Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"Szanty nad Zalewem" w Wieliszewie już 22-23 sierpnia!

Zapowiedzi festiwali szantowych

"Szanty nad Zalewem" to stosunkowo młody festiwal. Jak donosi niezawodny Tomasz "Emeryt" Lenard, pełniący w Wieliszewie obowiązki konferansjera, organizowana jest już trzeci raz. Początkowo jako skromna impreza o randze lokalnej, rok później jako całkiem spory szantowy ...

"Szanty nad Zalewem" to stosunkowo młody festiwal. Jak donosi niezawodny Tomasz "Emeryt" Lenard, pełniący w Wieliszewie obowiązki konferansjera, organizowana jest już trzeci raz. Początkowo jako skromna impreza o randze lokalnej, rok później jako całkiem spory szantowy koncert. Urokliwe położenie (nad Zalewem Zegrzyńskim), bliskość Warszawy, organizowanie transportu ze stolicy, współpraca z "Gniazdem Piratów" - to wszystko sprzyja wieliszewskiemu szantowaniu.

W tym roku "Szanty nad Zalewem" zapowiadają się jeszcze ciekawiej. Formułę festiwalu rozszerzono bowiem o folk. Gwiazdą numer jeden piątkowego koncertu (22 sierpnia) będzie na pewno Żywiołak - rewelacyjna kapela, czerpiąca inspiracje ze znakomitych grup skandynawskich (Hedningarna, Garmarna, Hoven Droven). Percival Schuttenbach oraz Kapela Drewutnia również nie należą do grup anonimowych. Towarzyszyć im będzie znany warszawski bard Roman Roczeń.

Drugi dzień rozpocznie się rannym konkursem w warszawskiej tawernie "Gniazdo Piratów". "Podstawowy" termin zgłoszeń już upłynął, ale przyjmowane będą również do ostatniego dnia przed konkursem, z tym, że zespoły nie będą mogły liczyć już na nocleg. W jury zasiądą Dariusz Wołosewicz (Strefa Mocnych Wiatrów), Włodzimierz Dębski i Sławomir Bańbura (sołtys Topoliny - gmina Wieliszew). Zwycięzca będzie mógł wystąpić w konkursie na Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej "Bazuna" w przyszłym roku.

A kto wystąpi w dniu szantowym? Program stanowi mieszanką piosenki żeglarskiej, zarówno w wersji spokojniejszej (Gdańska Formacja Szantowa), nieco bardziej żywiołowej (Trzy Majtki), aż do ostrzejszych (Mordewind), czy wręcz hardrockowych (Strefa Mocnych Wiatrów) brzmień. Później nieco wytchnienia (a może i... trochę szant?) przy doskonale znanych hitach Banana Boat i Mechaników Shanty.

Nasz portal jest jednym z patronów medialnych "Szant nad Zalewem". Po bardzo obszerne informacje dotyczące dojazdu i zakwaterowania w Wieliszewie odsyłamy do strony festiwalu. Program dostępny również w naszym dziale Koncerty.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 14:11, 14 sierpień 2008, wyświetlono: 1433 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI