Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Gazeta

SZANTYMANIAK nr 3 (19)/2007

Zobacz magazyn w formacie PDF

Drodzy Czytelnicy, Szantymaniacy, kolekcjonerzy PDF-owego Magazynu

Oddajemy oto Waszym komputerom kolejne wydanie elektronicznej wersji Magazynu Miłośników Pieśni Morza SZANTYMANIAK. To już po raz 19. możecie bezpłatnie przeglądać artykuły, zapowiedzi, recenzje

...
Drodzy Czytelnicy, Szantymaniacy, kolekcjonerzy PDF-owego Magazynu

Oddajemy oto Waszym komputerom kolejne wydanie elektronicznej wersji Magazynu Miłośników Pieśni Morza SZANTYMANIAK. To już po raz 19. możecie bezpłatnie przeglądać artykuły, zapowiedzi, recenzje płytowe, które przygotowali dla Was nasi dziennikarze. Jak z pewnością zauważyliście od poprzedniego numeru zmieniła nam się szata graficzna, przybyło tematów a co za tym idzie i współpracowników. Na łamach pojawiać zaczęli się również ci, których znacie raczej ze sceny. Okazuje się, że nie tylko głosem potrafią operować, świetnie radzą sobie także i z piórem.

Hasłem przewodnim tego numeru stały się "Mazury". Skoro Mazury, to nie wypadało nie porozmawiać choć chwilę z "szuwarowo-bagiennym" bardem, legendą mazurskiego śpiewania, wielokrotnego uczestnika festiwalu w Giżycku - Michałem "Lucjuszem" Kowalczykiem. To głównie jego piosenki śpiewacie podczas mazurskich rejsów.
"Lucjusz" ostatnio jest bardzo zajęty, bo właśnie ze Spinakerami nagrywa podwójną płytę, ale udało mi się złapać go pomiędzy studyjnymi sesjami i o parę rzeczy zapytać. Dziwna to była rozmowa, bo ani ja znawca twórczości Spinakerów, ani żeglarz (co mój rozmówca wyłapał od razu - hehe) a tu przyszło - na dodatek telefonicznie - rozmawiać z taką legendą.
Co z tego się urodziło - poczytajcie.
Od dwóch wydań możecie śledzić felietony Zejmana, czyli Mirka "Kowala" Kowalewskiego, który tym razem zaprasza do dyskusji o... zawodowstwie.
Z kolei Henryk "Szkot" Czekała - charyzmatyczny lider Mechaników Shanty - tym razem odłożył mikrofon, chwycił za pióro i zrecenzował debiutancką płytę zespołu Drake.
W naszym śpiewniku "Etrant", idąc za podszeptem redakcji, zmierzył się z piosenką... "Na Mazury!"

Poza tym mamy dla Was zaproszenia na festiwale, m.in. . od "Poręby" i "Bongosa" do Giżycka, od "Szkota" do Rucianego-Nida, od Marka Szurawskiego i zespołu Drake do Częstochowy.
Michał Nowak jak zwykle opisał kilka festiwali ("Kubryk" i "Szantę na Sukces") a "Taclem", na folkowej, podsumował "dwudziestolatków"

A ja... cóż. Ja zapraszam do lektury, do podsyłania informacji o tym, co się na szantowym szlakiu dzieje ale przede wszystkim do wyrażania opinii o naszym "nowym" Magazynie. Pomoże nam to w przygotowywaniu kolejnych wydań. A następne już pod koniec lipca... trzymajcie kciuki.

Życzę udanych wakacji. Mam nadzieję na spotkania z Wami na mazurskich szlakach, gdzie razem z Sąsiadami będę żeglował (po raz drugi w życiu) i na pośpiewanie do rana szant, piosenek żeglarskich i pieśni kubryku.

A hej! A ho!
Kamil Piotrowski,
redkator naczelny magazynu


Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski, wyświetlono: 1999 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI