Szantymaniak poleca:

O autorze

Wojciech "cicik" Małota

Jestem studentem informatyki na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Od czterech lat zajmuję się pisaniem skryptów PHP dla potrzeb stron internetowych.

Projekt PHP-art jest dużym krokiem na drodze do spełnienia mojego marzenia o założeniu własnej poważnej firmie. Ktoś mógłby stwierdzić, że założenie firmy jest proste i nie potrzeba do tego marzenia. Zgadza się. Tyle, że ogromna większość nowo powstałych firm upada w trakcie pierwszego roku swojej działalności. Nie sztuką jest więc założyć firmę, sztuką jest ją utrzymać przez trzy, cztery i więcej lat.

Aby tego dokonać poszedłem drogą przeciwną do tej, którą idzie wielu biznesmanów. Zacząłem od stworzenia profesjonalnego produktu, założenie firmy zostawiając na później. Produktem tym jest system cms (oprogramowanie służące do grupowego zarządzania stroną internetową). Oprogramowanie, które stworzyłem pomaga profesjonalnie administrować stronami dużo bardziej skomplikowanymi niż ta, której teraz jesteś gościem.

Pewną wadą ścieżki biznesowej, którą poszedłem jest to, że w Polsce wśród ludzi egzystuje nieprawdziwy pogląd, że firma lub spółka zrobi coś lepiej niż osoba fizyczna. Mówiąc inaczej, ludzie twierdzą, że osoba X zrobi coś gorzej niż jednoosobowa firma założona przez X. Spotykam się z takim zarzutem codziennie jednak pogląd taki jest całkowicie błędny. Solidność wykonanej usługi zależy od sumienności wykonawcy, a nie od tego czy posiada pieczątkę.

Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI