Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Wybierzcie Brasy! - recenzja płyty "Rolling Home"

KAMiL

wysłano: 10:50,9 kwiecień 2009

przecież to płyta Pata Sheridana i Brasów! On nie jest tu gościem, jak wspomniani Ian Woods, czy Holendrzy. On jest tu GOSPODARZEM. To jego płyta. Idea, pomysł na aranżacje. Większość utworów pochodzi z jego śpiewnika (nie jestem pewien czy nie wszystkie). On był inicjatorem przedsięwzięcia. Chłopaki dali na tej płycie popis, fakt (jeszcze większy dają na koncertach), ale nie zapominajmy, że to płyta DWÓCH "podmiotów wykonawczych, ze wskazaniem jednak na Pata Sheridana, jako dowodzącego. Co widnieje zresztą na okładce: Pat Sheridan & Brasy, a nie... Brasy & Pat Sheridan. Drobna różnica acz znacząca. Wielu nadal zdaje się tego nie zauważać.
Odpowiedz na ten komentarz
Dream

wysłano: 22:40,9 kwiecień 2009

\".....Pat Sheridan, mimo że jest przedstawicielem tradycyjnego, odchodzącego w zapomnienie, brzmienia oryginalnych morskich szant,.....\" - to bardzo smutne zjawisko to odchodzenie. Tak naprawdę Brasy znajdują się w mojej prywatnej trójcy ( a przed nimi Stare Dzwony i Cztery Refy) - tylko te trzy zespoły potrafią wywołać we mnie emocje i klimat morza, tęsknoty za Przystanią, ciężkiej pracy na tymże morzu którą sam przeżyłem. A płyta - prawie doskonała. Mówię \"prawie\", bo rzeczywiście czasami aranżacja niektórych utworów wydaje mi się troszeczkę zbyt śmiała. Ale więcej w płycie jest doskonałości niż tego \"prawie\" :)
Odpowiedz na ten komentarz
Sławek Drake

wysłano: 7:45,10 kwiecień 2009

To bardzo dobry album. A brzmi tak niesamowicie,ponieważ głosy chłopaków trzymają wszystko w kupie. Pięciu przypadkowych kolesi z łapanki, zebranych w nawet w najlepszym studio, by tak nie zabrzmiało. Mają czuja, więc muzyka ma feeling. BRASY rulez. Pzdr
Odpowiedz na ten komentarz
Brzydki Piotruś

wysłano: 16:9,18 kwiecień 2009

W chorzowskim Starym Porcie i na koncercie finałowym Tratwy 2009 miałem nie bywałą okazję i szczęście posłuchać Brasów wraz z Patem. NO MIODZIO.Nie znam się na muzyce i obce mi są oceny typu mniej czy bardziej to Brasy & Pat czy Pat & Brasy. Mnie te koncerty przypadły do gustu, płytę też kupię i będę się cieszył Ich interpretacją. To tyle i już.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI