Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

XXV jubileuszowy "Bezan" w Tarnowie już 18-19 czerwca!

Zapowiedzi festiwali szantowych

Klasyczne szanty, pieśni kubryku, ballady i porywający do tańca folk podczas dwudniowego XXV Przeglądu Piosenki Żeglarskiej "Bezan 2010" - już od piątku 18 czerwca (godz. 19:30) w sali teatralnej tarnowskiego Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 24.

Żeglarskie rendez-vous

 

Będzie czas na wspomnienia, przyjacielskie pogaduchy i oczywiście śpiewanie. Wystąpią m.in. Cztery Refy, którym, podobnie jak tarnowskiemu "Bezanowi", stuknęło lat dwadzieścia pięć. Pojawią się również Segarsi z Bytomia, warszawscy Bukanierzy, częstochowski Męski Punkt Widzenia i rodzimy The Cotton.

Natomiast w sobotę organizatorzy zapraszają na Camping 202 przy Piłsudskiego 28a, gdzie w miasteczku portowym od godz. 17:00 będzie odbywał się piknik żeglarski dla małych i dużych.

Atrakcją będą niewątpliwie piraci morscy, plenerowa projekcja filmów i zdjęć. Przede wszystkim zaś królować będzie pieśń. Zarówno w widowisku muzycznym dla najmłodszych w wykonaniu tarnowskiego The Cotton, jak i późniejszym wielkim graniu z udziałem zaproszonych zespołów: Czterech Refów, Segarsów, Bukanierów i Męskiego Punktu Widzenia.

"Bezan" to impreza z tradycjami. Kiedyś uchodziła za jeden z ważniejszych przeglądów muzyki żeglarskiej w Polsce. Po raz czwarty organizuje go Tarnowska Artystyczna Konfraternia z gronem zapaleńców i miłośników żeglarstwa. "Dziennik Polski" objął swym patronatem tę kolejną edycję "Bezanu", podobnie jak portal Szantymaniak.pl.

 

Tekst nadesłała: Krystyna DROZD

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 1:0, 16 czerwiec 2010, wyświetlono: 2213 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI