Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Trójmiejskie opowieści. Rzecz o trójmiejskiej scenie szantowej

jaro20

wysłano: 0:27,30 wrzesień 2009

Zespół Packet reaktywował się również w roku 2006 i zaśpiewał na festiwalu Shanties w Krakowie, w koncertach: jubileuszowym (25-lecie Shanties) u Jurka Porębskiego oraz wspomnieniowym XXV-lecia u W. Mieczkowskiego. Z tego co mi wiadomo Packet nie wystąpił już później. http://www.shanties.pl/pl/index.php?k=4&m=1037&id=1216
Odpowiedz na ten komentarz
Jurek O.

wysłano: 8:41,30 wrzesień 2009

Rozumiem, że "notatkowa" forma wymusiła sporo uproszczeń i skrótów (np. Sławek z Lechem zaczynali wcześniej...), ale jednego babola Ci nie podaruję. W Górkach odbyła się Ogólnopolska STUDENCKA Giełda Piosenki Żeglarskiej. Czyli: dymiące nieco czuby "wiecznych" (najczęściej tak bywało w tamtych czasach) żaków nie miały wstępu do takiego elitarnego klubu, jak YC Stoczni. Najwyżej przez siatkę moża było pocmokać na widok stojących tam łódek, słynnych wtedy z dalekich, wyczynowych rejsów. A swoje śpiewanie mogliśmy do wyczuwalnego oporu uprawiać na terenie swojskiego i dobrze znanego z wielu zawinięć jachtami, Gdańskiego Akademickiego Klubu Morskiego. Pozdrawiam.
Odpowiedz na ten komentarz
Taclem

wysłano: 12:48,30 wrzesień 2009

Jurek O. napisał:jednego babola Ci nie podaruję. W Górkach odbyła się Ogólnopolska STUDENCKA Giełda Piosenki Żeglarskiej Cytowałem za magisterką Kasi Wasilewskiej-Strzałkowskiej. Rogacki pisze "Akademicka Giełda Piosenki Żeglarskiej", powtarzają to w nowych edycjach "Gejtawy". Jak jest w końcu prawidłowo?
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 12:58,30 wrzesień 2009

Myślę, że do puli wykonawców młodych stażem (pod nową nazwą) możnaby dodać Brygadę Sindbada. W jej skład wchodzą m.in. : Jacek Loroch (gitara, mandolina - znany z zespołu Bukanierzy, grający również w zespole Beaty Bartelik) i Tomek Pawlak (gitara akust. i el., banjo - grał m.in. w Atlantydzie a razem z Jackiem jest w składzie zespołu Beaty)
Odpowiedz na ten komentarz
mn

wysłano: 13:32,30 wrzesień 2009

Jurkowi chodziło chyba nie o nazwę, ale o miejsce festiwalu w Górkach Zachodnich (czyli w Gdańsku).
Odpowiedz na ten komentarz
Jurek O.

wysłano: 14:32,30 wrzesień 2009

Oczywiście, że chodziło mi o MIEJSCE akcji (czytanie ze zrozumieniem...). Dla ówczesnego studenta - żeglarza, między tymi Klubami była przepaść. Choć to tylko kilkaset metrów odległości. A co do nazwy - masz niedaleko Państwa Peszkowskich. Tam u Nich, na półce (lub ścianie) jest zapewne dyplom "Szantymena Bałtyku" z '77 roku. Z oficjalną nazwą Imprezy. Wątpliwość budzi tylko obecność słów: "akademicka" lub "studencka". Moim zdaniem było jak napisałem. Jak znajdę dowód - prześlę Ci.
Odpowiedz na ten komentarz
Taclem

wysłano: 7:36,2 październik 2009

Dzięki :-)
Odpowiedz na ten komentarz
jacek

wysłano: 9:51,2 październik 2009

szantymen Bałtyku, no żeszzzzzz... A ja durny, na komendę trzy -cztery wyrzucałem solne figurki przez okno pociągu.
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 9:55,2 październik 2009

jacek napisał:A ja durny, na komendę trzy -cztery wyrzucałem solne figurki przez okno pociągu. Nie Ty jeden :-D
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 6:57,3 październik 2009

A Contrast Caffe, i Jacek Parzych a Szanty pod Żurawiem i Michał Juszczakiewicz, a rejsy muzyków na Zawiszy, a Klupsie i ich programy w TVP Polonia, a Plaża Piratów...? Będę Ci Taclemie ogromnie wdzięczny o uzupełnienie artykułu o kilka dodatkowych akapitów na ten temat np w drugim odcinku felietonu o "Trójmiejskiej Scenie Szantowej". Sssciskam yen
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI