Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Szanty pod Kłobukiem

Zapowiedzi festiwali szantowych

Dlaczego pod Kłobukiem? Kłobuk to pradawny duch Warmii. Ktoś w rodzaju dobrego skrzata opiekującego się domowym ogniskiem. Może zaopiekuje się też Festiwalem Piosenki Morskiej i Żeglarskiej, organizowanym po raz pierwszy w Lidzbarku ...

Dlaczego pod Kłobukiem? Kłobuk to pradawny duch Warmii. Ktoś w rodzaju dobrego skrzata opiekującego się domowym ogniskiem. Może zaopiekuje się też Festiwalem Piosenki Morskiej i Żeglarskiej, organizowanym po raz pierwszy w Lidzbarku Warmińskim?

 

Na I Festiwal Piosenki Morskiej i Żeglarskiej "SZANTY POD KŁOBUKIEM 2008" gorąco zaprasza Lidzbarski Dom Kultury i zespół sz

antowy LEGO wraz ze swoim charyzmatycznym liderem Bolkiem Służewskim, opiekunem integracyjnych warsztatów szantowych z udziałem osób niepełnosprawnych, autorem tekstów i muzyki oraz instruktorem muzyki i teatru w LDK. Pomysł zorganizowania przeglądu zrodził się właśnie w głowach członków zespołu LEGO, który w tym roku obchodzi swoje pięciolecie. Zespół istnieje przy Lidzbarskim Domu Kultury, który razem z Urzędem Miejskim jest organizatorem imprezy.

 

 

I edycja "SZANT POD KŁOBUKIEM 2008" odbędzie się 11 sierpnia w pięknym amfiteatrze tuż obok zamku Biskupów Warmińskich i włączona zostanie w uroczyste obchody

700-lecia Lidzbarka Warmińskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PERŁY I ŁOTRY, który zasiądzie także w jury części konkursowej przeglądu. Zaprezentuje się również zespół LEGO, który promując swoją pierwszą płytę, pokaże pięcioletni dorobek artystyczny.

 

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

 

Konkurs odbędzie się 11 sierpnia 2008 r. od  godz 16.00. Wziąć w nim udział mogą zespoły lub soliści wykonujący muzykę związaną z morzem, żeglarstwem, szantami etc. Wykonawcy chętni do wzięcia udziału w konkursie zobowiązani są do przesłania karty zgłoszeniowej (do pobrania tutaj) na adres: Lidzbarski Dom Kultury, ul. Słowackiego 24, 11-100 Lidzbark Warmiński  lub faxem: (0-89)767-17-19 albo mailem: ldk@lidzbarkwarminski.pl 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 01.08.2008 r. Zespoły zakwalifikowane do udziału w konkursie zostaną o tym fakcie poinformowane listownie, telefonicznie lub pocztą e-mail do dnia 05.08.2008 r.

Podczas przesłuchań konkursowych wykonawcy prezentują 20 minutowy program (minimum 3 utwory). Jury oceniać będzie warsztat muzyczny, oryginalność utworów, aranżacje, prezencję wizualną zespołu (wykonawcy) i przyzna następujące nagrody pieniężne: I miejsce - 2000 zł, II miejsce - 1000 zł, III miejsce - 600 zł. Koncert Laureatów odbędzie się około godz. 19.00.

Organizatorzy zapewniają wykonawcom profesjonalne nagłośnienie (wszelkie potrzeby techniczne należy uwzględniać w karcie zgłoszeniowej) oraz nocleg z 11/12 sierpnia 2008. Dojazd na własny koszt. Dodatkowe informacje otrzymać można pod nr tel. (0-89)767-26-88 lub 601-348-420 i 609-034-998.

 

Program festiwalu w dziale KONCERTY

 

Informacje i zdjęcia nadesłał BOLKO SŁUŻEWSKI. Bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki za powodzenie imprezy :)

Informację wprowadził(a): Ela "Kwiatuch" Kołodziejczyk - godz. 12:11, 25 lipiec 2008, wyświetlono: 1300 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI