Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Szanty pod Żurawiem na Zielonym Moście

Zapowiedzi festiwali szantowych

Szanty pod Żurawiem lub, jak kto woli, Neptun Shanties Festival rozpoczyna drugą dekadę istnienia. W dniach 8-10 lipca w Gdańsku znów zabrzmi piosenka żeglarska.

Tegoroczny festiwal, jak informował jego szef Michał Juszczakiewicz, w pewnym sensie wraca do korzeni. Scena festiwalowa stanie bowiem na Zielonym Moście nad Motławą, z widokiem na słynny, "tytułowy" dla festiwalu, Żuraw.

W programie festiwalu wiele znanych elementów: koncert premier (18 wykonawców!) z nagrodami prezydenta Gdańska (5000 zł!) i marszałka województwa (6000 zł!), koncert "Szanty i jazz" (Jurek Porębski z przyjaciółmi ze sceny szantowej i jazzowej), a także "Zaruski Party" w Browarni.

Wykonawców startujących w konkursie premier oceniać będzie jury w składzie: Jerzy Porębski (przewodniczący), Mirosław Kowalewski, Maciej Łyszkiewicz,  Lech Parell.

Oprócz wymienionych atrakcji w sobotę "na dobry początek" wystąpią Sąsiedzi, Betty Blue i Za Horyzontem.

Na uwagę zasługuje premiera płyty Szantymeni "Szant pod Żurawiem" wspierają odbudowę żaglowca "Generał Zaruski", która odbędzie się podczas inaugurującego festiwal "Zaruski Party". Płyta wydana została w nakładzie 1000 egzemplarzy, a kosztuje "co łaska" - nie mniej jednak niż 15 zł :)

 

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 0:48, 5 lipiec 2010, wyświetlono: 2208 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI