Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Szanty pod Legnicą - XIX "Szanty Kunice" już 18-19 lipca

Zapowiedzi festiwali szantowych

Festiwal nad Jeziorem Kunickim to jedna ze starszych imprez "szantowych" w naszym kraju. Słońce, jezioro, plener i żywa, skoczna muzyka płynąca ze sceny - to jej znaki firmowe, podobnie jak charakterystyczni konferansjerzy (m.in. Tomasz "Emeryt" Lenard). Nieprzypadkowo

...

Festiwal nad Jeziorem Kunickim to jedna ze starszych imprez "szantowych" w naszym kraju. Słońce, jezioro, plener i żywa, skoczna muzyka płynąca ze sceny - to jej znaki firmowe, podobnie jak charakterystyczni konferansjerzy (m.in. Tomasz "Emeryt" Lenard). Nieprzypadkowo "szanty" biorę tu w cudzysłów, albowiem tradycyjne, marynarskie zaśpiewy to w Kunicach wielka rzadkość.

W tym roku będzie podobnie, choć nie do końca. Pojawi się oczywiście, jak co roku, Orkiestra Samanta, będą też "niemal" stali goście - Latający Holender, EKT Gdynia, Zejman i Garkumpel. Nieodległy Wrocław, poza Samantą, reprezentować będą Betty Blue i Za Horyzontem. Wystąpi także rzadko poza konkursami widywany Nagielbank.

Pewną nowością będzie przyjazd Mordewindu, którego rockowe brzmienie powinno idealnie wpasować się w klimat imprezy. Zupełnym eksperymentem i niespodzianką można określić zaproszenie prawdziwego szantowego chóru z Niemiec. Bardzo jestem ciekaw, jak kunicka publiczność przyjmie formację o nazwie De Molenkieker. Po 12 latach przerwy (!) do Kunic zawitają także rodzimi specjaliści od "prawdziwej" szanty - Cztery Refy.

Jak co roku, w Kunicach odbędzie się także konkurs. Szczegóły na stronie festiwalu.

Nasz portal jest patronem medialnym XIX festiwalu "Szanty Kunice".

 

Zobacz film promujący festiwal

 

Foto: Tomasz LENARD

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 21:26, 13 lipiec 2009, wyświetlono: 1802 razy

Ania

wysłano: 18:31,19 lipiec 2009

Wyniki konkursu: 3 miejsce cover band; 2 miejsce śpiew z playback'u; 1 miejsce cover band. Konkursy piosenki żeglarskiej coraz częściej padają na pysk i nikomu to nie przeszkadza. Smutne.
Odpowiedz na ten komentarz
grzech4

wysłano: 8:52,20 lipiec 2009

Trudno wymagac od 12 letnich dzieci żeby pisały same piosenki. Fajne że wogóle interesują się tym gatunkiem muzyki w dobie dody i feela.
Odpowiedz na ten komentarz
Ania

wysłano: 21:38,20 lipiec 2009

Bo są ludzie, którzy się starają i nie tylko piszą, ale przynajmniej wykonują materiał na żywo. Znam ludzi w MDKach, którzy prowadzą zespoły dziecięce na bardzo wysokim poziomie i nawet piszą im piosenki. I niestety poznaliśmy ludzi, którzy idą po najmniejszej linii oporu i puszczają dzieciaki z playback'em na scenę, no bo co im zależy, przecież to dzieci, nie będą się wysilać dla jakiegoś festiwalu i dla jakiś dzieci, festiwalu na którym pewnie już nigdy nie wystąpią, bo była bieda z zespołami konkursowymi i trzeba było zapchać konkurs czymkolwiek, to szybko zapchano go dziećmi z playback'u, etc.. Takich praktyk jest coraz więcej i to właśnie mnie smuci. Osobiście znam ambitniejsze gatunki muzyki niż piosenka żeglarska (świadomie nie piszę szanty) i osobiście nie znam Feela oraz jemu podobnych, ponieważ nie słucham byle jakich rozgłośni radiowych (są osoby, które na siłę mi takie coś puszczają), ale może czas się zastanowić, czy Feel i piosenka żeglarska nie stają się zbyt podobni do siebie.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI