Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

ZATAŃCZ Z IRMĄ, III Wieczór Folkowy z Passatem

Relacje

Podczas trzeciego Wieczoru Folkowego (16 XII) w bytomskim MDK nieźle wiało. To za sprawą, reaktywowanego po przerwie, żeńskiego zespołu Passat. Zebrana w sali kameralnej publiczność nie miała powodów do narzekań. Pola, Fisza i Ana ...

Podczas trzeciego Wieczoru Folkowego (16 XII) w bytomskim MDK nieźle wiało. To za sprawą, reaktywowanego po przerwie, żeńskiego zespołu Passat. Zebrana w sali kameralnej publiczność nie miała powodów do narzekań. Pola, Fisza i Ana wraz z męskim wsparciem instrumentalnym (a czasami i wokalnym) stworzyły wspaniałą atmosferę i dały bardzo dobry, równy koncert (moim skromnym zdaniem było lepiej niż na "Tratwie"). Chwała im za to, gdyż był to chyba trzeci koncert tego składu (konkursowych grań nie liczę).To tylko dowód na to, że szanty i muzyka żeglarska lepiej czują się w klubach niż w wielkich salach. 

 

Dziewczyny zaśpiewały kilka znanych szant ale większość koncertu oparły o własny materiał. Z autorskich utworów można było usłyszeć m.in. Więc rumu nalej, Rozterki żeglarza, Irmę poza tym Sally Brown, Przechyły czy też łotewską pieśń (z basowym wsparciem wokalnym skrzypka Adama) pod polskim tytułem Popłyniemy w rejs daleki. Niezorientowanym przypominam, iż zespół Passat na scenie żeglarskiej funkcjonuje od 2001 r (w kilku różnych składach co prawda ale jednak). Passatki właściwie mogłyby się już pokusić o własną płytę. Jak tam dziewczyny?

 

Półtorej godziny trwał III Wieczór Folkowy. Na zakończenie do grupy dołączyli wychowankowie Ani Góreckiej z zespołu Wesoła Załoga (o nich już niedługo) no i za sprawą Żeglarskiej kolędy zrobiło się świątecznie. Tak się utarło (trzeci raz to chyba już tradycja), że folkowa publiczność nie wypuszcza nikogo bez bisów. Tym razem sami się wrobiliśmy, na bis bowiem zespół Passat rozdał karteczki i kazał nam śpiewać ze sobą. Jakoś przebrnąłem.

 

Dzięki Wam Wielkie Dziewczyny!

 

Zespół PASSAT zagrał w składzie: Anna Górecka, Aleksandra Jędrzejec, Agnieszka Rybicka - śpiew, Adam Kawa - skrzypce, Jacek Kądziołka - gitara basowa, Wojciech Zakowicz - gitara.

 

UWAGA!!!

W styczniu z powodu ferii WueFu nie będzie :-). Za to w lutym odbędą się, jak Neptun dozwoli, dwa!!!

Na IV Wieczór Folkowy - 17 lutego - zaprosiliśmy do Bytomia zespół PERŁY I ŁOTRY a na WF-SPECIAL... ale o tym na początku lutego!!!

 

Pozdrawiam i zapraszam

 

Kamil Piotrowski

wraz z 1 HDW

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 18:30, 19 styczeń 2005, wyświetlono: 1114 razy

julek

wysłano: 11:36,20 styczeń 2005

Ja ta byłam......... Było super........
Odpowiedz na ten komentarz
Pola

wysłano: 11:46,20 styczeń 2005

Zgadzam się, że było bardzo miło i sympatycznie... ale to również Wasza zasługa :) Czymże byłby nawet najlepszy koncert bez wspaniałej publiczności :))) Dziękuję w imieniu zespołu Wam wszystkim (Tobie Kamilu-Nieznajomy:P przede wszystkim) i do zobaczenia :))) PASSAT
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 15:43,20 styczeń 2005

Oj ja przekrętacz niezły jestem. Oczywiście dziewczyny zagrałyście "Więc rumu nalej" a nie żadną "Tawernę". Mój błąd. Was i Czytelników przepraszam. Na usprawiedliwienie powiem tylko, iż zasugerowałem się słowami: "Łum, tawełna, tu ładość..." oj przepraszam bułka stanęła mi w gardle... słowa brzmią oczywiście: "Rum, tawerna tu radość..." :-))) sorki.
Odpowiedz na ten komentarz
aggi

wysłano: 15:37,21 styczeń 2005

Zapraszam na oficjalną stronę zespołu www.zejman.com.pl
Odpowiedz na ten komentarz
Pola

wysłano: 16:52,21 styczeń 2005

już sama nie wiem, czy to pisenka o rumie czy o TEJ WEŁNIE ( "łum, TAWEŁNA..." ) :P sesese....
Odpowiedz na ten komentarz
MIlenka

wysłano: 15:0,26 styczeń 2005

Uwielbiam ten zespół! Pierwszy raz ich spotkałam na spotkaniach szantowych we Wrocławiu - w tamtym roku....od razu polubiłam te piosenki. Jesteście rewelacyjni. Szanty do spiewania, tańczenia, pląsania...po prostu świetna zabawa!i
Odpowiedz na ten komentarz
ivan1hdw

wysłano: 22:57,27 styczeń 2005

That was great...dancingowałam se przy passacie....hop hop....:D
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI