1477 razy

żeglarz

wysłano: 15:37,5 czerwiec 2009

Bezan się rozpoczął ze zgromadzoną grupą 20 dzieci na deptaku Wałowa o godz. 13-tej a nie w kinie Marzenie, które nigdy nie było brane pod uwagę
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 22:12,5 czerwiec 2009

tak miałem podane w programie :) od jednego z organizatorów
Odpowiedz na ten komentarz
góral

wysłano: 20:49,10 czerwiec 2009

taki bezan jacy organiztorzy
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 11:47,11 czerwiec 2009

Jak przebiegał Bezan, czy zgodnie z planem czy nie, niestety nie mogę powiedzieć, bo z Sąsiadami do Znamirowic dotarliśmy na naszego seta bardzo późno. Niestety nawałnica, która przeszła nad Rożnowskim, pokrzyżowała plany i program. Przerwano koncerty i my, już zdrowo po północy, jako ostatni, zagraliśmy już unplugged (bez prądu). Choć słuchaczy pozostała garstka, klimat był przedni, graliśmy i śpiewaliśmy do białego rana. Ale do sprawy... jedno mogę powiedzieć na pewno. Organizatorzy, Rafał, Kasia, reprezentujący ośrodek "Nad Zatoką", to osoby godne zaufania. My przekonaliśmy się, że ich słowu można ufać. A jeśli coś w programie nie zgadzało się z tym co "w życiu"... Zdarza się na niejednym festiwalu i nie jest to wystarczający powód do tego rodzaju komentarzy, góralu. Wskaż, dowiedz się dlaczego tak się stało, napisz (pod imieniem i nazwiskiem a nie anonimowo) i nie zapomnij przed publikacją zajrzeć do słownika ortograficznego ;)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI