Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Znów płynęlim Tratwą

Relacje

Od festiwalu "Eko-Tratwa" w Katowicach minęły dwa miesiące więc już bez emocji mogę go sobie trochę podsumować. Będzie ono bardzo, ale to bardzo subiektywne.
Po pierwsze wspaniale Qńa, że festiwal, po rocznej przerwie, wrócił na szantową mapę Polski, że znowu się za

Od festiwalu "Eko-Tratwa" w Katowicach minęły dwa miesiące więc już bez emocji mogę go sobie trochę podsumować. Będzie ono bardzo, ale to bardzo subiektywne.
...

Od festiwalu "Eko-Tratwa" w Katowicach minęły dwa miesiące więc już bez emocji mogę go sobie trochę podsumować. Będzie ono bardzo, ale to bardzo subiektywne.
Po pierwsze wspaniale Qńa, że festiwal, po rocznej przerwie, wrócił na szantową mapę Polski, że znowu się za organizację "Tratwy" wziąłeś i że znalazły się osoby, które Ci w tym pomogły. Tylko dlaczego tak późno!!!

Chyba dzięki zaangażowaniu w promocję i kolportaż biletów wielu zespołów szantowych, ludzi przyjaznych festiwalowi i wielu bezimiennych osób udało się zapełnić więcej niż połowę Górnośląskiego Centrum Kultury. Niestety nie było tak od początku i jak to zwykle bywa konkursowicze grali dla jury, siebie nawzajem i kilkunastu zagorzałych fanów - szkoda.

Nagrodę główną XXI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Eko-Tratwa 2004" i 30 godzin nagrań w studiu Polskiego Radia w Katowicach otrzymał zespół "Za horyzontem" z Wrocławia. W pełni zasłużenie. Mnie podobał się też zespół "Drake" z Częstochowy. Wesoło było podczas występu pszczyńskiej grupy "Szantana", tradycyjnie zaś w czasie popisów bytomskich wodniaków - SailHo!

Na Tratwie zaśpiewały też dzieci - przy akompaniamencie Damiana Gawła "Wilczki Morskie" oraz młodzież z Katowic - słynne

szanty na flaszkach  - wykonał zespół "Druga Wachta".

Wydarzeniem "Eko-Tratwy" była prapremiera nowego projektu Ryczących Dwudziestek i zespołu Shannon. Pisałem już o nim nieco na Szantymaniaku (szukajcie w archiwum) wsponę tylko, że na scenie powiało szantofolkiem. Polecam ich singla, który już niebawem. Poza tym na scenie GCK można było posłuchać różnych nurtów muzyki żeglarskiej. Był folk - Samhain i Shannon; s

zanta klasyczna - Banana Boat, Leje na Pokład (jeszcze w czwórkę), North Cape, Perły i Łotry, RO'20, Segars; piosenka  żeglarska - Passat i Sąsiedzi; nie zabrakło też bardziej rockowych dźwięków w wykonaniu Starego Szmuglera (wbrew nazwie chłopaki nie są tacy starzy ;-0 ). Bawiłem się dobrze, na tyle na ile pozwalały dwa aparaty dyndające mi u szyi a publiczność na tyle na ile pozwalało... bezpieczeństwo.

Festiwal żeglarski to okazja nie tylko do posłuchania dobrej muzyki ale także do spotkania ze znajomymi, poznania nowych osób, powspominania czy wreszcie uzupełnienia swojej płytowej kolekcji. Nie inaczej było i w Katowicach. W kuluarach "Eko-Tratwy", przy piwku, tłumek szantyfanów wspominał rejsy, wymieniał adresy, czytał nowego Szantymaniaka lub kupował płyty na stoisku Fundacji HALS.

Słowem, było dobrze i dobrze, że było. Za rok mam nadzieję będzie lepiej... i wcześniej a Qni, Damianowi, 1 Harcerskiej Drużynie Wodnej, zespołom i tym, o których nie wiem a też pomagali przy "Tratwie" - bardzo dziękuję.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 12:2, 3 luty 2005, wyświetlono: 1387 razy

Jaro20

wysłano: 12:44,4 luty 2005

W tym miejscu przypomnę link do galerii, którą zamieściłem z Tratwy: http://foto-shanties.zapiecek.art.pl/tratwa2004
Odpowiedz na ten komentarz
Jacek Pytel

wysłano: 20:58,5 luty 2005

nie mogę z jakiegoś powodu pobrać \"Powitalnego...\". Pokazuje mi błąd URL..., a szkoda
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 19:19,6 luty 2005

Racja, Kamilu - podziękowania dla Qni jak najbardziej słuszne i nieco - spóźnione:-) Dużo pracy i serca włożył - i dzięki mu za to - jak i jego "głośnym" i "cichym" pomagierom. Faktycznie było fajnie, ciekawie i - różnorodnie. A przcież o to chodzi. Więcej takich ludzi - a szanta nie tylko nie zaginie - a będzie znana i słyszana w naszym kraju od Bałtyku do Tatr, od Odry do - no, tu zależy, z jakiego okresu świetnośći naszej RP weźmiemy mapę:-) No i dzięki dla Jaro za świetne fotki i przypomnienie, gdzie ich szukać:-) W sumie mógłbyś o tym i Ty wspomnieć:-)
Odpowiedz na ten komentarz
adam

wysłano: 17:53,30 listopad 2005

Ten podany tutaj jest nieaktualny obecna strona TRATWY to www.tratwa.katowice.pl
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI