Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"Szanty na Mazowszu" Marka Majewskiego już 15 kwietnia

Zapowiedzi festiwali szantowych

15 kwietnia br. o godzinie 19.00, na scenie Matecznika Mazowsze Karolin w Otrębusach odbędzie się koncert pod hasłem „Szanty na Mazowszu”.

Impreza, której inicjatorem jest znany autor tekstów, kompozytor, śpiewający poeta, felietonista, ale przede wszystkim szantymen – Marek Majewski, organizowana jest już po raz drugi.

 

Podczas imprezy w siedzibie zespołu Mazowsze wystąpią Waldemar Mieczkowski – kapitan statku „Zawiszy Czarnego”, Formacja – dawniej Gdańska Formacja Szantowa, grupa wokalna Klang z Rzeszowa, składająca się z 6 mężczyzn wykonujących piosenki szantowe a cappella, a także Marek Majewski, który oprócz repertuaru z wcześniejszych płyt zaprezentuje utwory z tej wydanej na początku roku pt.: „Szantyryk Szantymentalny”.

 

- Pomyślałem, że Warszawa powinna mieć swój własny festiwal szantowy i stąd pomysł na „Szanty na Mazowszu”. Mam nadzieję, że zapoczątkowana przeze mnie w zeszłym roku inicjatywa koncertów w niedługim czasie przybierze kształt dwu- a nawet trzydniowego międzypokoleniowego festiwalu szantowego, skupiającego nie tylko miłośników żagli czy wilki morskie, ale także tych dotychczas mniej zaznajomionych z piosenką żeglarską – powiedział Marek Majewski, inicjator koncertów.

 

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie Matecznika tel.: 22 208 82 20 lub 22 208 82 01 oraz on-line na stronie www.mazowsze.waw.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Kamila Koźbiał

AM Art-Media

tel: 509 853 349, e-mail: kkozbial@art-media.com.pl

 

(Informację nadesłał Kamil Ciepieńko)

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 17:49, 11 kwiecień 2011, wyświetlono: 1280 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI