Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Szanty "Na Fali" w Kołobrzegu

Zapowiedzi festiwali szantowych

Festiwal szantowy NA FALI odbywa się w pierwszy weekend lipca w kołobrzeskim porcie jachtowym. Impreza jest organizowana przez Jacht Klub Morski "Joseph Conrad", który w 2006 roku obchodził swoje 50-lecie. Tego też roku odbyła się pierwsza edycja NA FALI. Wystąpili na niej

...

Festiwal szantowy NA FALI odbywa się w pierwszy weekend lipca w kołobrzeskim porcie jachtowym. Impreza jest organizowana przez Jacht Klub Morski "Joseph Conrad", który w 2006 roku obchodził swoje 50-lecie. Tego też roku odbyła się pierwsza edycja NA FALI. Wystąpili na niej Mechanicy Shanty, EKT Gdynia, Ryczące Dwudziestki, Jurek Porębski, Andrzej Korycki i wielu innych artystów. W ramach pierwszego Konkursu Szantowego NA FALI największym uznaniem cieszył się Matelot, zdobywając Grand Prix konkursu.

Występy gwiazd NA FALI można podziwiać w żeglarskiej atmosferze zabytkowego fortu w porcie jachtowym. Wśród kołyszących się masztów, na niewielkiej scenie rozbrzmiewa pieśń żeglarska podrywając z miejsc wszystkich przybyłych na koncerty. Do późnych godzin wieczornych trwa gorąca zabawa przy muzyce i przy ognisku. A po występach gwiazd niestrudzeni żeglarze zasiadają wokół stołu w portowej tawernie i wspólnie grają i śpiewają do białego rana.

Festiwal szantowy NA FALI jest nieodłączną częścią Regat "Srebrny Dzwon", które odbywają się w Kołobrzegu od ponad trzydziestu lat. Na regaty przybywają żeglarze z wielu portów polskich i zagranicznych, aby przez cały dzień rywalizować na morzu, a wieczorem bawić się podczas festiwalu. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia żeglarskie związanie z morzem i muzyką.

 

Festiwal odbędzie się 5 lipca 2008 r. w Kołobrzegu w porcie jachtowym przy ul. Warzelniczej.

 

Program:

godz. 11:00 - rozpoczęcie części konkursowej III Festiwalu Szantowego "Na Fali" - przegląd zespołów i wykonawców

godz. 15:00 - Piracka Przygoda (przedstawienia, konkursy)

godz. 19:00 - uroczyste ogłoszenie laureatów Festiwalu Szantowego "Na Fali" i ogłoszenie wyników XXXI Regat o Srebrny Dzwon Polferries

godz. 19:30 - koncert laureatów festiwalu szantowego (3 zespoły)

godz. 20:00 - koncert zespołu Klang

godz. 21:45 - koncert zespołu Spinakery

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 19:47, 19 czerwiec 2008, wyświetlono: 1521 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI