Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Wieczory Folkowe ruszyły

Relacje

Pierwszy Wieczór Folkowy za nami. Nie spodziewaliśmy się, że mimo niewielkiej reklamy pierwszy „Wieczór Folkowy” spotka się z takim zainteresowaniem. Niewątpliwie zasługą naszej “gwiazdy” - zespołu SEGARS, było to, że sala kameralna MDK nr 1 wypełniona była

...

Pierwszy Wieczór Folkowy za nami. Nie spodziewaliśmy się, że mimo niewielkiej reklamy pierwszy „Wieczór Folkowy” spotka się z takim zainteresowaniem. Niewątpliwie zasługą naszej “gwiazdy” - zespołu SEGARS, było to, że sala kameralna MDK nr 1 wypełniona była do ostatniego miejsca. Liczba publiczności przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Oby tak dalej.

Po wypowiedziach części publiczności można śmiało sądzić, że koncert bardzo się podobał. Czego tam nie było. Pięciu gości, w medialnych czapeczkach, przez półtorej godziny dawało z siebie wszystko. Ciekawe czy dlatego, że ostatni raz w MDK dali koncert... nikt już nawet nie pamięta kiedy, czy energii dodawał im fakt, że na sali zasiadły ich rodziny :-).

W trakcie tej półtorej godziny zespół zaprezentował przegląd swojej twórczości poczynając od utworów, które wprowadziły go na rynek szantowy takich jak: “Szanta Wiślana”, “Louis, Louis”, “Mgła” a kończąc na nowszych piosenkach: rzadko ostatnio wykonywanym “Kolumbie”, “Drakkarach” czy też zupełnie premierowym wykonaniu “Heave her up and bust her” - pieśni żeglarzy z Wielkich Jezior USA. Ten ostatni zabrzmiał rewelacyjnie.

Koncert Segarsów jak zwykle w zabawnej oprawie (pogaduchy Siwego). Choć zaśpiewali sporo z ich, jak dotąd 3 wydawnictw (kaseta i 2 CD) Segarsi trzykrotnie wychodzili na bis.

Drugi “Wieczór Folkowy” odbędzie się już w najbliższy czwartek – 18go o 18ej. Tym razem wystąpi Róża Wiatrów z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy do MDK nr 1 w Bytomiu, jak zwykle wstęp wolny.

Bartosz Węcki (1 HDW Bytom) współpraca i foto Kamil Piotrowski

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 20:49, 15 listopad 2004, wyświetlono: 979 razy

ivan-1hdw-

wysłano: 22:20,16 listopad 2004

...a no tak ze było fajnie...no bo było nie?I o tak było duuuużo ludzi naprawde...może niebyła to wymazona widownia ale sie bawili i lepiej to niz wcale...
Odpowiedz na ten komentarz
zombie

wysłano: 22:4,17 listopad 2004

wiec jak juz sie wypowiadałem wieczorki są the best wiec zowu tam będe w gronie maniaków szanty i przyjaciół czego wiecej chcieć od zycia zabawa na 100% bedzie relewacyjna:P wiec tylko sie szykujcie na coraz wiekszą publike P.S. moze bedzie potrzebna wieksza sala:D :) ahoj
Odpowiedz na ten komentarz
zombie

wysłano: 10:24,25 listopad 2004

koncercik był the best różyczka popisała sie jak tylko mogła naprawde bawiłem sie jak mało kiedy . tylko tak szczerze to powiem ze sie zdziwiłem małą obecnością publiczności no ale nie da sie ukryć liczy sie jakość a nie ilość wielkie STO LAT dla wykonawców i organizatorów
Odpowiedz na ten komentarz
fish

wysłano: 23:18,26 listopad 2004

Ta...przyzjnaję chłopaki, że wieczorki folkowe to całkiem simpaticzny pomysł!! szkoda, tylko, że nico czasu mi brak, by być zawsze tyle ile powinnam ;-) No i nie ukrywam, ze czekam w końcu na wsz koncert:P a do tego czasu, niech nie brakie Wam sił, by to ciągnac dalej..bo naprawdę warto!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI