Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"Łachy" w Ostrołęce - kuźnia młodych talentów

Zapowiedzi festiwali szantowych

Nocny Przegląd Piosenki Żeglarskiej "Łachy" w Ostrołęce to nowa inicjatywa na polu piosenki żeglarskiej. Nie dość, że nowa - to w dodatku nowatorska. Otóż "Łachy" w zamierzeniu organizatorów mają być przede wszystkim festiwalem debiutantów, zespołów ...

Nocny Przegląd Piosenki Żeglarskiej "Łachy" w Ostrołęce to nowa inicjatywa na polu piosenki żeglarskiej. Nie dość, że nowa - to w dodatku nowatorska. Otóż "Łachy" w zamierzeniu organizatorów mają być przede wszystkim festiwalem debiutantów, zespołów stawiających pierwsze kroki na scenie żeglarskiej.

- Ostrołęcki przegląd z założenia ma być okazją dla młodych twórców i odtwórców do ich rozwoju artystycznego poprzez udział w konsultacjach muzycznych - powiedziała nam Marta Cichowska z biura organizacyjnego festiwalu. - Na samym początku pomagać im w tym będą: Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz - konsultacje autorskie, Bożena Harasimowicz-Pęza - konsultacje wokalne, Janusz Spaulenok - konsultacje dla gitarzystów, Tadeusz Kowalewski - konsultacje muzyczne. Konsultacje te mają na celu pokazanie młodym artystom, że warto doskonalić swoje umiejętności, stawiać sobie wyżej poprzeczkę. Zajęcia te prowadzone będą w grupach ale także indywidualnie, tak, aby każdy z uczestników mógł z nich skorzystać w pełni.

Impreza rozpoczyna się już w najbliższy piątek. O 20:00 w Karczmie Kurpiowskiej "Ostoja" przy ul. Stacha Konwy, znanej z koncertów wielu szantowych gwiazd, odbędzie się integracyjne szantowanie. Wspomniane wyżej konsultacje odbędą się dzień później w godzinach 12:00-17:00. O 19:00 na zacumowanej przy ostrołęckiej plaży barce odbędą się główne koncerty przeglądu. Pokaże się znana z kilku konkursów (Ruciane-Nida, Białystok, Poznań) ostrołęcka formacja Biały Patyk, wystąpi Grzegorz "GooRoo" Tyszkiewicz oraz zespół Mietek Folk. I oczywiście zespoły debiutanckie, które będą rywalizować w konkursie.

Skąd piosenka żeglarska w Ostrołęce? - Pomysł zorganizowania Nocnego Przeglądu Piosenki Żeglarskiej "Łachy" powstał z inicjatywy ostrołęckich żeglarzy młodego pokolenia oraz Ostrołęckiego Centrum Kultury - wyjaśniła Marta Cichowska. - Środowisko żeglarzy w Ostrołęce ma bardzo długie korzenie. Piosenki żeglarskie gra się tu od dawna, niegdyś prym wiódł Ostrołęcki Ośrodek Kultury pod batutą czołowego żeglarza ostrołęckiego Marka Suskiego, aktualnie w prywatnych progach karczmy "Ostoja". Już niedługo piosenka żeglarska zawita na ostrołęckiej plaży, gdzie na barce przy pomoście siedząc na karimacie czy śpiworze, każdy kto tylko zapragnie, będzie mógł wsłuchać się w opowieści żeglarskie.

Ostrołęckim żeglarzom życzymy powodzenia i... kontynuacji imprezy w przyszłym roku.

Szantymaniak jest patronem medialnym przeglądu "Łachy".

 

Więcej informacji: www.festiwal-lachy.yoyo.pl

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 14:15, 16 czerwiec 2009, wyświetlono: 796 razy

Makenzen

wysłano: 10:13,18 czerwiec 2009

...usłyszymy Windjammersów i Reflinkę. I może kogoś jeszcze ;-)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI