Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

WIOSENNE SZANTOWISKO

Relacje

Po raz szósty do Bytomia na „Wiosenne szantowisko” zjedzie czołówka polskiej sceny szantowej. Koncert szanty i piosenki żeglarskiej odbędzie się 29 maja w parku miejskim w Bytomiu (ul. Wrocławska) o godz. 16.00. Zagrają 4 Refy, Atlantyda, Sąsiedzi, Mechanicy Shanty, Segars i ...
Po raz szósty do Bytomia na „Wiosenne szantowisko” zjedzie czołówka polskiej sceny szantowej. Koncert szanty i piosenki żeglarskiej odbędzie się 29 maja w parku miejskim w Bytomiu (ul. Wrocławska) o godz. 16.00. Zagrają 4 Refy, Atlantyda, Sąsiedzi, Mechanicy Shanty, Segars i North Cape - wstęp wolny.

Koncert gwiazd poprzedzi występ lauretów 3 przeglądów piosenki żeglarskiej: Przeglądu Piosenki Żeglarskiej dla Przedszkolaków, II Dziecięcego Przeglądu Piosenki Żeglarskiej "Jutro popłyniemy daleko..." oraz I Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Harcerskich Drużyn Wodnych.

Przegląd przedszkolaków odbył się w marcu w MDK nr 1, II Dziecięcy oraz Festiwal Drużyn Wodnych odbędą się tuż przed "Wiosennym szantowiskiem" też w MDK nr 1. Pierwszy w piątek od 10.00 (organizatorami są MDK nr 1 i SP nr 46 z Bytomia) a drugi w sobotę (organizuje go I Harcerska Drużyna Wodna).

Bytom śmiało można nazwać wylęgarnią szantowych talentów. To tu ponad 20 lat temu zaczynał swą przygodę z piosenką żeglarską i szantą zespół Ryczące Dwudziestki, stąd wywodzi się guru polskiej szanty Jerzy Porębski, w Bytomiu mieszka też Henryk „Szkot” Czekała, lider „Mechaników Shanty”. Stąd pochodzą żeńskie grupy Passat (reaktywacja wkrótce) i Kant. Tutaj także, od dziewięciu lat, przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 działa zespół szantowy „SEGARS”, organizatorzy „Wiosennego szantowiska”.

Koncert laureatów wspomnianych przeglądów to szansa by dać się poznać szerszej publiczności kolejnym pokoleniom szantymaniaków. A mają się oni od kogo uczyć. Podczas konkursu przedszkolaków na scenie wraz z kolegami stanęła mała Zosia Czekała - czyżby kolejny szantymen w rodzinie Szkota? Przybywajcie zatem oklaskiwać najmłodszych szantymaniaków, bo nie ma nic piękniejszego dla ucha niż szanty w wykonaniu dzieci. "Szkot" z zpewnością poświadczy.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 12:55, 12 maj 2004, wyświetlono: 1113 razy

Dziadek Władek

wysłano: 12:41,21 maj 2004

Przybywajcie... Łatwo powiedzieć - trudniej zrobić. Aż żal - ale jest też Dzień Matki i droga prowadzi (bo musi) gdzie indziej; trzeba by odwiedzić Mamę i zapalić jej znicz... Ale pewno ze sceny Bytomia dla wszystkich MAM jakiś zespół zadedykuje choć jeden utwór. Bez nich nie było by tych wspaniałych (starych, młodych i najmłodszych) szantymenów...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI