Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Gazeta

SZANTYMANIAK nr 3 (9)/2005

Zobacz magazyn w formacie PDF

No! To po raz trzeci witam na łamach PDF-owego Szantymaniaka. W najnowszym numerze, jak zwykle znajdziecie wiele różnych tekstów. Numer poświęciliśmy dwóm głównym wydarzeniom - festiwalowi Zęza, który ...

No! To po raz trzeci witam na łamach PDF-owego Szantymaniaka. W najnowszym numerze, jak zwykle znajdziecie wiele różnych tekstów. Numer poświęciliśmy dwóm głównym wydarzeniom - festiwalowi Zęza, który właśnie rozpoczął się w Łaziskach Górnych oraz jubileuszowi Czterech Refów. W dziale Ludzie szant "Taclem" odpytuje lidera - Jerzego Rogackiego - na tę okoliczność. A poza tym znajdziecie jeszcze - parę słów o rewelacji ostatnich konkursów, grupie Za Horyzontem z Wrocławia.

Z kolei na Scenie folkowej "Taclem" prezentuje dwa projekty - nową płytę Stonehenge oraz rozmowę z Alexem (Orkiestra Samanta) o płycie Odyseja. Z nowych Wydawnictw prezentujemy płyty: Samhain oraz podwójny CD z festiwalu Szanty Gniazdo Piratów oraz po raz pierwszy, gazetę - Pismo Folkowe Gadki z Chatki. W Szantymaniaku znajdziecie też programy (orientacyjne, gdyż w dniu zamykania numeru oficjalnych jeszcze nie było) festiwali: Zęza (Łaziska Górne), Fosa (Szydłowiec), Kubryk (Łódź), Szanta na Sukces (Kielce), Bezan (Tarnów) oraz zapowiedzi kolejnych Wieczorów Folkowych i Wiosennego Szantowiska w Bytomiu. Są też wyniki ostatnich konkursów (Wrocław i Kopyść) oraz relacje z... klasycznego najazdu na Warszawę.

Ja polecam Wam gorąco dwa teksty. Pierwszy, Kanfisa historia o pewnym ustrojstwie 1 Harcerskiej Drużyny Wodnej, cudownie odnalezionym. Drugi, relację Doktora z festiwalu w Bremie - warto poczytać i spróbować samemu także wyjechać z koncertami za granicę. Nie jest to takie trudne, jak udowadnia swym tekstem Doktor pomaga członkostwo ISSA). Zapraszam do działu, który roboczo nazwałem Relacje.

W tym miejscu chciałbym Was zachęcić do przysyłania różnych Waszych historii związanych z szantami, tych sprzed kilku dni, jak i tych sprzed wielu lat - chętnie je opublikujemy.

 

 

Na koniec bardzo dziękuję firmom i instytucjom za wsparcie Magazynu Miłośników Pieśni Morza SZANTYMANIAK nr 3/2005. Bez:

T.I.G.A. Yacht i Marina

MCK w Tychach - organizatora festiwalu Port Pieśni Pracy

Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej w Katowicach

Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego VENA w Poraju k./Częstochowy

Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej w Tychach

i MDK nr 1 w Bytomiu

a zwłaszcza bez autorów tekstów i zdjęć

nie udałoby się wydać tego numeru. Wszystkim bardzo dziękuję i zapraszam do lektury!

 

 

 

Kamil Piotrowski (tel. 509 641 905)

 

Wydawca, redaktor naczelny

Magazyn  Miłośników  Pieśni  Morza

S  Z  A  N  T  Y  M  A  N  I  A  K

Smail to :) gazeta@szantymaniak.pl

www.szantymaniak.pl/gazeta

 

Adres do korespondencji:

MDK nr 1 41-902 Bytom,

ul. Powstańców Warszawskich 12/22

tel. (32) 281 25 08 (po 15ej)

fax: (32) 257 04 09

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski, wyświetlono: 2293 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI