Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Rockowo-poetyckie "Szanty Kunice"

Zapowiedzi festiwali szantowych

Już w najbliższy weekend jeden z ciekawszych letnich festiwali z piosenką żeglarską, dla niepoznaki nazwany "Szanty Kunice". W tym roku już po raz 20., pod znakiem rocka i ballady żeglarskiej...

Fot. Michał Nowak

Impreza nad Jeziorem Kunickim, położonym w bezpośredniej bliskości Legnicy, pierwszy raz odbyła się w 1988 roku. Nie zachowała corocznej ciągłości, więc jubileusz 20 edycji przypada dopiero na rok bieżący. To  bez wątpienia sztandarowa imprez kunickiego GOKiS, dowodzonego przez Jacka Stacewicza.

"Szanty Kunice" od dawna znane są z obecności wielu "kapel z perkusją". W tym roku do stałego gościa z niedalekiego Wrocławia - Orkiestry Samanta - dołączą przedstawiciele "nowej fali" - znana już w wielu miejscach Szantana i niedawny debiutant - Phono Faber. Do tego po rocznej przerwie pojawią się weterani piosenki pirackiej, czyli Mietek Folk.

Z "nowych" w Kunicach zespołów zobaczymy ponadto Własny Port oraz Trzy Majtki. Zagra także rzadko w ostatnich latach widywana Stara Kuźnia. Dla miłośników klimatów balladowych na pewno atrakcją będą występy wrocławskiego tria Betty Blue oraz duetu Andrzej Korycki - Dominika Żukowska.

W ubiegłych latach festiwalowi przydarzały się kłopoty z pogodą (np. ulewa pierwszego dnia ubiegłorocznego festiwalu). W tym roku wszystko wskazuje raczej na powtórkę z 2007 r., czyli niesamowite upały.

Do zobaczenia w Kunicach!

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 20:43, 14 lipiec 2010, wyświetlono: 1951 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI