Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"Szantki" - trzecia dekada!

Zapowiedzi festiwali szantowych

Do poniedziałku 2 marca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu festiwalu "Szantki" w Kędzierzynie-Koźlu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz tygodniowy czarter jachtu na Mazurach, a także nominacja do przeglądu konkursowego festiwalu ...

Do poniedziałku 2 marca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu festiwalu "Szantki" w Kędzierzynie-Koźlu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz tygodniowy czarter jachtu na Mazurach, a także nominacja do przeglądu konkursowego festiwalu "Shanties" w Krakowie.

Konkurs, który odbędzie się w kawiarni "Athena" będzie pierwszym akordem XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej "Szantki". Tegoroczny program zapowiada się naprawdę interesująco. Bilety tradycyjnie wyprzedały się na pniu, a kolejka przed kasą zaczęła ustawiać się sporo przed 6:00 rano.

W tym roku problemy lokalowe pokrzyżowały nieco szyki organizatorom. Już trzeci rok z rzędu Wieczór Poezji Morskiej nie może odbyć się w zamkniętej sali Domu Kultury "Koźle" - podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się więc w Domu Kultury "Koźle-Rogi". Na dodatek remontowany jest obecnie Dom Kultury "Chemik" - stąd nie ma w tym roku koncertu galowego. Zamiast niego po konkursie będziemy mogli posłuchać recitalu zespołu Banana Boat.

Wieczór Poezji Morskiej stoi w tym roku pod znakiem powrotów. Po 13 latach nieobecności powracają na "Szantki" dwie ważne postacie polskiego ruchu szantowego: Sławomir Klupś i Grzegorz Tyszkiewicz. W 1996 r. "GooRoo" grał w Kędzierzynie-Koźlu z zespołem Smugglers, Sławek przyjechał z zespołem Atlant. Lata mijają, wiele się zatem zmieniło - pierwszy z nich jest solistą, zespół drugiego nosi nazwę Atlantyda.

Usłyszymy ponadto nowe, zaskakujące utwory Prawdziwych Pereł, które, podobnie jak Banana Boat, po raz drugi wystąpią na "Szantkach". A do tego "starzy znajomi": Andrzej Korycki i Dominika Żukowska oraz duet Mirka Kowalewskiego i Zbyszka Murawskiego, czyli Jarydubel. Atrakcją powinna być też obecność Moniki Szwai, która poprowadzi sobotni koncert.

 

Więcej szczegółów, w tym regulamin konkursu i karta zgłoszenia na stronie festiwalu www.mok.com.pl/szantki.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 10:3, 26 luty 2009, wyświetlono: 1324 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI